بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

محمد مسعودی محمد مسعودی
6 ماه و 18 روز پیش

تعداد کمی از بازی‌های انحصاری کنسول پلی‌استیشن 3 در طول عمر آن کنسول به اندازه بازیGod of War 3  تبلیغاتی شدند. پایان حماسی سه‌گانه اصلی با پایانی تلخ و شیرین به اتمام رسید، و کریتوس در نهایت جان خود را فدا کرد تا بشریت را از سلطنت خدایان رهایی بخشد. البته، کریتوس در نهایت در سال 2018 با بازیGod of War  بازگشت وسال آینده، یک بار دیگر پلتفرم پلی استیشن را با بازی God of War: Ragnarok زیبا می‌کند. سری جدید این بازی، یکی از بزرگترین بازی‌های موجود در سال آینده خواهد بود و مطمئناً یک عنوان ضروری برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و پلی استیشن 5 خواهد بود.

 

بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

استودیوی سانتا مونیکا به سختی در حال کار روی بازی تا زمان عرضه آن است. نه تنها احتمالاً گیم پلی بازی اصلاح شده و گرافیک بهبود یافته است، بلکه موضوعات داستانی متعددی از عنوان 2018 وجود دارد که هنوز باید در بازی God of War: Ragnarok گره بخورد. با این حال، در حالی که احتمالاً ادامه داستان کریتوس و آترئوس در اولویت است، جزئیاتی وجود دارد که می توان ازبازی God of War 3 ذکر شده به آن‌ها اشاره کرد. به طور خاص، بازی God of War هرگز اشاره‌ای به این موضوع نکرد که چگونه کریتوس از مرگی دائمی جان سالم به در برد. امیدواریم که بازی God of War: Ragnarok، بتواند کمی پایان بازی God of War 3 را روشن‌تر و جزئیاتی بیش‌تر از داستان را به ما بدهد. 

 

پس از بازی God of War 3، چه بر سر کریتوس آمد

بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

 

داستان اصلی بازی God of War 3 دقیقاً از همان جایی شروع می‌شود که بازی دوم متوقف شد، که کریتوس با اعلام جنگ بر تمام المپوس، حمله کامل تایتان ها علیه خدایان را رهبری می‌کند. تعداد زیادی رویداد و نبرد در این بین شکل می‌گیرد، اما بازی با رویارویی نهایی بین کریتوس و زئوس به پایان رسیده و کریتوس پیروز می‌شود. آتنا از کریتوس می‌خواهد که قدرتی را که از جعبه پاندورا به دست آورده است بازگرداند، اما او در عوض تصمیم می‌گیرد خود را بکشد و این انرژی را در اختیار بشر بگذارد. او روی زمین سقوط کرده و آتنا او را مرده رها می‌کند.

 

مطالب مرتبط:

رده بندی سنی بازی God of War: Ragnarok مشخص شد 

نکاتی که احتمالا در تریلر بازی God of War: Ragnarok متوجه‌شان نشدید

10 سؤال که امیدواریم در بازی God of War: Ragnarok به آن‌ها پاسخ داده شود

 

در آن زمان، بازی God of War 3 به عنوان پایانی برای این سری بازی،‌ به بازار عرضه شد و با رها شدن کریتوس در یک آشفتگی خونین در سکانس پایانی، به نظر می‌رسید که واقعاً سری پایان یافته است. با این حال، بازیکنانی که به اندازه کافی صبور بودند و تا پایان تیتراژ بازی صبر کردند، با صحنه‌ای روبرو شدند که در آن، کریتوس در جایی که سقوط کرده است، نیست و رد خونی که در کنار صخره کشیده شده است، نشان از آن دارد که او زنده مانده و فرار کرده است و روی زمینی که روی آن دراز کشیده بود، تصویری از ققنوس، موجودی افسانه‌ای که نماد رستاخیزیست، نیز به نمایش گذاشته شده. اگرچه از نظر نمادین این یک اشاره هوشمندانه برای نشان دادن بازگشت شخصیت است، اما جزئیات دقیق آن هرگز مورد بحث قرار نگرفته است، زیرا بازی بعدی، بازیGod of War سال ۲۰۱۸، داستان جدید خود را آغاز می‌کند.

 

اسطوره جدید بازی God of War

بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

با پایان سلطنت خدایان یونان و دفع بیشتر هیولاهای کشنده، کریتوس در سال 2018 به طور کامل به اساطیر جدید بازگشت. با تغییر از افسانه‌های یونانی به افسانه‌های نورس،به نظر می‌رسد که کریتوس از ضربه مهلکی که به خود وارد کرده، جان سالم به در برده و برای از سرگیری زندگی خود، به سرزمین جدیدی سفر کرده است. البته طولی نمی‌کشد که کریتوس به خدایان این دنیا جدید نیز، سر می‌زند، که هر بازیکنی که ماجراجویی بازی سال 2018 را تجربه کرده باشد، به خوبی از آن آگاه است.

 

با این حال، به همان اندازه که این دنیای جدید و خط داستانی جذاب هستند، بین آنچه در پایان بازی God of War 3 و آغاز بازی God of War در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، یک گسست آشکار وجود دارد. این امکان وجود دارد که کوری بارلوگ (Cory Barlog) و بقیه تیم خلاق به عمد تصمیم گرفته باشند که رویدادهای گذشته را نادیده بگیرند تا بتوانند روی یک طرح جدید تمرکز کنند و تحت تاثیر ضربات روایات قبلی، قرار نگیرند. انصافاً، این حرکت بسیار خوب واقع شد، زیرا بازی God of War یک داستان گیرا و بسیار احساسی را روایت می‌کند که بدون در نظر گرفتن اینکه آیا بازیکنان عناوین قبلی را بازی کرده‌اند یا خیر، کار می‌کند. همانطور که گفته شد، فرار قهرمان داستان از چیزی که به ظاهر مرگی حتمی به نظر می‌رسید، کاملاً نادیده گرفته شده و اینکه دقیقاً چه اتفاقی افتاده، هنوز بی پاسخ است. 

بازی God of War: Ragnarok می‌تواند همه چیز را کنار یکدیگر، جمع کند

بازی God of War: Ragnarok باید به پایان بازی God of War 3 اشاره کند

با ورود به بازی God of War: Ragnarok، می‌بینیم که در حال حاضر برای حفظ تعادل، تعداد زیادی موضوع داستانی برای یک بازی وجود دارد. افشاگری آترئوس به لوکی بودن، کریتوس و درگیری ادامه دار او علیه فریا و همچنین معرفی تور، به دنباله‌ای پرجمعیت و شلوغ منجر می‌شود. ممکن است برای استودیو سانتا مونیکا به نظر آید که در داستانی که رو به جلوست،  لمس چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده، تاثیری عکس بگذارد، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان مرگ کریتوس در پایان بازی God of War 3 را، به شیوه‌ای معنادار بازگرداند.

 

در بازی God of War مشخص شده که کریتوس قبلاً در دنیای نورس شهرت پیدا کرده است و خدایان آن قلمرو، از او خوششان نمی‌آید. او یک بیگانه است، یک مزاحم، کسی که به وضوح متعلق به جای دیگری است که نباید آنجا باشد. شاید کریتوس،‌ معامله‌ای کرده یا جادوی ممنوعه را، برای شکستن موانع ورود به این دنیای جدید، فراخوانده است.

 

در ادامه، توسعه‌دهندگان به این نکته اشاره کرده‌اند که پایان بازی God of War: Ragnarok غافلگیرکننده و در عین حال اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. البته می‌توان این حرف را به شیوه‌های مختلفی تفسیر کرد، اما یک نتیجه‌گیری واضح این است که کریتوس کشته می‌شود، و احتمالاً این بار برای همیشه، آترئوس، شخصیت قهرمان ادامه این بازی، ‌شود. اگر اینطور باشد، پس بازی God of War: Ragnarok ممکن است بخواهد هم از نظر داستانی و هم از نظر موضوعی آخرین باری که کریتوس کشته شد را، دوباره مرور کند و در نهایت جزئیاتی را در مورد اتفاقی که در آن روز سرنوشت‌ساز رخ داد ارائه دهد.

 

بازی God of War: Ragnarok، در سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5، عرضه خواهد شد. 
 

برچسب ها: God of War: Ragnarok, God of War 3
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.