8 نکته جدیدی که از بازی The Last of Us Part 1 فهمیدیم

8 نکته جدیدی که از بازی The Last of Us Part 1 فهمیدیم

رضا مدرسی رضا مدرسی
20 روز پیش

بیش از یک سال می‌شد که شایعات از ریمیک بازی The Last of Us خبر می‌دادند و مدعی بودند که ناتی داگ در حال کار روی این پروژه است. هفته پیش شایعات به بیشترین مقدار خود رسیدند و بالاخره که قرار بود در رویداد سامر گیم فست شاهد معرفی‌اش باشیم، دیدیم که خود پلی استیشن به اشتباه تریلر را چند ساعت زودتر لیک کرد و عنصر غافلگیری را نابود کرد. جف کیلی (Geoff Keighley) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) هم در رویداد سامر گیم فست طوری رفتار نکردند که انگار از لیک‌ها بی‌خبر هستند، اما به هر نحوی ارائه از پیش تعیین شده خود را دادند و در نهایت از بازی The Last of Us Part 1 که بازسازی نسخه اول این بازی است پرده برداشتند. بازی پیشرفت‌ها و تغییرات متعددی خواهد داشت و در این مقاله به 8 نکته‌ای که فعلا از بازی The Last of Us Part 1 می‌دانیم خواهیم پرداخت:

 

بازسازی تمام عیار

The Last of Us Part 1

ناتی داگ تاکید زیادی روی این مورد داشته. بازی The Last of Us Part 1 یک ریمیک تمام عیار است. این عنوان صرفا ریمستری از بازی اصلی نخواهد بود (اگر چنین بود عجیب می‌شد، چون همین الان هم یک ریمستر از بازی داریم)، و ناتی داگ این اثر را از صفر تا صد ریمیک خواهد کرد تا از قدرت پلی استیشن 5 بهره ببرد، هم سونی و هم اعضای ارشد ناتی داگ روی این مورد تاکید داشته‌اند و می‌خواستند شفاف سازی کنند که این بازی یک بازسازی ساده نیست. بازی The Last of Us Part 1 علاوه بر بازی اصلی، بسته الحاقی Left Behind که پیش درآمدی بر داستان اصلی است و الی و رایلی را نشان می‌دهد را هم شامل خواهد شد. حال باید دید که آیا این بخش، باز هم به شکل جداگانه قابل تجربه خواهد بود یا به نحوی به بازی اصلی متصل می‌شود.

 

استفاده از حداکثر قدرت پلی استیشن 5

The Last of Us Part 1

نخستین و واضح‌ترین هدف از بازسازی یک بازی این است که از قدرت سخت‌افزاری دستگاه‌های جدید استفاده شود، و به مواردی دست یافته شود که با دستگاه‌های قدیمی امکان‌پذیر نبود. بازی The Last of Us Part 1 نیز چنین رویه‌ای با سخت‌افزار پلی استیشن 5 را تجربه خواهد کرد. هنوز اطلاعات زیادی از این مورد نداریم، اما ناتی داگ جزئیاتی منتشر کرده که امیدوارکننده هستند. در کنار بهبود جلوه‌های بصری و رساندن گیم‌پلی به 60 فریم بر ثانیه، بازی از دیگر قابلیت‌های PS5 هم بهره می‌برد، برای مثال صدای سه بعدی یا بازخوردهای لمسی (Haptic Feedback) دوال سنس از جمله این قابلیت‌ها هستند که باید منتظر دیدن‌شان در بازی The Last of Us Part 1 باشیم. اینکه وضوح تصویر یا سرعت لودینگ چقدر خواهد بود، فعلا مشخص نیست و در روزهای آینده معلوم خواهد شد.

 

بهبودهای گیم‌پلی

The Last of Us Part 1

ناتی داگ ادعا دارد که بازی The Last of Us Part 1 چیزی بیشتر از یک بهبود بصری صرف است. طبق قول سازنده، این ریمیک شامل پیشرفت‌هایی در بخش گیم‌پلی هم خواهد بود که روی مبارزات، گشت و گذار، راه‌های دسترسی به بازی، کنترل و بسیاری موارد دیگر تاثیر می‌گذارد. باز هم اطلاعات چندانی از این مورد نداریم، اما در رویداد سامر گیم فست، نیل دراکمن اشاره داشت که برای مثال هوش مصنوعی در بازی پیشرفت کرده و شاید حتی نزدیک به چیزی شده که در بازی Uncharted 4 یا بازی The Last of Us Part 2 دیده بودیم. آیا این بدین معناست که می‌توانیم انتظار حرکات و گزینه‌های بیشتری برای مبارزه یا هر کار دیگری را داشته باشیم؟ جواب یک بله محکم است.

 

کات‌سین‌ها و عملکرد بازی

The Last of Us Part 1

اگر تریلر بازی The Last of Us Part 1 لحظات آشنای زیادی برایتان داشت، صرفا به این دلیل نیست که بازی در اصل ریمیکی از نسخه قبلی است. آنطور که به نظر می‌رسد ناتی داگ برای این بازسازی تمام عیار، هیچ دیالوگ یا کات‌سین جدیدی ضبط نکرده، و هیچ چیزی را در این دو زمینه تغییر هم نداده است، که می‌تواند بدین معنا باشد که نباید انتظار تغییرات در داستان بازی را داشته باشیم. سوالی که پیش می‌آید این است که اگر موشن کپچر جدید برای ریمیک نداشته باشیم، چگونه انیمیشن‌های صورت بهبود پیدا کرده‌اند و تغییر یافته‌اند؟ نیل دراکمن در سامر گیم فست به این سؤال جواب داد: «توانستیم روندی آغاز کنیم که همان انیمیشن‌های قبلی را گرفته، و با استفاده از مدل‌ها و فناوری جدید آن‌ها را بهبود و تغییر دهیم. چیزی که این انیمیشن‌ها را بهتر جلوه می‌دهد این است که شباهت بسیار زیادی به ایفای نقش بازیگران در نسخه اصلی دارند. همه انیماتورها ویدیوهایی که از قبل داشتیم را تماشا و مطالعه کردند، و محصول نهایی را به آنچه که قبل از این بازیگران‌مان توانسته بودند به دست آورند نزدیک‌تر ساختند.»

 

کارگردانان

The Last of Us Part 1

بازی The Last of Us توسط بروس استرلی (Bruce Straley) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) کارگردانی شده بود. هیچ یک از این دو در کارگردانی ریمیک بازی نقش نخواهند داشت. استرلی که چند سالی می‌شود از ناتی داگ جدا شده، و دراکمن هم فعلا در حال کار روی بازی دیگری است که معرفی هم نشده و چیزی از آن نمی‌دانیم، جز اینکه در مراحل توسعه به سر می‌برد. بازی The Last of Us Part 1 توسط متیو گَلَنت (Matthew Gallant) و شان اسکایگ (Shaun Escayg) کارگردانی خواهد شد. گلنت تقریبا یک دهه است که در ناتی داگ کار می‌کند و نقش مهمی هم در ساخت بازی The Last of Us، بازی The Last of Us Part 2 و بازی Uncharted 4 داشت. اسکایگ نیز از سال 2011 در ناتی داگ بوده و البته، از 2018 تا 2021 در کریستال داینمیکس کار می‌کرده است. او یکی از کارگردانان بازی Uncharted: Lost Legacy در ناتی داگ و بازی Marvel’s Avengers در کریستال داینمیکس بود.

 

انتشار

The Last of Us Part 1

انتشار بازی The Last of Us Part 1 احتمالا سریعتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردید، چرا که این روزها هر بازی AAA که معرفی می‌شوأ، سال‌ها باید منتظر عرضه‌اش بمانیم، ولی این مسئله در خصوص بازی The Last of Us Part 1 صدق نمی‌کند. این عنوان در کمتر از سه ماه دیگر، و در تاریخ دو سپتامبر برابر با 11 شهریور ماه منتشر خواهد شد. این عنوان در روز عرضه در انحصار پلی استیشن 5 خواهد بود و بعدتر برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر خواهد شد. نکته تاسف‌بار اینجاست که قیمت بازی 70 دلار است و گرچه جدیدا این مسئله فراگیر شده، اما برای ریمیک عنوانی که هنوز 10 ساله هم نشده 70 دلار بیش از پیش غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

 

انتشار بازی برای رایانه‌های شخصی

The Last of Us Part 1

گرچه بازی The Last of Us Part 1 به هنگام عرضه انحصاری پلی استیشن 5 خواهد بود، اما نه برای مدت طولانی. در چند سال گذشته سونی حساب ویژه‌ای روی بازار رایانه‌های شخصی باز کرده و بازی The Last of Us Part 1 نیز از این قاعده مستثنی نیست. ناتی داگ رسما تایید کرد که بازی برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر می‌شود، اما هنوز اطلاعات دقیقی از تاریخ انتشار این نسخه در دست نداریم، گرچه نیل دراکمن تصریح کرد که پس از مدت زمانی کوتاه بازی برای PC هم منتشر می‌شود. احتمالا استودیو Nixxes Software که در پورت بازی‌ها روی PC تخصص دارد، در این مسیر به ناتی داگ کمک می‌کند. آیا بازی همین امسال منتشر می‌شود؟ معلوم نیست، اما اگر نگاهی به برنامه‌ریزی‌های سونی برای 2022 بیندازید خواهید دید که چقدر این برنامه شلوغ است. در چند ماه آینده بازی Uncharted: Legacy of Thieves CollectionT fhcd، بازی Marvel’s Spider-Man: Remastered، بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales برای رایانه‌های شخصی منتشر می‌شوند و از طرف دیگر شایعات مدعی هستند که بازی Returnal و بازی Sackboy: A Big Advanture نیز از عناوینی هستند که از پلی استیشن راهی پی سی می‌شوند. اینکه سونی می‌خواهد نسخه رایانه‌های شخصی بازی The Last of Us Part 1 در چه زمانی عرضه کند، هنوز مشخص نیست.

 

نسخه دیلاکس

اگر پول‌تان خیلی زیاد است و می‌خواهید بیشتر از 70 دلار برای ریمیک بازی The Last of Us پرداخت کنید، نسخه دیلاکس این بازی منتظر شماست. این نسخه که 100 دلار قیمت خواهد داشت، در کنار بازی اصلی شامل برخی موارد اضافه است که من جمله آنها می‌توان به شش اسکین برای تفنگ‌ها، افزایش سرعت کرفتینگ و بازیابی سلامت بازیکن، افزایش سرعت خشاب گذاری برای تفنگ 9mm، افزایش میزان خشاب‌ها برای تفنگ تک تیرانداز، تیرهای انفجاری، فیلتر Dither Punk، و حالت جدید اسپیدران اشاره کرد. پیش خرید این نسخه موارد اضافه دیگری هم به خریدار می‌دهد که می‌تواند به اجزای مختلف اسلحه اشاره کرد.

 

 
برچسب ها: The Last of Us Part 1, The Last of Us, The Last of Us
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.