کارهایی که نباید در اوایل تجربه بازی Hogwarts Legacy از انجام آن‌ها غافل شوید

کارهایی که نباید در اوایل تجربه بازی Hogwarts Legacy از انجام آن‌ها غافل شوید

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
1 سال و 3 ماه و 13 روز پیش

بازی Hogwarts Legacy به تازگی در دسترس کاربران پلتفرم‌های نسل نهمی به همراه کامپیوتر قرار گرفته است. بدون شک مقاومت کردن برابر حس کنجکاوی و شروع کاوش در مناطق مختلف از جهان جادو امری بسیاری سخت برای بازیکن‌ها و طرفدارات فرنچایز هری پاتر خواهد بود. با این حال، در همان ساعت‌های ابتدایی تبدیل شدن‌تان به دانش آموز سال پنجمی مدرسه هاگوارتز، بیشتر از آن‌که نیاز به گشت و گذار در محیط داشته باشید، می‌بایست یک سری امور به خصوص را انجام دهید تا بهترین تجربه ممکن را از این عناون کسب کنید. اموری نظیر به دست آوردن اولین چوب دستی جاویی، باز کردن اسپل‌های اساسی بازی و خرید جاروهای پرنده از جمله مواردی هستند که می‌بایست در ساعات نخست تجربه‌تان از بازی Hogwarts Legacy انجام دهید. به همین منظور، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب لیست کاملی از کارهایی که نباید از تجربه آن‌ها در بخش‌های ابتدایی گیم پلی بازی غافل شوید، به شما معرفی کنیم.

در کلاس‌های اولیه‌تان شرکت کنید

همانطور که ذکر شد، قطعا جلوگیری از تمایل به کاوش یا گشت و گذار در جهان جادویی بازی Hogwarts Legacy و شرکت کردن در کلاس‌های آموزشی بسیار سخت و دشوار خواهد بود. با این حال، برای پیشرفت هرچه بیشتر در جهان بازی و باز کردن اسپیل‌های پایه و اساسی گیم پلی، باید در برخی از کلاس‌های اولیه شرکت کنید. همچنین تحت هیچ شرایطی نباید از انجام ماموریت‌های اصلی که در ابتدای بازی به شما داده می‌شود، غافل شوید چراکه تمامی آن‌ها نیز در آنلاک شدن اسپل‌ها، ماموریت‌های فرعی و سایر محیط‌های بازی نظیر روستا Hogsmeade اثر گذار هستند.

وقت کافی صرف آموزش کومبوهای مختلف کنید

برخی از اسپل‌ها و طلسم‌های موجود در بازی نیاز به اسپل‌های مکمل دارند و به خودی خود در تمامی شرایط کارایی ندارند. برای مثال طلسم Incendioo صرفا برای ضربه وارد کردن در فواصل نزدیک کاربرد دارد، اما هنگامی‌که بازیکن‌ها این طلسم را با مورد دیگری نظیر Accio ترکیب کنند، می‌توانند دشمنان را به فواصل نزدیک‌شان کشیده و سپس صدمات جدی به آن‌ها وارد سازند. شما می‌توانید آموزش چگونگی ترکیب اسپل‌ها با یک‌دیگر را از طریق ملاقات و صحبت کردن با لوکان براتلبی در نزدیکی برج ساعت کسب کنید.

آیتم‌های بدون کاربرد را بفروشید

در صورتی‌که برخی از آیتم‌ها و لوازم جمع آوری شده برای‌تان هیچ‌گونه کارایی و کاربردی ندارند، می‌توانید به راحتی تمامی آن‌ها را بفروشید. برای انجام این کار باید ضمن مراجعه به فروشگاه‌های مختلف موجود در جهان بازی، پس از چک کردن کامل اینونتوری آن‌ها روی نشان صندوقچه کلیک کنید و آیتم‌های مد نظرتان را به آن‌ها بفروشید. فروش آیتم‌ها نه تنها سبب باز شدن فضا کافی در اینونتوری‌تان می‌شود، بلکه بهترین روش برای کسب طلا در اوایل بازی به شمار می‌رود.

ویژگی فست تراول بازی Hogwarts Legacy را فراموش نکنید

گشت و گذار در قلعه هاگوارتز و تحسین تیم سازنده به منظور طراحی فوق العاده تمامی نواحی این مدرسه جادویی، بی‌شک یکی از فعالیت‌های لذت بخش بازیکن‌ها در طول تجربه بازی Hogwarts Legacy خواهد بود. اما می‌توان با قاطعیت گفت که پس از گذشت مدتی، بالا و پایین رفتن از راه پله بزرگ هاگوارتز به منظور رفتن به اتاق‌های مختلف می‌تواند هربازیکنی را خسته کند. بنابراین دسترسی یابی به نقاط ویژه‌ای تحت عنوان Floo Flame در اوایل بازی می‌تواند کارتان را در زمینه پیگیری ماموریت‌های درون قلعه یا سایر چالش‌ها ساده‌تر کند. نقاط مذکور در سرتاسر جهان بازی وجود دارند و صرفا محدود به مدرسه هاگوارتز نمی‌شوند. پس نباید از چک کردن نقشه فوق العاده جذاب طراحی شده برای این عنوان و استفاده از Floo Flameها غافل شوید!

با همه چیز تعامل داشته باشید

زیبایی و نکته منحصر به فردی که در مورد یک قلعه جادویی نظیر هاگوارتز وجود دارد، این است که همه چیز به طلسم‌ها و اسپل‌ها مرتبط می‌شود. این موضوع به معنی آن است که شما فرصت لازم برای کشف رازها، آیتم‌های قابل جمع آوری و تجهیزات مختلف را در زمان تعامل برقرار کردن با تمامی آیتم‌هایی که در زمان کاوش در محیط می‌بینید، کسب خواهید کرد. برای مثال با مجسمه جغد موجود در Eastern Corridor تعامل برقرار کنید تا درب ورودی یک اتاق مخفی که شامل یک صندوقچه گنج است،‌ به روی‌تان باز شود. همچنین در زمان مشاهده کتاب قرار گرفته در بخش Tomb and Scrolls در روستا Hogsmeade، می‌توانید به یک راه پله مخفیانه دسترسی پیدا کنید.

در حد توان در اوایل بازی XP جمع آوری کنید

پس از آنلاک کردن اسپل‌هایی نظیر Accio، Levioso و Reparo می‌توانید به ماموریت‌ها و فعالیت‌های مختلفی در محیط داخلی یا خارجی مدرسه هاگوارتز دسترسی پیدا کنید. پس از کسب اسپل‌های مذکور، امکان یافتن و کشف برگه‌‌های راهنما برای‌تان فراهم می‌شود. علاوه‌بر این، صفحات ویژه‌ای نیز در جهان بازی وجود دارند که صرفا با استفاده از طلسم Reparo قابل جمع آوری هستند. جمع آوری هریک از این برگه‌ها سبب می‌شود تا +80 XP به دست آورید و از آن‌ها در زمینه ارتقا شخصیت‌تان در بخش‌های ابتدایی بازی استفاده کنید.

آزمون‌های مرلین را در بازی Hogwarts Legacy کامل کنید

در زمان شروع بازی Hogwarts Legacy میزان فضا خالی بخش اینونتوری شخصیت‌تان بسیار محدود و کم خواهد بود. با این وجود، تکمیل آزمون‌های مرلین سبب می‌شود تا سایز و حجم کلی اینونتوری‌تان ارقا یابد. در غیر این‌صورت همواره می‌بایست برای کسب فضا خالی مورد نیاز، برخی از آیتم‌ها را نابود کرده یا بفروشید. شما می‌توانید اولین آزمون مرلین خود را در جریان مامورین Trials for Merlin در روستای Hogsmeade پشت سر بگذارید. برای کسب فضای خالی بیشتر در اینونتوری، می‌بایست دو مورد از این آزمون‌ها را تکمیل کنید.

چوب دستی جادویی‌تان را بسازید

مگر می‌توان در جهان جادو، جادوگری را پیدا کرد که فاقد چوب دستی ویژه باشد؟ کسب اولین چوب دستی اختصاصی‌تان در بازی Hogwarts Legacy به شما اجازه می‌دهد تا در زمان مبارزات ضربات سهمگین‌تری را به دشمنان وارد کرده یا تغییرات مختلفی نظیر تقویت سازی هرچه بیشتر آن را انجام دهید. توصیه می‌کنیم تا به محض وارد شدن به روستای Hogsmeade برای اولین بار، به سراغ فروشگاه مخصوص چوب دستی‌ها بروید و یک بار برای همیشه اصلی‌ترین آیتم بازی را خریداری کنید!

ظاهر کلی شخصیت‌تان را تغییر دهید

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، بازی Hogwarts Legacy در زمینه خلق ظاهر کلی پروتاگونیست بازی و چگونگی وضعیت ظاهری او، دست بازیکن‌ها را کاملا باز می‌گذارد. بنابراین اشخاص می‌توانند بنابر سلیقه و میل شخصی‌شان پروتاگونیست را طراحی کرده و وارد جهان جادویی بازی شوند. اما همچنان ممکن است که پس از گذشت مدتی، بازیکن‌ها از ظاهر شخصیت‌شان خسته شده و خواستار تغییر آن شوند. در این صورت، می‌بایست به مغازه خانم اسنلینگ در روستای Hogsmeade مراجعه کنید. در این مکان می‌توانید بخش‌های مختلفی از ظاهر شخصیت‌تان نظیر رنگ چشم را تغییر دهید.

جاروهای پرنده بخرید

اگرچه که به محض فراهم آمدن فرصت خروج از قلعه هاگوارتز می‌توانید به صورت آزادانه به کاوش در تمامی مناطق جهان بازی بپردازید، بهتر است که تا مدتی به انجام ماموریت‌های اصلی بازی سرگرم شوید و شانس خرید اولین جارو جادویی‌تان را به دست آورید. پس از آن‌که در اولین کلاس مرتبط با جاروهای جادویی با پروفسور کاگاوا شرکت می‌کنید، به فروشگاه Spintwitches Sporting Needs در روستای Hogsmeade رفته و با فروشنده آن به نام آلبی ویکز صحبت کنید. تمامی جاروهای موجود در این فروشگاه با قیمت 600 سکه به فروش می‌رسند و مشخصا با توجه به میزان کارایی آن‌ها، رقم بسیار بالایی محسوب نمی‌شود!

بازی Hogwarts Legacy هم‌اکنون برای کامپیوتر و کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در دسترس قرار دارد. نسخه نسل هشتمی این عنوان برای کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان با چندین ماه فاصله و در تاریخ 25 جولای 2023 (3 مرداد 1402) منتشر خواهد شد. شایان ذکر است که در این تاریخ، کاربران کنسول نینتندو سوییچ نیز قادر به تجربه این اثر خواهند بود.

برچسب ها: Hogwarts Legacy
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.