کارتریج اصل بازی Super Mario Bros. گران قیمت ترین بازی تاریخ شد

کارتریج اصل بازی Super Mario Bros. گران قیمت ترین بازی تاریخ شد

سیاوش اسدی سیاوش اسدی
1 سال و 4 ماه و 7 روز پیش

یک نسخه استفاده‌نشده از کارتریج بازی Super Mario Bros. برای کنسول NES روز گذشته رکورد گران‌قیمت‌ترین بازی تاریخ را شکست. پس از گذشت ۳۵ سال از خلق شخصیت ماریو (Mario)، اکنون نام این لوله‌کش دوست‌داشتنی تبدیل به یکی از نام‌های نوستالژیک صنعت شده که لایق پرداخت هزینه‌های نجومی برای آن است.

روزهای ابتدایی حراج یک کارتریج بازنشده و اصل از بازی Super Mario Bros. سروصدای بسیاری درباره آن به گوش می‌رسید. در آن زمان حتی پیشنهادهای ۳۳۰ هزار دلاری برای این کارتریج وجود داشت؛ رقمی که نزدیک به قیمت نهایی اولین نمونه از کنسول Nintendo PlayStation با قیمت ۳۶۰ هزار دلار بود.

اما نهایتا روز گذشته این کارتریج توسط Heritage Auctions با قیمت ۶۶۰ هزار دلار به فروش گذاشته شد. این نسخه از بازی Super Mario Bros. توسط Wata Games (شرکتی که مسئولیت فروش کارتریج بازی‌های قدیمی را بر عهده دارد) رتبه ۹.۶ را دریافت کرد؛ زیرا که این کارتریج یکی از اولین نسخه‌های تولید شده از این بازی است. پوشش محافظ روی کارتریج نیز آن را از هرگونه آسیبی ایمن نگه داشته است. فروشنده ناشناس این اثر اعلام کرد که این بازی در سال ۱۹۸۵ به عنوان یک هدیه کریسمس خریداری شده و تمام این سال‌ها در کشوی اتاق او خاک خورده است.

این کارتریج یکی از بهترین و قدیمی‌ترین نسخه‌های این بازی محسوب می‌شود. در گذشته یک نسخه دیگر از بازی Super Mario Bros. که نمره ۹.۴ را دریافت کرده بود. این نسخه نیز در تابستان سال گذشته با قیمت ۱۱۴ هزار دلار به فروش رسید که رقم بالایی است. رکورددار گران‌قیمت‌ترین بازی تاریخ پیش از این برای یک نسخه از بازی Super Mario Bros. 3 بود که در اواخر ماه نوامبر سال گذشته به قیمت ۱۵۶ هزار دلار به فروش رفت.

به نظر می‌رسد این روند افزایش قیمت بازی‌های قدیمی در آینده نزدیک متوقف نمی‌شود. به طور کلی تمامی محصولات کلکسیونی در صنعت شاهد افزایش قیمت چشم‌گیری بوده‌اند. کارت‌های Pokemon یکی از بهترین نمونه‌های این دست از محصولات است که روزبه‌روز قیمت و تقاضا برای آن‌ها بیشتر می‌شود.

برچسب ها: Super Mario Bros.
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.