فروش نینتندو سوییچ از ایکس باکس وان پیشی گرفت

فروش نینتندو سوییچ از ایکس باکس وان پیشی گرفت

سیاوش اسدی سیاوش اسدی
4 سال و 25 روز پیش

دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر ارشد Niko Partners در توییتر اطلاعاتی از آمار مربوط به نینتندو منتشر کرد که در آن گزارش می‌شود این کمپانی ژاپنی تا آخرین روز سال ۲۰۱۹، حدود ۵۲ میلیون و ۴۸ هزار دستگاه نینتندو سوییچ را عرضه کرده است. شمار عرضه جهانی نینتندو سوییچ از کنسول‌های SNES، N64، Gamecube و Wii U پیشی گرفته است.

 

در مقاله منتشر شده از آمار مربوط به نینتندو آمده است: «سوییچ حدود ۵۲ میلیون و ۴۸ هزار بار به فروش رسیده است. در ۳ ماه آخر سال ۲۰۱۹ که شامل بلک‌فرایدی و تعطیلات کریسمس و عرضه رسمی سوییچ در چین می‌شد، نینتندو ۷ میلیون ۵۸ هزار دستگاه نینتندو سوییچ و ۳ میلیون و ۲۴ هزار سوییچ لایت به فروش رسانده است. در مجموع، این افزایش ۱۵ درصدی فروش را نسبت به سال گذشته رقم زده است. نینتندو اعلام کرد که تا پایان سه ماه اول ۲۰۲۰ حدود ۱۹ و نیم میلیون دستگاه راه به فروش خواهد رساند که باعث دست‌یابی به هدف فروش ۵۲ میلیون ۲۴ هزار دستگاه خواهد شد.»

 

به گفته احمد، نینتندو سوییچ نه تنها توانسته فروش بیشتری نسبت به کنسول‌های قبلی نینتندو داشته باشد، بلکه تعداد محموله‌های ارسالی بیشتری نسبت به ایکس باکس وان داشته است. علی‌رغم اینکه ارقام ایکس باکس وان در این زمینه چندان کمتر از نینتندو سوییچ نیست، دست‌یابی به این ارقام برای مایکروسافت ۷۲ ماه به طول انجامید، در حالی که نینتندو پس از تنها ۳۴ ماه از مایکروسافت پیشی گرفت.

 

البته از آنجا که آماری از مایکروسافت در این زمینه منتشر نشده، تعداد محموله‌های ایکس باکس وان صرفاً تخمین زده می‌شود. با این حال این اعداد برای پلتفرم نینتندو بسیار چشم‌گیر است. نینتندو سوییچ در مارس سال ۲۰۱۷ و ایکس باکس وان در نوامبر ۲۰۱۳ منتشر شدند.

برچسب ها: Nintendo Switch
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.