بازی Dune: Spice Wars در روز عرضه چهار خاندان قابل بازی خواهد داشت

بازی Dune: Spice Wars در روز عرضه چهار خاندان قابل بازی خواهد داشت

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
1 سال و 4 ماه و 17 روز پیش

بازی Dune: Spice Wars عنوانی که در هیاهوی شکل گرفته حول محور فیلم Dune در حال موج سواری است، ممکن است بتواند تبدیل به یک عنوان انقلابی شود. این بازی که بر اساس کتاب‌های علمی تخیلی فرانک هربرت (Frank Herbert) با نام Dune در حال توسعه است، قصد دارد سبک بازی استراتژیک 4X-style را با مبارزات در لحظه ادغام کرده و به فرمولی جدید برسد. از همین رو ممکن است این بازی یکی از آن دسته عناوینی باشد که بتوان آینده سبک 4X-style را به طور کلی تغییر دهد.

 چند ماهی از رونمایی بازی Dune: Spice Wars در رویداد The Game Awards 2021 نگذشته است اما با این‌حال این عنوان به زودی وارد حالت دسترسی زودرس خواهد شد و بازی‌کنان و علاقه‌مندان می‌توانند به راحتی به تجربه‌اش بپردازند. از همین رو خالق و استودیو بازی تلاش کرده‌اند تا اطاعاتی جدید را با طرفدارانشان به اشتراک بگذارند.

بازی Dune: Spice Wars در روز عرضه چهار ارتش خواهد داشت

سازندگان در رابطه با اینکه بازی استراتژیک جدیدشان یک بازی RTS است یا یک عنوان در سبک 4X اینگونه توضیح داده‌اند:

«در واقع بازی Dune: Spice Wars تلفیقی از هر دو سبک است. اما در این بین سرعت بازی از یک عنوان RTS معمولی کمی کند‌تر است. به این ترتیب می‌توانید بازی را نگه‌دارید و یا سرعت روند را بیشتر کنید. بازی Dune: Spice Wars عناصری مانند گشت و گذار، محافظت از مرز، رشد اقتصادی، سیاست و جاسوسی نیز خواهد داشت. این‌ها عناصری هستند که یک بازی را تبدیل به عنوانی 4X می‌کنند. با این حال قرار نیست این عناصر تجربه خاصی که قصد داریم شکل دهیم را به سمتی مشخص بکشانند.»

 

در این بین می‌دانیم که عناصر بسیاری در بازی وجود دارند که شبیه به سبک 4X خواهند بود و از طرف دیگر درست جایی که انتظارش را ندارید قرار است عناصر مربوط به سبک RTS (استراتژی بی‌رنگ) را شاهد باشید.

 

همانطور که می‌دانید استودیو Shiro Games ناگهان پدید نیامده است و بازی‌های بسیاری را در کارنامه دارد. از آخرین عناوین آن‌ها می‌توان به بازی Northgard اشاره کرد. در این میان می‌دانیم که آن‌ها می‌توانند از داده‌های بازی قدیمی‌شان برای بازی Dune: Spice Wars استفاده کنند. از این رو سوالی مطرح شده است که از استودیو در رابطه با این مسئله می‌پرسد. استودیو در پاسخ به این سؤال اینگونه توضیح داده است:

«ما برای بازی Dune: Spice Wars همه چیز را از ابتدا آغاز کرده‌ایم. این در حالی است که بازی Dune: Spice Wars  حدودا دو الی سه برابر بزرگ‌تر از بازی Northgard خواهد بود. البته ممکن است در این بخش شاهد تغییراتی باشید.»

 

اینطور که مشخص شده است در مرحله دسترسی زودرس، چهار خاندان در بازی وجود خواهند داشت. خاندان آتریدییز (Atreides) و هارکونن (Harkonnen) تایید شده‌اند و دو خاندان دیگر هنوز مشخص نیستند. به احتمال بسیار زیاد دو خاندان دیگر ارتش‌های فرمن (fremen) و ارتش بنه جزریت (bene gesserit) باشند. همچنین یک خاندان دیگر نیز در دست توسعه است که پس از مرحله دسترسی زودهنگام  به بازی اضافه خواهد شد.

نکته جذاب دیگر در رابطه با بازی Dune: Spice Wars نقشه پویای آن است. طبق اطلاعات استودیو، در نقشه می‌توانید فعالیت‌های مربوط به کرم‌های بزرگ شنی (sandworm) و همچنین طوفان معروف سری Dune را شاهد باشید. در کنار این دو عنصر، مناطق خاصی نیز در نقشه وجود خواهند داشت که طرفداران کتاب‌های تلماسه می‌توانند به راحتی آن‌ها را شناسایی کنند.

 

اما استودیو در رابطه با سبک گرافیک نیمه کارتونی بازی نیز اطلاعاتی منتشر کرد است:

«ساختن یک بازی در سیاره‌ای تماما صحرایی، چالش‌های خاص خودش را دارد. یکی از این چالش‌ها این است که بازیکنان از نگاه کردن به شن و صخره‌های ثابت خسته نشوند. ما زمان بسیار زیادی را روی طراحی محیط صرف کردیم و حتی یک متخصص جغرافیا نیز داشتیم که به ما کمک کرد بدانیم چه موجودات و چه عناصری می‌توانند در چنین محیطی وجود داشته باشند. با این تفاسیر زمانی که تیم طراحی وارد کار شد به این نتیجه رسید که محیط‌ها را با اضافه کردن شکل‌های گوناگون و رنگ‌های متنوع جذاب کند و باعث شود تا بازیکنان در هنگام رسیدگی به اموری به غیر از مبارزه، از دیدن محیط خسته نشوند.»

 

بازی Dune: Spice Wars در حال حاضر برای کامپیوتر‌های شخصی در دست توسعه است و در ماه‌های آینده وارد حالت دسترسی زودرس خواهد شد. بنابراین اگر به تجربه بازی علاقه‌مند هستید و دوست دارید اخبار مربوط به آن را دنبال کنید با ما همراه باشید.

 

نظر شما در رابطه با بازی Dune: Spice Wars چیست؟

برچسب ها: Dune: Spice Wars
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.