تریلر جدید بازی Deathloop منتشر شد

تریلر جدید بازی Deathloop منتشر شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی 2 ماه و 14 روز پیش

جدید‌ترین اثر استودیو Arkane، که با خلق بازی Dishonored توانایی‌های بالای خود در خلق گیم‌پلی عمیق و لذت بخش را ثابت کرده بود، در جریان رویداد PlayStation 5 Showcase یک نمایش سه دقیقه‌ای داشت. این استودیو که ماه گذشته خبر تاخیر بازی Deathloop را منتشر کرده بود در جریان این رویداد تاریخ انتشار حدودی این بازی را فصل بهار سال 1400 اعلام کرد.

 

در این تریلر تقریبا مشخص شد که بازیکنان باید به چه سبکی هشت هدف مورد نظر کلت (Colt) را از بین ببرند. مانند بازی‌های قبلی استودیو Arkane، اعمال بازیکن در این بازی هم روی دنیای اطراف تاثیرات قابل لمسی می‌گذارد و این تغییرات نقشی کلیدی در کشتن اهداف کلت خواهند داشت. کلت در یک تله زمانی 24 ساعته گیر کرده و برای آزادی از این تکرار ابدی باید هر هشت هدف خود را که در نقاط مختلف جزیره پراکنده هستند در کمتر از 24 ساعت از بین ببرد.

 

 

یکی از تکنیک‌هایی که در این تریلر به آن‌ها اشاره شد، «یک تیر و دو نشان» بود. بازیکن می‌تواند با ایجاد اختلال در برنامه‌های روزانه برخی از اهداف، دو نفر یا حتی بیش‌تر از آن‌ها را در یک مکان مشخص ملاقات کند تا در زمان اندکی که در اختیار دارد صرفه جویی بزرگی کند. با توجه به بزرگی جزیره بازی، کشتن هر هشت هدف کلت بدون این‌که آن‌ها را در یک مکان کنار هم از بین برد غیر ممکن به‌نظر می‌رسد. البته، زمان در این بازی تنها دشمن کلت نخواهد بود و رقیب همیشگی‌اش جولیانا بلیک (Julianna Blake) هم کار او را سخت‌تر خواهد کرد. البته جولیانا مانند کلت قصد کشتن تعداد زیادی از کله گنده‌های جزیره را ندارد. جولیانا از بودن در این تله زمانی لذت می‌برد و تنها هدف‌اش حفظ این تله زمانی‌ است. تنها کسی هم که در این جزیره سعی در از بین بردن این تله زمانی دارد، کلت است که این قضیه کلت و جولز را به دشمن درجه یک یک‌دیگر تبدیل می‌کند.

در این تریلر و تریلر‌های قبلی که از این بازی منتشر شده بود نشانه‌ها و الهامات زیادی از مجموعه Dishonored دیده می‌شد. بیش‌تر این الهامات از بهرین و پرطرفدارترین بخش‌های مجموعه بازی Dishonored هستند. مانند قدرت‌های فرابشری کلت که تقریبا کپی برابر اصل قدرت‌های کوروو آتانو (Corvo Attano) هستند.

 

 

 

دو هدف کلت که در این تریلر معرفی می‌شوند الکسیس دورسی (Aleksis Dorsey) و ایگور سرلینگ (Egor Serling) هستند. ایگور یک مخترع جوان است که بزرگ‌ترین دستاورد علمی خود را در این جزیره به سرانجام می‌رساند. او به همین دلیل نمی‌تواند به‌موقع به مهمانی بالماسکه‌ای که الکسیس ترتیب داده برسد و هر بار که این بازه زمانی تکرار می‌شود به‌خاطر کار کردن روی پروژه علمی خود این مهمانی را از دست می‌دهد. اما بازیکن می‌تواند با ایجاد اختلال در برنامه‌های ایگور، وقت او را برای بقیه روز خالی کند تا او هم بتواند خود را به مهمانی الکسیس برساند.

 

هر دو شخصیت الهام گرفته از دنیای بازی Dishonored هستند. الکسیس مشخصا نماینده یکی از بهترین مراحل نسخه اول بازی Dishonored به‌نام Lady Boyle’s Last Party است و ایگور هم می‌تواند نماینده هرکدام از نوابغ دیوانه این مجموعه باشد.

 

باید دید آیا این همه شباهت در گیم‌پلی، شخصیت‌ها و مکان‌های مختلف بازی Deathloop و بازی Dishonored صرفا شباهت بین بازی‌های این استودیو است یا این‌که استودیو Arkane برنامه‌هایی برای متصل کردن این دو دنیا با یک‌دیگر دارد.

 

بازی Deathloop در بهار سال 1400 برای رایانه‌های شخصی و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

برچسب ها: Deathloop
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مطالب مشابه

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید