معرفی بهترین بازی های لگو

معرفی بهترین بازی های لگو

رعنا شاه‌ محمدی رعنا شاه‌ محمدی
2 سال و 9 ماه پیش

بهترین بازی های لگو سال ۲۰۲۱ عناوینی  هستند که ما را به یاد ساعت‌های خوش ساخت جهان شخصی خودمان با استفاده از آجرهای بازی و شوخی‌های مناسب برای همه سنینی می‌اندازد که در طی سال‌ها به وجودشان در این سری عادت کرده‌ایم. تجربه‌ای شامل تمام لذت ساخت و نابود کردن، بدون درد شدید ناشی از اتفاقی پا گذاشتن روی یک قطعه لگو که از چشم شما دور مانده است.

 

استودیو Traveller's Tales بازی‌های لگو را تبدیل به نوعی هنر کرده و بزرگترین مجموعه‌های سرگرم‌کننده جهان مثل سری هری پاتر و سری Star Wars را با یک گیم‌پلی اعتیاد آور ترکیب کرده است. اگر به تازگی با بازی‌های لگو آشنا شده‌اید و یا می‌خواهید مطمئن باشید که هیچ بازی لگویی از مجموعه بازی‌هایی که تجربه کرده‌اید بیرون نمانده‌ است، در این لیست برای شما بهترین بازی های لگو که می‌توانید همین الان آن‌ها را بازی کنید را آورده‌ایم. 

 

بازی Lego Lord of the Rings

معرفی بهترین بازی های لگو

اگر طرفداران افراطی تالکین برای میزان خلاصه شدن کتاب‌ها توسط پیتر جکسون (Peter Jackson) با هدف جا شدن داستان در سه فیلم (ضمیمه‌های کتاب دارای جزئیات خیلی زیادی هستند) اندکی عصبانی بوده‌اند، با دیدن میزان محتوایی که از کتاب‌ها حذف شده است تا داستان در بازی Lego Lord of The Rings جا شود، عصبانیتی فرای تصور خواهند داشت. اما با وجود آن‌ که این بازی مانند خلاصه نکاتی از سفر قهرمانان ما به موردور است، صحنه‌های حیاتی را با چنان وفاداری‌ بازسازی کرده و چنان کیفیت تولید بالایی دارد که احتمالا خلاصه بودن داستان برای شما مهم نباشد. از آغاز سفر از بگ‌اند تا بازگشت به شایر، تمام سفر به همراه دیالوگ‌ها و موسیقی‌های اصلی فیلم در این بازی وجود دارد. از بعد از ساخت این بازی، استودیو Traveller's Tales در طراحی‌های خود ریسک‌پذیر‌تر شدند اما بازی Lego Lord of the Rings همچنان یک بازی ماجرایی بسیار خوب و یکی از معرفی بهترین بازی های لگو محسوب می‌شود.


 

بازی Lego Jurassic World

معرفی بهترین بازی های لگو

 لگو و دایناسور‌ها ترکیبی است که متاسفانه در زندگی روزمره به اندازه کافی اتفاق نمی‌افتد. خوشبختانه یک بازی ویدیویی برای رفع این مشکل ساخته شده است. بازی Lego Jurassic World جزو بهترین بازی‌های ماجرایی ساخت استودیو Traveller's Tales نیست اما به لطف قدرت گیم‌پلی co-op و کمدی مبتنی بر فیزیک جالبی که در بازی وجود دارد، یک نقطه مناسب برای وارد شدن به دنیای بازی‌های لگو محسوب می‌شود. بازی Lego Jurassic World چهار فیلم از سری فیلم‌های Jurassic را تبدیل به یک بازی می‌کند و اتفاقات آن‌ها را نیز وفادارانه بازسازی می‌کند؛ این به معنای آن است که در این سری بازی‌ها به نسبت بقیه عناوین اقتباسی، مبارزات کمتری وجود دارد و این موضوع با توجه به آن که در اکثر زمان فیلم تمرکز روی انسان‌هایی است که در حال تلاش برای فرار از درگیری فیزیکی با چنگال یک دایناسور هستند، منطقی است. 

 

بازی Lego Pirates of the Caribbean

معرفی بهترین بازی های لگو

یک داستان هیجان‌انگیز احساسی نبرد با شمشیر‌هایی مخصوص دزدان دریایی ذاتا در تبدیل شدن به یک بازی ویدیویی خوب عمل می‌کند. بازی Lego Pirates of the Caribbean با ترکیب قسمت‌های اکشن چهار فیلم اول یک صحنه فوق‌العاده به وجود می‌آورد. شوخی‌های فیزیکی جک اسپارو (Jack Sparrow) به خوبی با لحن طنز سری بازی‌های لگو سازگاری دارد و منجر به صحنه‌هایی بسیار خنده دار می‌شود که گاهی حتی در فیلم‌های اصلی نیز وجود ندارند. به طور مثال هیچ شخصیتی در فیلم در کمد دیوی جونز (Davy Jones) سوار یک بز نشده بود اما بعد از اتمام بازی با اطمینان می‌گوییم که نبود این صحنه در فیلم واقعا باعث تاسف است. با وجود آن که نبود دیالوگ در بازی باعث می‌شود گاهی روند داستان کُند شود اما همچنان می‌توانید به  این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی های لگو حساب کنید.

 

بازی Lego Harry Potters سال‌های 4-1 و 7-5

معرفی بهترین بازی های لگو

اگر دقیق باشیم این مورد از لیست در اصل دو بازی متفاوت است اما این دو بازی به قدری خوب هستند که به عنوان یک بازی که «حتما باید آن را تجربه کنید» در این لیست آورده شده‌اند. هر هفت کتاب تبدیل به بازی‌های ماجرایی شده‌اند که با استفاده از جادو و افسون خوانی فضای تازه‌ای در فرمول همیشگی بازی‌های لگو ایجاد کرده‌اند. به عنوان مثال افسون wingardium leviosa برای رسیدن به عناصری که در ارتفاع بالا قرار دارند بهترین یار شما خواهد بود. در همین حین قلعه Hogwarts نیز بهترین وسیله برای اتصال نقاط مختلف جهان به هم است که پر از گوشه و کنار‌هایی مخفی برای کاوش بوده و گروه بزرگی از شخصیت‌های گوناگون در آن حضور دارند. در حقیقت جهان ساخته جی. کی. رولینگ (JK Rowling) مکانی فوق‌العاده برای یک بازی ویدیویی است و بازی Lego Harry Potters چه برای طرفداران دو آتشه سری هری پاتر و چه بازیکنان معمولی که به دنبال بهترین بازی های لگو هستند، سرگرم کننده خواهند بود. 

 

بازی Lego City Undercover

معرفی بهترین بازی های لگو

سری GTA همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های تاریخ شناخته می‌شوند اما اگر صادق باشیم مقادیری شیطنت در این بازی‌ها بیش از حد است. بازی Lego City Undercover راه حلی مناسب برای تمام سنین در رابطه با این مشکل است که همچنان بدون از دست دادن آدرنالینی که از یک بازی GTA مانند تجربه می‌کنید، جذابیت مخصوص به خودش را دارد. این موضوع تا حدی به خاطر نحوه ادای احترام این بازی به فیلم‌های مافیایی مثل فیلم Goodfellas بدون تکرار کردن محتوای آن‌ها است. مقیاس بزرگ جهان به اندازه کافی به شما فضا می‌دهد تا بعد از اتمام داستان ۱۰ ساعته بازی ساعت‌های زیادی مشغول جست و جو در این جهان باشید.  در سال ۲۰۱۷ بخش co-op نیز به این بازی اضافه شده است تا آن را به یکی از بهترین بازی های لگو تبدیل کند.

 

بازی Lego Star Wars: The Force Awakens

معرفی بهترین بازی های لگو

بازی‌های Lego Star Wars زیادی برای بازی کردن وجود دارد (و در سال ۲۰۲۰ با انتشار بازی‌های Skywalker Saga بیشتر نیز خواهند شد) اما بازی Lego Star Wars: The Force Awakens تازه‌ترین عنوان از این لیست است و همان تاثیر مثبتی که در دنیای فیلم‌های Star Wars به وجود آورد را با خود به دنیای بازی‌های لگو آورده است. داستان بازی به زیبایی نوشته شده است و نقاط حساس داستان را با راحتی و چندین شوخی به جا برای شما روایت می‌کند. اما بهترین نکته بازی Lego Star Wars: The Force Awakens توجه خاصی است که به طرفداران قدیمی سری Star Wars می‌کند: شخصیت‌های قدیمی را از سه‌گانه اصلی در بازی قرار داده و حتی چند جای خالی در داستان اصلی را پر می‌کند. مثل آن که پو دمرون (Poe) در ماموریت نجات Admiral Ackbar با چه چیزهایی درگیر شد. 

 

بازی Lego: The Incredibles

معرفی بهترین بازی های لگو

هرکدام از قابلیت‌های ویژه اعضای خانواده پار(Parr) پتانسیل یک فولدر پر از طراحی مراحل جذاب را دارد. در بازی Lego: The Incredibles باید دائما میان شخصیت الاستی گرل (Elastagirl) و دست و پاهای کش آمدنی او و به عنوان مثال شخصیت دش (Dash) و سرعت فرا انسانی‌اش جابه‌جا شوید تا بتوانید معماها و پازل‌های مختلف مراحل گوناگون را حل کنید. حالت جدید جالبی به صورت ساخت گروهی نیز وجود دارد که اعضای خانواده پار باید با هم همکاری کنند تا برج‌ها و ساختاری‌های پیچیده از جنس لگو را درون بازی بسازند. این تغییر فوق جدیدی نیست اما اشاره جالبی به این موضوع است که این بازی‌ها در نهایت معادل ساخت ساختمان‌های فیزیکی لگو در دنیای واقعی هستند که کودکان به همراه والدینشان سالیان سال است که به آن مشغول‌اند. بازی Lego: The Incredibles یکی از بهترین بازی های لگو است.

 

بازی Lego Marvel Superheroes

معرفی بهترین بازی های لگو

سال ۲۰۱۳ اوج محبوبیت و معروفیت کمپانی مارول بود. فیلم The Avengers به تازگی وارد سینماها شده بود و استودیو Travellers Tales بازی Lego Marvel Superheroes را منتشر کرده بود. بازی Lego Marvel Superheroes به زیبایی ساخته شده و نمایش دهنده علاقه زیاد سازندگان به جهان مارول است که در آن صدها شخصیت و مکان از سری‌های X-Men، Fantastic Four، Spider-Man و چیزهای مشابه حضور دارد. بین ماموریت‌ها می‌توانید نسخه لگو و مارولی منطقه منهتن را کاوش کنید که از مجسمه آزادی  تا عمارت X که بعد از هارلم قرار دارد تا Shield Helicarrier غول‌آسایی که روی رودخانه شرقی قرار دارد کشیده شده است. این جهان باز با تخصص زیادی ساخته شده و آنقدر هوش و صمیمیت در آن وجود دارد که ساعت‌ها شما را سرگرم کند. اگر از طرفداران مارول هستید، بازی Lego Marvel Superheroes یکی از بهترین بازی های لگو برای شماست.

 

بازی Lego Batman 2: DC Superheroes

معرفی بهترین بازی های لگو

بعد از هفت سال ساخت بازی های لگو، در سال ۲۰۱۲ تیم توسعه استودیو Travellers Tales با توسعه بازی Lego Batman 2: DC Superheroes تلاشی برای تغییر چند چیز در فرمول همیشگی خود کرد. اولین موضوع استخدام تیمی کامل از گویندگان بود. تا این زمان، قهرمان‌های ساکت بازی‌های لگو عضوی از طنز بازی بودند اما بازیگران تازه روح جدیدی به نقاط حساس داستان بخشیدند که در صورت نبود آنان ممکن نبود. بازی Lego Batman 2: DC Superheroes همچنین اولین بازی لگو است که جهانی باز را به بازیکنان معرفی می‌کند و در آن می‌توانید تمام شهر Gotham را کاوش کنید. این قابلیت‌ها اندکی مشکل نیز به بازی اضافه کرده‌اند. به عنوان مثال نقشه کوچکی که در کنار صفحه قرار می‌گیرد چندین مشکل کوچک دارد اما با این وجود، مجموعا این بازی قدیمی بزرگ که یکی از بهترین بازی های لگو است، قدمی به سمت آینده در تاریخچه سری بود.

 

بازی Lego Dimensions

معرفی بهترین بازی های لگو

این که یک بازی در ابتدای شروع شدن به شما بگوید کنترلرتان را زمین بگذارید و بازی نکنید چیز معمولی نیست ولی این موضوع دقیقا دلیل آن است که بازی Lego Dimensions یکی از بهترین بازی های لگو است. بازیکنان از قطعه‌های فیزیکی واقعی لگو در دنیای واقعی استفاده می‌کنند که اگر روی پایه ویژه قرار داده شوند، داخل بازی می‌شوند و می‌توانند برای ساخت و ساز در دنیای مجازی استفاده شوند. این بازی اولین تلاش کمپانی لگو برای ژانر «زنده سازی اسباب بازی‌ها» بود که با ترکیب سری‌های فوق‌العاده محبوب به یک بازی اتفاق افتاد. لذت زیادی در تماشای ترکیب شدن شخصیت‌های جهان DC با شخصیت‌های دنیای Lord of The Rings و یا تماشای کتک خوردن سائورون از بتمن وجود دارد. تنها با نگاه کردن به این بازی متوجه خواهید شد که یک طرفدار واقعی این محتواهای محبوب آن را تولید کرده است و به راحتی محتواهایی از دنیاهایی مثل کارتون The Simpsons، فیلم 2001: A Space Odyssey، بازی Portal و سریال Doctor Who را با میزان دقیقا کافی طنز و سرگرمی ترکیب کرده است. بازی Lego Dimensions یک اسباب بازی بسیار هوشمندانه اما در عین حال یک بازی بسیار هوشمندانه نیز است. 

 

نظر شما در مورد بهترین بازی های لگو چیست؟

برچسب ها: Lego, Lego Star Wars: The Force Awakens
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.