عضویت خبرنامه

مدل جدید کنترلر الیت ایکس باکس وان لو رفت

1397/04/18 16:25:23 0 نویسنده رامتین تعداد بازدید: 706
مدل جدید کنترلر الیت ایکس باکس وان لو رفت

چند ماه پیش خبری لیک شد که در آن اطلاعاتی راجع به یک کنترلر الیت جدید برای ایکس باکس وان هم داده شده بود ولی تا الآن فقط همین را می‌دانستیم که کنترلر جدیدی در دست ساخت است. ولی حالا اطلاعات جدیدی لو رفته که جزئیات بیشتری را در اختیار ما می‌گذارد.


بر اساس این خبر جدید، کنترلر الیت 2 ایکس باکس وان بیشتر به دنبال بهبود طرح قبلی است تا این که بخواهد همه چیز را از نو شروع کند. چنین چیزی منطقی است، زیرا کنترلر الیت اصلی امکانات ریز و درشت فراوانی داشت و به همین علت هم بسیار محبوب بود.


کنترلر الیت 2 که با اسم رمز Spider (عنکبوت) شناخته می‌شود، تمام امکانات کنترلر الیت اصلی را خواهد داشت و علاوه بر آن یک پورت شارژ USB-C، یک پایه‌ی شارژ مخصوص با مکانیسم قفل مغناطیسی‌ای شبیه به مکانیسم MagSafe سیم شارژ لپتاپ‌های اپل، و کنترل میزان فشار آنالوگ‌ها را به لیست خود اضافه خواهد کرد. مورد آخر به بازیکنان اجازه می‌دهد تا میزان مقاومت هر آنالوگ‌ را مستقلاً تنظیم کند تا به بازخورد مورد نظرشان برسند.


علاوه بر این کنترلر جدید قابلیت قفل کردن تریگر را وسیع‌تر می‌کند و به جای قفل دو مرحله‌ای کنترلر Elite اصلی، یک قفل سه مرحله‌ای خواهد داشت.


مثل همیشه، بهتر است تمام گزارشات غیر رسمی را (هر چند این مورد از وبسایت Windows Central است) با کمی شک و تردید نگاه کنیم. حتی اگر تمام اطلاعات داده شده صحیح باشند، این موارد ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. پس تا وقتی که مایکروسافت رسما این کنترلر جذاب را معرفی کند، به یک ویژگی اعلام‌ شده خاص دلبسته نشوید. ولی به هر حال باید گفت که وبسایت Windows Central سابقه‌ی خوبی در مورد لو دادن صحیح محصولات مربوط به مایکروسافت دارد.


جالب است که این گزارش اشاره‌ای به قابلیت اتصال به رایانه با بلوتوث نمی‌کند. بسیار از نبود این قابلیت در کنترلر الیت اصلی ناراحت بودند و خیلی‌ها تصور می‌کردند این ویژگی به کنترلر الیت جدید اضافه خواهد شد. هرچند این به معنی نبود امکان اتصال با بلوتوث به رایانه نخواهد بود، زیرا این گزارش شامل همه‌ی جزئیات نمی‌شود. به علاوه وجود این قابلیت در کنترلر‌های جدید ایکس باکس که همراه با کنسول ایکس باکس وان اس عرضه شدند وجود دارد و عدم حضور آن در کنترلر الیت جدید دور از ذهن است.


هنگام نوشتن این خبر، کنترلر الیت 2 ایکس باکس هنوز به طور رسمی معرفی نشده. به علاوه اطلاعات برجسته‌ای مثل قیمت و تاریخ عرضه هنوز لو نرفته‌اند. پس در حال حاضر تنها کاری که می‌توانیم بکنیم حدس زدن و اتصال گزارشات غیر رسمی مختلف به هم است.

برچسب ها: ایکس باکس وان

نظرات

نوشتن نظر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.