معرفی بازی‌هایی که بزرگترین دنیاها در سال 2022 را داشتند

معرفی بازی‌هایی که بزرگترین دنیاها در سال 2022 را داشتند

محمدحسین  مهربان زاده محمدحسین مهربان زاده
1 سال و 2 ماه و 27 روز پیش

امسال بازی‌های مختلفی منتشر شدند که با موارد مختلفی که ارائه کردند، موفق به شگفت‌زده کردن بازیکنان شدند. در این مطلب بر روی عناوین منتشر شده سال 2022 تمرکز می‌کنیم که جهان‌های گسترده با مناظر خیره کننده‌ای را برای ارائه داشتند. با بررسی 14 عنوان از بزرگترین دنیا‌های بازی سال 2022 و آنچه که در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند با ما همراه باشید.

 

بازی God of War Ragnarok

بازی God of War Ragnarok که در ماه نوامبر منتشر شد به سرعت موضوع مورد بحث رسانه‌ها شد. داستان اصلی بازی بر پایه جستجو در 9 قلمرو، از جمله قلمرو‌های جدیدی مانند اسوارتالفایم و ونهایم است، اما حتی بازگشت به مکان‌هایی مانند میدگارد و الفایم نیز، چیز‌های جدید زیادی برای تجربه در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. در هر قلمرو مرحله‌های فرعی زیادی برای تکمیل کردن وجود دارد. شکاف‌های ایگدراسیل، حریف‌های اختیاری، زره‌های جدید، حمله‌های طلسمی، آیتم‌های سلاح‌ها و بسیاری موارد دیگر در این بازی فراهم است. پس از پایان داستان اصلی بازی همچنان موارد زیادی برای تجربه کردن و حتی مناطق جدیدی برای کاوش در دسترس قرار خواهد گرفت.

 

بازی Elden Ring

از نظر مکانیکی، بازی Elden Ring از آثار قبلی استودیو FromSoftware مانند بازی Dark Souls که برجسته‌ترین آن‌هاست الهام‌های زیادی گرفته است. از آنجایی که سازنده بازی طرفدار مانگا Berserk است، در این بازی اشاره‌های زیادی به آن می‌بینیم، اما هیچ چیز نمی‌تواند طرفداران سری بازی Dark Souls را برای وسعت زیاد سرزمین این بازی آماده کند.

منطقه Limgrave به اندازه کافی بی ادعا به نظر می‌رسد، اما با وحشت‌های مختلف شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. منطقه Caelid یک سرزمین بی حاصل کابوس‌وار است. منطقه Leyndell نیز یک پایتخت گسترده است و مانند بقیه مناطق چیز‌های زیادی برای عرضه دارد. چیز‌های گفته شده فقط یک بخش جزئی از چیزی است که تمام این بازی در خود جای داده است. رییس‌ها، دشمنان منحصر به فرد، غنائم مختلف و هر اتفاق نامعلومی که در منطقه Volcano Manor می‌افتد تجربه‌ای شگفت انگیز برای طرفداران رقم می‌زند.

 

بازی Horizon Forbidden West

ممکن است فکر کنید که کاوش در دنیای Zero Dawn شما را برای عنوان بعدی  استودیو Guerrilla Games آماده می‌کند. با این حال، مقیاس عظیم بازی Horizon Forbidden West حتی زمانی که از سواحل دور شده‌اید، باورنکردنی است. بازی Horizon Forbidden West همه چیز را نسبت به عنوان اول این سری بازی گسترش می‌دهد، مانند ماموریت‌های جانبی و تنوع تجهیزات، تعداد موارد قابل جمع‌آوری، اسرار و ماشین‌هایی که باید شکار کنید. جنگل‌های با تراکم جدیدی برای کاوش، زمین‌های خشک مملو از دشمنان وحشتناکی مانند Slitherfangs و Thunderjaws، کوه‌های پوشیده از برف و البته سواحل زیبا با ماشین‌های Tideripper خود، از جمله مواردی هستند که بازیکنان می‌توانند تجربه ‌کنند. این بازی بسیار خیره کننده است و اینکه می‌توانید تقریبا به هرجایی در آن، حتی خرابه‌های پل گلدن گیت بروید شگفت آور است.

 

۱۰ بازی فضایی مورد انتظار

 

بازی Need For Speed Unbound

شهر Lakeshore  به عنوان محیط بازی Need For Speed Unbound بر اساس شهر شیکاگو طراحی شده است و با برچسب‌ها، هنر گرافیتی و شخصیت‌هایش، حتی عمیق‌تر از آثار قبلی این فرنچایز به صحنه فرهنگ خیابانی گرایش دارد. همانطور که در خیابانها مسابقه میدهید، با مکانهای مختلفی مانند اسکله شهر و پیست آزمایش کندی تا جاده کوهستانی زیبای کندی درایو روبرو خواهید شد. همه چیز در این بازی پر جنب و جوش و زنده به نظر می‌رسد، به خصوص در شب که پلیس‌ها در تعقیب شما هستند و ده‌ها ماشین و رویداد مختلف شما را مشغول خواهند کرد.

 

بازی Ghostwire Tokyo

بازی Ghostwire Tokyo استودیو Bethesda یک بازی کاملا جهان باز است. این بازی در شهر توکیو که با ربوده شدن بیشتر ساکنان توسط عاملین غیر عادی و همچنین یک بارندگی دائمی مواجه شده است اتفاق می‌افتد و تجربه یک بازی خیره‌ کننده مملو از نور پردازی زیبا و انعکاس‌های فوق‌العاده را مهیا می‌کند. با وظایف مختلفی برای انجام دادن، دروازه‌های سنتی معابد برای تمیز کردن و همچنین بازدید آن‌ها، کمک به ارواح، خرید از تاجران گربه و بسیاری موارد دیگر برای تجربه در بازی Ghostwire Tokyo، با تلفیقی از موارد زمینی و روحانی شما را به یک بازی لذت بخش زیبا مشغول می‌کنند.

 

بازی Sonic Frontiers

قالب منطقه باز در بازی Sonic Frontiers قطعا جهان باز نیست. اما هر منطقه، فوق‌العاده بزرگ و مملو از پازل‌ها، کوکو‌ها برای نجات دادن، چالش‌های زمان دار، دشمنان متفاوت و خیلی چیز‌های دیگر است. همچنین مراحل مختلف فضای سایبری، ماهیگیری با شخصیت گربه بزرگ و غول‌های عظیم برای نبرد وجود دارند. این بازی گستردگی زیادی دارد، اما احتمالا به‌جز یک مینی گیم چمن زنی، توانسته است که روند خوب خود را با درک سونیک از سرعت تطابق بدهد.

 

بازی Dakar Desert Rally

بازی Dakar Desert Rally احتمالا بهترین بازی مسابقه‌ای نباشد و کنترل‌های بازی دقیقا نیاز‌های علاقه مندان به رالی را راضی نمی‌کند. اما کاوش در این دنیای باز که با اثرات آب و هوایی مانند کولاک و طوفان‌های شن که مناظر را به روش‌های منحصر به فردی به نمایش می‌گذارد، سرگرم‌کننده است. اگر برخی از عناصر ضعیف‌تر گیم‌پلی را نادیده بگیرید، لذت رانندگی در این بازی بسیار زیباست و می‌توان از آن لذت کافی را برد.

 

بازی Gotham Knights

شاید شهر گاتهام در بازی Gotham Knight مانند بازی Arkham Knight انتظارات را برآورده نکند، اما وفاداری به آن به اندازه کافی چشمگیر است. حتی اگر تنها به عنوان یکی از قهرمان‌ها بازی کنید، در هر منطقه  از جنایات در حال انجام گرفته تا چالش‌های متنوع، به اندازه کافی وقایع مختلف در جریان است تا شما را مشغول به رویارویی با آن‌ها کند. به علاوه این‌ها، هنوز هم خوب است که به منطقه‌ای مرتفع بروید و به نورهای شهر که فضا را در بر گرفته‌اند خیره شوید.

 

بازی Saints Row

بازی Saints Row ممکن است از چندین جنبه عملکرد خوبی نشان نداده باشد، اما شهر Santo Ileso هنوز هم یک محیط ارزشمند برای ایجاد هرج و مرج و شلوغی است. از منطقه شلوغ El Dorado گرفته تا بیابان‌های منطقه Gehenna Badlands و آسمان‌خراش‌های منطقه Lakeshore، محیط‌های متنوعی برای تجربه فراهم است که با لباس‌های مخصوص پرواز یا رانندگی کردن می‌توانید به آن‌ها سر بزنید. تعداد فعالیت‌های موجود و سرمایه گذاری در کار‌های مجرمانه نیز بسیار مناسب است و به لطف به‌روزرسانی جدید بازی، دلپذیرتر از قبل شده‌اند.

 

 

برترین بازی‌های تک‌نفره سال ۲۰۲۲ که احتمالا تجربه نکرده‌اید

 

بازی Sniper Elite 5

مراحل بازی Sniper Elite 4 پیش از این سناریو‌های بزرگتری را در بر می‌گرفت، اما بازی Sniper Elite 5 در سطح حتی بهتری قرار دارد. بازیکنان به عنوان شخصیت کارل فیربرن دوباره در جنگ جهانی دوم فرانسه در ماموریت‌های مختلف با نازی‌ها می‌جنگند، اما مقیاس و تعداد کلی فرصت‌ها برای جستجوی نقطه‌ای عالی برای تک تیرانداز کردن دشمنان بسیار بیشتر است. جلوه‌های بصری و توجه به جزئیات خیره‌کننده هستند و قابلیت‌هایی مانند شخصی‌سازی بیشتر سلاح‌ها، میان‌برهایی برای کشتن دشمنان و حالت تهاجمی که در آن بازیکن دیگری به عنوان یک تک ‌تیرانداز رقیب وارد بازی شما می‌شود، تجربه جالب و لذت بخشی برای بازیکنان فراهم می‌کند.

بازی Pokemon Legends: Arceus

اگرچه بازی Pokemon Legends: Arceus یک عنوان جهان باز نیست، اما در عوض مناطق به هم متصل بسیار وسیعی دارد که دنیایی عظیم و جذابی را برای کاوش ارائه می‌دهد. منطقه هیسوی در جزیره هوکایدو ژاپن نیز مناظر باورنکردنی مختلفی را برای جستجو در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شایان ذکر است که در این بازی از پوکمون‌های معمولی گرفته تا پوکمون‌های آلفا و اصیل، همه خطرناک هستند و حضور مستقیم در نبرد با آن‌ها تجربه به دام انداختن همه را خاص می‌کند. علیرغم داشتن فقط 242 پوکمون برای جمع‌آوری، سفر شما برای گرفتن همه آن‌ها از طریق ماموریت‌های اصلی و جانبی داستان و فعالیت‌های پس از اتمام بازی، همچنان فوق‌العاده سرگرم‌کننده است.

 

بازی Pokemon Scarlet and Violet

شاید از نظر عملکرد بتوان ایراد‌هایی از بازی Pokemon Scarlet and Violet گرفت، اما وسعت زیاد منطقه Paldea این امر را به خوبی جبران می‌کند. چه در حال دنبال کردن مراحل مسیر افسانه‌ها باشید، یا در حال مبارزه با پوکمن‌های تایتان و حتی به رویارویی با تیم ستاره مشغول شوید، محتوای زیادی از چهار منطقه اصلی تا دهانه مرموز آتش‌ فشانی در دسترس است. اگر به اندازه کافی مصمم باشید می‌توانید صدها پوکمون و شاید حتی چند پوکمون‌ لجندری را کشف کنید. همچنین، بر خلاف بازی Pokemon Legends: Arceus، تمام دنیای بازی به صورت Co-op با حداکثر سه بازیکن دیگر قابل کاوش است.

 

بازی LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

تعداد زیاد تاخیر‌های این بازی به دلیل حجم عظیم آن بوده است. این عنوان تمام 9 فیلم اصلی فرنچایز Star Wars را پوشش می‌دهد. همچنین صد‌ها ارتقا، شخصیت‌های متفاوت، اسرار مختلف، آیتم‌های قابل جمع‌آوری، ماموریت‌های جانبی، جنگ‌های فضایی و موارد دیگر برای بازیکنان موجود است. این بازی موارد زیادی برای عرضه دارد و اگرچه ممکن است به اندازه بازی‌های دیگر این لیست برای بازیکنان آزادی وجود نداشته باشد، اما این بازی تجربه بزرگ و خاطره انگیزی محسوب می‌شود.

 

بازی Dying Light 2 Stay Human

شهر ویلدور از نظر اندازه و مقیاس یک قدم بزرگتر نسبت به شهر حران در بازی Dying Light برداشته است. ساختمان‌های پر جزئیات متعددی وجود دارند که می‌توان واردشان شد و برخی از آن‌ها نیز مملو از لانه‌های آلوده و شخصیت‌های مختلف برای تعامل هستند. ماموریت‌های جانبی زیادی برای تکمیل در این بازی وجود دارد و وسعت بسیار محیط بازی به خوبی برای انجام چالش‌ها، مراحل زمان دار و موارد دیگر مناسب است. همچنین، مکانیک‌های پارکور و کنترل‌های بهبود یافته، ماجراجویی و کاوش را بسیار راحت و روان کرده است.

 

برچسب ها: God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West, Ghostwire Tokyo
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.