بهترین بردگیم‌ها با سبک مخفی کاری

بهترین بردگیم‌ها با سبک مخفی کاری

تیم Pspro تیم Pspro
7 ماه و 22 روز پیش

با توجه به اینکه این روزها بازی‌های رومیزی و بردگیم‌ها بسیار طرفدار پیدا کرده‌اند و افراد زیادی این نوع بازی‌ها را برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی انتخاب می‌کنند، دسته بندی این بازی‌ها و همچنین بازی‌هایی که در این دسته‌ها معرفی می‌شود نیز روز به افزایش پیدا می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی سبک مخفی کاری در بردگیم‌ها بپردازیم و بازی‌های این سبک را به شما معرفی کنیم.

 

سبک مخفی کاری در بردگیم‌ها

سبک مخفی کاری در معرفی انواع سبک های بردگیم یکی از سبک‌های محبوب است. اگر به بازی‌های دست جمعی علاقه داشته باشید، ‌حتما تا به حال نام بازی مافیا را شنیده‌اید. مافیا یکی از معروف‌ترین بازی‌های سبک مخفی کاری در دنیا است. در بازی‌های سبک مخفی کاری، بازیکنان می‌دانند که نقش آنها در بازی هدف و سبک خاصی را دنبال نمی‌کند و ابهاماتی در مورد هر کدام از شرکت کنندگان وجود دارد. همان‌طور که در ابتدای معرفی نام مافیا را به عنوان یکی از معروف‌ترین بازی‌های سبک مخفی کاری بیان کردیم، در اینجا باید اعلام کنیم که بسیاری از بازی‌های رومیزی با الهام از این بازی طراحی شده‌اند و سبک و طراحی آن را دارند.

اما در این دسته از بردگیم‌ها، بازی‌های دیگری نیز وجود دارند که فضای بازی در آنها با مافیا متفاوت است. در این مدل بازی‌ها و برای برنده شدن، نیاز است که انسان‌شناس خوبی باشید و به خوبی افراد و نقش‌های مختلف را آنالیز کنید. در ادامه چند تا از معروف‌ترین بازی‌های رومیزی به سبک مخفی کاری را نام خواهیم برد که در خرید بردگیم یا بازی های رومیزی، کار آسانی داشته باشید.

 

اولون

اولون یک بازی برای 5 تا 10 نفر است که به هر بازیکن به صورت تصادفی یک کارت با یک نقش داده می‌شود. این بازی کمی شباهت‌هایی به بازی مافیا دارد و در آن دو تیم وجود دارد: تیم شیطانی، «مینیون‌های موردرد» و تیم خوب، «خادمین وفادار آرتور». تعداد بازیکنان هر تیم با تعداد بازیکنان بازی متفاوت است. با 6 بازیکن، 4 نقش خوب و 2 نقش شیطانی وجود دارد. از آنجایی که این یک بازی در سبک مخفی کاری است، اعضای تیم خوب نمی‌دانند چه کسی در تیم آنهاست، اما اعضای تیم شیطانی با آگاهی از هویت سایر اعضای تیم کارهای شیطانی را شروع می‌کنند. در این بازی یک استثنا وجود دارد که هویت تمام اعضای تیم شیطانی را می‌داند و آن شخصیت مرلین است. مرلین نقش ویژه‌ای در تیم خوب دارد که هویت همه اعضای تیم شیطانی را می‌داند.

 

بازی شامل روندی است که در آن تعدادی از بازیکنان مشخص می‌شوند تا به ماموریت بروند. ترکیب اعضای تیم برای ماموریت رای گیری می‌شود. اگر اکثریت آرا در مورد اعضا وجود داشته باشد، مأموریت آغاز می‌شود. به بازیکنان حاضر در تیم 2 کارت داده می‌شود و مخفیانه یکی از آنها را انتخاب می‌کنند، «موفقیت» یا «شکست». تیم خوب در این بازی همیشه به دنبال موفقیت ماموریت است، اما اعضای تیم شیطانی در یک ماموریت می‌توانند موفقیت یا شکست را انتخاب کنند. بازیکنان طرفدار آرتور باید دشمن را شناسایی کنند و دشمنان باید سعی کنند پنهان بمانند. در این بازی هیچ بازیکنی حذف نمی‌شود و همه تا آخر بازی باقی می‌مانند.

 

دژ

بازی دژ در میان بازی‌های کارتی رومیزی قرار می‌گیرد. در قالب این بازی افراد با نقش‌های مختلفی می‌توانند در کنار یکدیگر به رقابت بپردازند. این بازی یک بازی گروهی است،‌ اما این امکان برای شما فراهم است که به صورت دو نفره نیز آن را برگزار کنید. داستان بازی دژ به این صورت است که تمام افراد حاضر در بازی باید برای تصاحب تخت پادشاهی تلاش کنند و فردی به عنوان برنده معرفی می‌شود که بتواند هفت سازه را بنا کند. بنابراین حداقل 7 دور باید این بازی ادامه پیدا کند تا پادشاه تعیین شود. در این بازی و در هر هفت دور، این امکان برای بازیکنان فراهم است که بتوانند در هر دور یک نقش را بر عهده بگیرند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نکته مهم در خصوص بازی دژ این است که به افراد هنر تصمیم گیری درست از بین گزینه‌های متفاوت را می‌دهد و این می‌تواند به تصمیم گیری درست کمک کند.

 

غرب وحشی

کلمه غرب وحشی هر فردی را به سمت فیلم‌ها و سریال‌های وسترن و به اصطلاح غرب وحشی می‌برد. بازی غرب وحشی درست همان حال و هوا را دارد و افراد حاضر در بازی هر یک نقش‌های خاصی را بر عهده می‌گیرند که تمام این نقش‌ها در این حال و هوا حضور دارند. کلانتر، معاونان کلانتر، یاغی‌ها و خائن از جمله نقش‌هایی است که در این بازی وجود دارد و هر کدام به صورت تصادفی به بازیکنان می‌رسد.

روند بازی به این صورت است که یاغی‌ها به دنبال کشتن کلانتر هستند و در مقابل، کلانتر نیز به دنبال دستگیری آنها است. هر اقدام و به اصطلاح اکشن در این بازی رومیزی به واسطه کارت‌ها مشخص می‌شود و افراد شرکت کننده با برداشتن کارت، می‌توانند بازی را انجام دهند. در پایان بازی کسی موفق می‌شود که زودتر حریف خود را شکار کند.

 

کودتا

بازی کودتا نیز در میان بردگیم‌های سبک مخفی کاری است که در آن نقش افراد به واسطه دو کارتی که دریافت می‌کند، مشخص می‌شود. بازیکنان در هر نوبت امکان برداشت یک یا دو سکه را دارند و یا می‌توانند کودتا کنند و حتی یک کارت از دیگر بازیکنان را بسوزاند.

در این بازی امکان بلوف زدن وجود دارد و به عنوان مثال، می‌توانید به دروغ بگویید کارت بزرگ‌زاده دارید و 3 سکه بردارید. اما در صورت افشای دروغ شما توسط دیگر بازیکنان، کارت بزرگ‌زاده شما گرفته می‌شود. اگر راست گفته باشید کارت بزرگ‌زاده را رو می‌کنید و کارت دیگری برمی‌دارید و شخصی که اشتباه حدس زده باشد، باید یک کارت بسوزاند. در انتها کسی برنده می‌شود که به تنهایی زنده بماند.

 

ددان

از بازی‌های سبک مخفی کاری ایرانی می‌توان به ددان اشاره کرد. این بازی دو مرحله دارد. در مرحله اول، یک بیست سوالی برگزار می‌شود که در آن شخصی به نام زیرک در بازی که پاسخ صحیح را می‌دهند، باید به دیگر بازیکنان کمک کند تا به جواب درست برسند. در بخش دوم بازی، بازیکنان باید حدس بزنند که زیرک کیست و این نقش زیرک است که ذهن آن‌ها را به سمت دیگر افراد گمراه می‌کند.

جمع‌بندی

بردگیم‌ها این روزها بسیار محبوب شده‌اند و انواع آن‌ها در هر خانه و کافه‌ای دیده می‌شود. بردگیم‌ها نیز مانند دیگر بازی‌ها، دسته بندی‌های مختلفی دارند که سبک مخفی کاری یکی از آن‌ها است. در این مقاله تعدادی از مشهورترین بردگیم‌های معروف و پرطرفدار سبک مخفی کاری را مثال زدیم. خوب است قبل از آنکه وارد دنیای بردگیم شوید یا برای خرید یکی از آن‌ها هزینه کنید با اصطلاحات مربوط به بازی‌ها و انواع آن‌ها آشنایی داشته باشید. به این ترتیب موقع خرید راحت‌تر خواهید بود.

 

منبع: فروشگاه اینترنتی ویززززز

برچسب ها: رپورتاژ آگهی
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.