کنسول نیننتندو سوییچ لایت هک شد

کنسول نیننتندو سوییچ لایت هک شد

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی
3 سال و 11 ماه و 13 روز پیش

زمانی که کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد؛ هکرها توانستند با توجه به سیستم امنیتی نسبتا ساده آن، به سرعت موفق به هک کنسول شوند. بعد از آن و به ویژه بعد از انتشار بروزرسانی‌های متعدد و محکم‌تر کردن دیوار امنیتی کنسول، هک کنسول نینتندو سوییچ بسیار سخت‌تر از قبل و حتی می‌توان گفت غیرممکن شد. حال بعد از مدت‌ها ، تیم Xecuter  که پیش از این ابزار Switch SX را برای نینتندو سوییچ منتشر کرد؛ در ویدئویی ادعای اجرای سیستم عامل SX OS 3.0 روی نینتندو سوییچ لایت و به عبارتی دیگر هک موفقیت آمیز آن کردند.


نکته جالب استفاده نکردن از دانگل برای بوت کردن دستگاه مانند چیزی که باعث اجرای سیستم عامل هک شده SX  روی کنسول نینتندو سوییچ می‌شد؛ است. البته زیاد هیجان زده نشوید؛ زیرا نینتندو به طور حتم با عرضه بروزرسانی‌های جدید راه هک را می‌بندد. همچنین این هک دردسترس نیست، اگرچه که تیم هک قول عرضه آن در اوایل سال آینده میلادی داده‌اند. همچنین اکثر این سیستم عامل‌ها پولی بوده و به صورت رایگان دردسترس قرار نخواهد گرفت.


هکر‌ها صرفا هک را برای انجام غیر قانونی بازی‌ها روی کنسول انجام نمی‌دهند؛ بلکه به دنبال ویژگی‌های جالب دستگاه مانند اورکلاک سخت افزاری نیز هستند. انتظار می‌رود نینتندو امنیت دستگاه‌ها را بیشتر از قبل کند. 

برچسب ها: Nintendo Switch
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.