عضویت خبرنامه

آیا مایکروسافت به دنبال انحصاری کردن فرنچایز The Outer Worlds است؟

1398/05/22 17:48:06 0 نویسنده یاشار فتحعلی زاده

عنوان جدید استودیو Obsidian گویا توانسته نظرات بسیاری را به خود جلب کند، اما به نظر می‌رسد که فرنچایز جدید استودیو Obsidian یعنی سری بازی The Outer Worlds به عناوین انحصاری ایکس باکس تبدیل می‌شود.
طی سال‌های گذشته مایکروسافت استودیوهای مختلفی را خریداری کرده تا برای کنسول‌های برند ایکس باکس این شرکت و همچنین رایانه‌های شخصی، به صورت انحصاری بازی بسازند. استودیو Obsidian نیز یکی از این استودیوها بود که سال گذشته به بخش استودیوهای ایکس باکس اضافه شد.
البته برخی از بازی‌های ساخت این استودیوها به صورت انحصاری نیستند و برای کنسول‌های دیگر نیز عرضه می‌شوند؛ برای مثال بازی The Outer Worlds قرار است برای پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ نیز در کنار ایکس باکس وان و رایانه شخصی عرضه شود. مایک بوتی، سرپرست بخش استودیوهای ایکس باکس نیز در مصاحبه‌ای با Game Informer گفته بود برخی عناوین، مانند بازی Minecraft بهتر است روی چند پلتفرم عرضه شوند.
حال به نظر می‌رسد که سیاست‌های مایکروسافت در حال تغییر است و سری بازی The Outer Worlds گویا انحصاری می‌شود. مایک بوتی در مصاحبه‌ای گفته که سری بازی The Outer Worlds کاندید مناسبی برای تبدیل شدن به عنوانی انحصاری است:
«با توجه به آنچه در بازی The Outer Worlds مشاهده کردیم، امیدوارم که بتوانیم این سری را تبدیل به یک فرنچایز بزرگ کرده و به گسترش آن کمک کنیم.»
او ادامه داد:
«من فکر می‌کنم سازندگان بازی توانسته‌اند دنیای فوق‌العاده‌ای بسازند. همچنین به عواملی که یک فرنچایز بزرگ به آن نیاز دارد نیز فکر می‌کنم؛ برای مثال آیا به داستان غنی نیاز دارد یا شخصیت‌های مختلف، یا دنیایی که به شما اجازه دهد المان‌های بیشتری به آن اضافه کنید؟»
در ادامه مایک بوتی به این موضوع نیز اشاره کرد که استودیو Obsidian در حال کار روی چندین بازی برای ایکس باکس است. احتمالا منظور از ایکس باکس، کنسول ایکس باکس وان و نسل بعدی آن یعنی ایکس باکس اسکارلت است.
استودیو سازنده بازی Psychonauts 2 هم مانند استودیو سازنده بازی The Outer Worlds توسط مایکروسافت خریداری شده و شرایطی مشابه بازی The Outer Worlds دارد. بازی The Outer Worlds نیز در ماه اکتبر راهی کنسول‌ها و رایانه شخصی می‌شود، اما اگر گفته‌های مایک بوتی مبنی بر انحصاری شدن این سری برای ایکس باکس وان و رایانه شخصی به واقعیت تبدیل شود، دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ نمی‌توانند نسخه بعدی این عنوان را دریافت کنند.
گیمرهای رایانه شخصی البته مشکلی نخواهند داشت، زیرا اصولا بازی‌های انحصاری کنسول‌های ایکس باکس در نهایت برای رایانه شخصی نیز عرضه می‌شوند.

برچسب ها: The Outer Worlds

نظرات

نوشتن نظر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.