شایعه: در بازی Battlefield 2042 می توانید از نقشه های قدیمی استفاده کنید

شایعه: در بازی Battlefield 2042 می توانید از نقشه های قدیمی استفاده کنید

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 8 ماه و 6 روز پیش

کمپانی EA و استودیو DICE در یک ماه اخیر رونمایی‌های بسیار جذابی از عنوان جدیدشان یعنی بازی Battlefield 2042 داشتند و توانستند  بازخورد‌های بسیار مثبت دریافت کنند و هواداران را هیجان زده کنند. قطعا تا به حال اطلاعات بسیاری از بازی به دست آمده است و اگر علاقه دارید می‌توانید هر آنچه که از بازی Battlefield 2042 می‌دانیم را مطالعه کنید. اما با اینکه تا به حال دو نمایش خوب و متفاوت از بازی Battlefield 2042 منتشر شده است، باز هم برخی جزئیات بازی در هاله‌ای از ابهام هستند.

به تازگی در وبسایت بازی Battlefield 2042 نوشته شده است که در بازی شاهد یک حالت مبارزه بسیار متفاوت خواهیم بود:

«این بخش را به عنوان نامه‌ای عاشقانه برای طرفداران وفادارمان ساخته‌ایم. روشی جدید برای تجربه بازی Battlefield. مبارزه‌های غیر منتظره را جست و جو کنید و با تجربه این حس وارد دنیایی وسیع از بازی Battlefield شوید»

 

 قبل از اینکه خبری از بازی Battlefield 2042 منتشر شود، تام هندرسون (Tom Henderson) تقریبا تمام اطلاعات مربوط به بازی را فاش کرده بود و در همان اطلاعات فاش شده اشاره کرده بود که بخشی به نام HUB به بازی Battlefield 2042 خواهد آمد. طبق اطلاعاتی که به تازگی با ساخت یک ویدیو منتشر کرده است، خبر داده که این بخش جدید همان Battlefield Hub یا BattleHub است. این بخش توسط استودیو DICE LA توسعه پیدا کرده و به عنوان نوعی قدردانی از طرفداران سری بازی Battlefield خواهد بود.

 

اما بخش BattleHUb چگونه کار می‌کند؟

طبق توضیحات تام هندرسون بخش BattleHUB با موتور بازی Battlefield 2042 ساخته شده است اما به عنوان یک بازی کاملا مجزا ارائه خواهد شد. درست مانند بازی WarZone.

در این بخش شاهد این هستیم که استودیو DICE LA تمامی نقشه‌های قدیمی، اسلحه‌‌ها و وسایل نقلیه عناوین قبلی سری را ریمستر و بازسازی کرده است. بازیکنان می‌توانند وارد بازی شوند و در دنیایی کاملا عجیب اما آشنا به تجربه یک دست از بازی که ترکیبی از سلاح‌ها، نقشه‌ها و وسایل نقلیه تمام عناوین سری بپردازند.

شایعه: در بازی Battlefield 2042 می توانید از نقشه های قدیمی استفاده کنید

طبق اطلاعات هندرسونن:

« نقشه‌ها در حالت Battlefield Hub از نظر ظاهری درست مانند نقشه‌های بازی Battlefield 2042 خواهند بود. عناصر و حرکت‌های زمین‌های مبارزه کاملا بازسازی شده‌‌اند، اما در نهایت هیچ چیز جدید نیست. شما در حال تجربه نقشه‌های ریمستر شده هستید در حالی که سلاح‌ها و وسایل نقلیه‌تان مربوط به عناوین قبلی سری Battlefield است.

 

همچنین سرباز‌های متخصص هم در بخش Battlefield Hub حضور خواهند داشت و درست مانند بازی Battlefield 2042 خبری از سیستم کلاس بندی سابق نخواهد بود. اکثر زمین‌های مبارزه بخش Battlefield Hub به صورت 64 نفره خواهند بود اما بازی می‌تواند روی کنسول‌های نسل جدید و رایانه‌های شخصی از 128 بازیکن هم پشتیبانی کند و چند نقشه با این حالت خواهد داشت. این موضوع وسعت نقشه‌ها وابسته دارد. اما برای کنسول‌های نسل قبلی فقط از 64 بازیکن پشتیبانی خواهد کرد و این به معنی این است که بخش Battlefield Hub برای هر دو نسل از کنسول‌ها عرضه خواهد شد.»

 

این اطلاعات بسیار جالب‌اند اما اگر کمی منطقی فکر کنیم همه چیز دچار هرج و مرج خواهد شد. سازندگان چگونه قصد دارند در بازی Battlefield Hub به تعادلی مناسب بین سلاح‌ها، نقشه‌ها و عناصر موجود در آن‌ها برسند؟ اینطور که پیداست قرار نیست تا این اتفاق رخ دهد چرا که هدف از این حالت ایجاد یک هرج و مرج عظیم است تا همه توجهشان به بازی جلب شود.

 

هندرسون در ادامه صحبت‌هایش توضیح داد:

«بخش Battlefield Hub قرار است تجربه‌ای جدید، هیجان انگیز و البته «سرگرم» کننده را ارائه دهد. طبق اطلاعاتی که به دست آورده‌ام، به نظر می‌رسد برخلاف سایر حالت‌های بازی، هدف از این حالت تجربه یک بخش رقابتی نیست. این بخش چندان بالانس نخواهد بود و قرار است تجربه‌ای دیوانه وار برای سرگرم شدن را ایجاد کنند تا بازیکنان بتوانند در زمین‌های بزرگ بازی هرچیزی که دوست دارند را امتحان کنند. تانک‌های جنگ جهانی اول را به رقابت با تانک‌های فعلی ببرند.»

هندرسون در رابطه با بخش Hazard Zone بازی Battlefield 2042 هم اطلاعاتی را منتشر کرد و اشاره کرد که این بخش از بازی کاملا رایگان خواهد بود. با توجه به این که فقط به رایگان بودن بخش Hazard Zone اشاره کرد می‌توان حدس زد که بخش Battlefield Hub رایگان نخواهد بود.

 

تصور کنید بخش BattleHub قرار است عنوانی مستقل باشد که شما واردش می‌شوید. به صورت تصادفی بازی می‌کنید و با در دست داشتن سلاح‌های بازی Battlefield 4 و وسایل نقلیه بازی Battlefield 1 در زمین‌های مبارزه بازی Battlefield V با سایر بازیکنان مبارزه می‌کنید. طبق صحبت های هندرسون این روند به صورت تصادفی خواهد بود و ممکن است امکان ساخت بازی‌های متفاوت توسط بازیکنان هم در این بخش ایجاد شود.

 

به نظر می‌رسد این بخش بیشتر برای یادآوری و تجربه فعالیت‌های عجیب در سری بازی‌ Battlefield است تا این‌بار بازیکنان بتوانند بیشتر از قبل ویدیوهای سرگرم کننده از عناوین این سری را در شبکه‌های اجتماعی پخش کنند.

 

بازی Battlefield 2042 در تاریخ 30 مهر ماه (22 اکتبر 2021) برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس، رایانه‌‌های شخصی، سرویس استیم و سرویس Epic عرضه خواهد شد.

 

نظر شما در رابطه با بازی Battlefield 2042 و حالت BattleHub چیست؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.