تریلر گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom منتشر شد

تریلر گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom منتشر شد

محمدحسین  مهربان زاده محمدحسین مهربان زاده
1 سال و 2 ماه پیش

نینتندو 10 دقیقه از گیم پلی بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom که توسط تهیه کننده این سری بازی، ایجی آئونوما (Eiji Aonuma) روایت می‌شود را منتشر کرده است و در آن توانایی‌های جدید لینک را نشان می‌دهد. این ویدیو با کاوش لینک به‌روی اسبش در قلمرو Hyrule آغاز می‌شود، در حالی که مناطقی از خشکی که به آن‌ها جزایر آسمان نیز گفته می‌شود در آسمان بالا دیده می‌شوند.

 

در این ویدیو ناگهان یک تکه سنگ بزرگ از یکی از جزایر آسمان به زمین سقوط می‌کند و لینک روی آن می‌رود و از یکی از توانایی‌های جدیدش به نام Recall استفاده می‌کند که زمان را به عقب باز می‌گرداند. با ایستادن روی این سنگ بزرگ و استفاده از توانایی Recall، لینک می‌تواند در حالی که صخره به موقعیت اولیه خود برمی‌گردد به جزیره آسمان برسد. آئونوما می‌گوید:«راه‌های زیادی برای رسیدن به جزایر آسمان وجود دارد، بنابراین امیدواریم چندین راه مختلف را امتحان کنید».

 

 

پس از این، لینک را در یک جزیره آسمان بزرگ‌تر می‌بینیم، جایی که او با دشمن جدیدی به نام Construct روبرو می‌شود. سپس یک توانایی جدید دیگر به‌نام فیوز (Fuse) به ما نشان داده می‌شود که توسط آن، لینک یک شاخه درخت را برمی‌دارد و آن را به یک سنگ بزرگ می‌چسباند و در نهایت سلاح جدیدی که یک چکش موقت است درست می‌کند. آئونوما می‌گوید که قابلیت فیوز را به روش‌های مختلفی از جمله ادغام دو سلاح با هم می‌توان استفاده کرد. برای مثال با ادغام یک چوب بلند با یک چنگک، بازیکنان می توانند یک نیزه بلند ویژه ایجاد کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند تیر‌ها را با مواد مختلف ترکیب کنند. مثلا با ادغام یک تیر با عناصر یخی، می‌توانند تیری شلیک کنند که دشمنان را منجمد کند.

 

همچنین در این ویدیو تلاش لینک را برای شکار یک پرنده در آسمان را می‌بینیم، اما به دلیل سرعت بسیار زیاد آن، او قادر به انجام این کار نیست. سپس لینک یک تیر را با آیتم کره چشم Keese ترکیب می‌کند و آن را به یک تیر مخصوص برای شلیک به فواصل دور تبدیل می‌کند. بد نیست بدانید که برخی از دشمنان نیز از سلاح‌هایی که با قابلیت فیوز با هم ترکیب شده‌اند استفاده خواهند کرد. یک مثال دیگر از قابلیت فیوز، لینک را نشان می‌دهد که سپر خود را با یک قارچ خاص به نام پافشروم ادغام می‌کند. هنگامی که دشمن به سپر لینک ضربه می‌زند، پافشروم منفجر شده و با دودی که در فضای اطراف ایجاد می‌کند باعث گیج شدن دشمن شده و گارد آن‌ها را برای حمله باز می گذارد.

 

 

لینک با استفاده از یک توانایی جدید به نام اولتراهند (Ultrahand)، اجسام بزرگ را با یک ماده چسبنده به یکدیگر متصل می‌کند. برای نمونه، او سه کنده بزرگ درخت را به هم متصل می‌کند تا یک قایق چوبی بسازد، سپس تعدادی کنده درخت را برای تغییر شکل قایق از یکدیگر جدا کرده و دوباره به هم متصل می‌کند و برای به حرکت در آوردن قایق و عبور از رودخانه نیز دو پنکه را به عنوان موتور به قایق متصل می‌کند. سپس آئونوما به این اشاره می‌کند که وسیله نقلیه چرخ‌دار و ماشین پرنده که در تریلر قبلی بازی نشان داده شدند، در واقع به همان حالت آماده در بازی در دسترس نیستند و با استفاده از توانایی اولتراهند ساخته شده‌اند.

 

در نهایت توانایی جدید صعود کردن لینک را می‌بینیم که در تریلر‌های قبلی نیز دیده شده است. لینک با استفاده از این قابلیت می‌تواند از برخی سقف‌ها عبور کند. لازم به ذکر است که این توانایی محدودیت‌هایی نیز دارد، اما طبق گفته آئونوما، تا زمانی که یک سقف وجود داشته باشد می‌توان از این قابلیت در هر جایی استفاده کرد. به عنوان یک مثال از این قابلیت، لینک با وارد شدن به یک غار و استفاده از توانایی صعود برای عبور از سقف آن، خود را به سطح یک تپه بزرگ واقع در بالا می‌رساند.

 

بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom پس از تاخیر‌های متعدد، در تاریخ 12 می (22 اردیبهشت) منتشر خواهد شد. شایان ذکر است که نینتندو یک نسخه ویژه از کنسول نینتندو سوییچ OLED با تم این بازی را نیز در تاریخ 28 آوریل (هشتم اردیبهشت) با قیمت 359.99 دلار عرضه خواهد کرد.

برچسب ها: legend of zelda, tears of the kingdom, نینتندو سوییچ
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.