اکتیویژن به ادامه همکاری با سونی پس از قرارداد مایکروسافت ایمان دارد

اکتیویژن به ادامه همکاری با سونی پس از قرارداد مایکروسافت ایمان دارد

محمدحسین  مهربان زاده محمدحسین مهربان زاده
1 سال و 1 ماه و 29 روز پیش

پیشنهاد کمپانی مایکروسافت برای خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد همچنان توسط نهادهای نظارتی در سراسر دنیا تحت بررسی است. اگرچه احساس می‌شود که این روند بالاخره به پایان خود نزدیک است، اما منجر به ابراز نگرانی شدید توسط کمپانی سونی، که اقدامات متعددی در تلاش برای جلوگیری از این قرارداد داشته، شده است. اخیرا، حتی مشخص شده است که جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل پلی استیشن، علاقه ای به ایجاد یک معامله جدید در مورد انتشار عناوین سری بازی Call of Duty نداشته است و این موضوع فقط مانع ایجاد این قرارداد خرید شده است. همانطور که مشخص است، اقدامات سونی برای اکتیویژن ناامید کننده بوده است. زیرا این  شرکت چندین سال است که با سونی همکاری نزدیک داشته است، از جمله یک قرارداد بازاریابی انحصاری در چند سال گذشته که برای پلی استیشن وجود داشته است.

 

شایان ذکر است که بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، در ایمیلی که اخیرا برای کارمندان سونی ارسال کرده است، اصرار کرده است که اقدامات ناامیدکننده سونی تأثیری بر روابط کاری دو شرکت نخواهد داشت. اکتیویژن نیز تضمین می‌کند که بازی‌هایش وقتی نوبت به نسخه‌های پلی‌استیشنشان می‌رسد، از کیفیت کم نمی‌گذارند. این درواقع یکی از نگرانی‌هایی است که سونی در مورد این معامله مطرح کرده است.

 

کوتیک در ایمیل خود نوشته است که: «شاید شما اظهاراتی حاکی از نگرانی از سونی دیده باشید، از جمله این بحث که در صورت توافق به این معامله، مایکروسافت ممکن است عمداً نسخه‌های دارای ایراد بازی‌های ما را برای کنسول پلی‌استیشن منتشر کند. همه ما می‌دانیم که بازیکنان پرشور ما اولین کسانی خواهند بود که مایکروسافت را به خاطر پایبندی به وعده‌هایش در مورد عرضه بهترین محتوا و کیفیت، مسئول می‌دانند و همه ما که برای ارائه بهترین بازی‌ها در این صنعت کار می‌کنیم، بیش از حد به بازیکنان خود اهمیت می‌دهیم و اجازه عرضه نسخه‌های سطح پایین‌تر از بازی‌های خود را نخواهیم داد. سونی حتی اعتراف کرده است که واقعا نگران توافق نامه سری بازی Call of Duty نیست و فقط قصد جلوگیری از این ادغام را دارد. این قطعا رفتار ناامید کننده‌ای از طرف یک شریک سی ساله است، اما ما اجازه نخواهیم داد که رفتار سونی بر روابط طولانی مدت ما تأثیر بگذارد. بازیکنان پلی‌استیشن می‌دانند که ما همچنان به ارائه بهترین بازی‌های ممکن بر روی پلتفرم‌های سونی، همانطور که از زمان عرضه اولین کنسول پلی‌استیشن انجام داده‌ایم، ادامه خواهیم داد».

 

سازمان رقابت و بازار بریتانیا، که در ابتدا نگرانی‌های خود در مورد اینکه چگونه پیشنهاد خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت می‌تواند به رقابت موجود در صنعت بازی آسیب برساند را ابراز کرده است، اخیرا اطلاعات جدیدی را به اشتراک گذاشته و در آن تایید کرده است که بعید است این معامله به رقابت موجود در بازار آسیب برساند. در همین حال، کمیسیون اروپا اخیرا مدت زمان اعلام تصمیم نهایی در مورد این معامله را  تا تاریخ 22 می (یکم خرداد) به تعویق انداخته است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که احتمالا این معامله با موفقیت به انجام برسد. لازم به ذکر است که کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن نیز این قرارداد خرید را تایید کرده است.

 

کمپانی مایکروسافت قراردادهای ادغام کننده‌ای را با نینتندو و انویدیا و همچنین کمپانی‌های دیگر امضا کرده است که باعث می شود این شرکت بازی‌ Call of Duty را برای پلتفرم‌های مربوط به آن‌ها، با محتوای کامل و برابری ویژگی‌های مختلف، تا حداقل 10 سال آینده منتشر کند. با این حال، هنوز توافقی با سونی حاصل نشده است.

برچسب ها: مایکروسافت, ایکس باکس, Call of Duty
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.