شایعه: ایکس باکس Lockhart پردازنده ای مشابه سری ایکس خواهد داشت

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی 12 روز پیش

شایعات پیرامون نسخه ارزان قیمت کنسول نسل بعدی مایکروسافت، که فعلا با نام رمز ایکس باکس Lockhart شناخته می‌شود روز به روز در حال افزایش هستند. این کنسول قرار است نسخه ضعیف‌تر ایکس باکس سری ایکس باشد اما ممکن است هر دو کنسول از یک پردازنده استفاده کنند و توان پردازنده گرافیکی تفاوت بزرگ این دو کنسول خواهد بود.
 

تام وارن (Tom Warren)، تحلیل‌گر حوزه فناوری نشریه The Verge اخیرا در یک توییت به این موضوع اشاره کرده است. وارن ادعا می‌کند اطلاعاتی به‌‌دستش رسیده که تایید می‌کنند هر دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت نتیجه پروژه اسکارلت هستند. پروژه اسکارلت اسم رمز کنسول ایکس باکس سری ایکس بود اما ظاهرا ایکس باکس Lockhart هم حاصل تلاش مهندسین مایکروسافت در این پروژه است.  

وارن اطلاعات اولیه‌ای از سخت افزار هر دو کنسول منتشر کرده که بر اساس آن‌ها کنسول ایکس باکس Lockhart از 7 گیگابایت RAM و کارت گرافیکی با قدرت 4 ترافلاپ بهره خواهد برد که با اطلاعات لو رفته قبلی مطابقت دارد. برای مقایسه، اطلاعات رسمی منتشر شده از توان سخت افزاری ایکس باکس سری ایکس نشان دهنده RAM 16 گیگابایتی در کنار 12 ترافلاپ توان پردازش گرافیکی هستند.

 

شایعاتی که درباره ایکس باکس Lockhart وجود دارند نشان می‌دهند این کنسول از اکثر امکاناتی که برای سری ایکس در نظر گرفته شده‌اند بهره خواهد بود. قابلیت‌هایی مانند پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل، Smart Delivery و حافظه SSD برای کاهش زمان بارگزاری بازی‌ها. هنوز برنامه‌های مایکروسافت برای قرار دادن دیسک درایو در ایکس باکس Lockhart مشخص نشده‌اند و با توجه به سابقه مایکروسافت در عرضه کنسول‌های بدون درایو دیسک، امکان دیجیتالی بودن ایکس باکس Lockhart هم وجود دارد.

 

ظاهرا مایکروسافت پروژه توسعه این کنسول را تا زمان معرفی پلی استیشن 5 متوقف کرده بوده و به‌خاطر اعلام نشدن قیمت این کنسول توسط سونی، مایکروسافت روند توسعه ایکس باکس Lockhart را از سر گرفته است.

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید