شایعه: کمپانی Gearbox به‌فروش می‌رسد

شایعه: کمپانی Gearbox به‌فروش می‌رسد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
7 روز پیش

به گزارش رویترز، کمپانی Embracer Group شرایط فروش کمپانی Gearbox را بررسی می‌کند. این کمپانی که از استودیو Gearbox Software و برند انتشارات Gearbox Publishing تشکیل شده، در سال 2021 توسط کمپانی Embracer Group خریداری شده بود.


منابع رویترز ادعا می‌کنند که به‌خاطر مشکلات مالی بزرگی که کمپانی Embracer Group پس از منحل شدن یکی از قراردادهای بزرگش پیدا کرده، در صدد است تا کمپانی Gearbox را بفروشد. این کمپانی گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کند و یکی از آن‌ها فروش کامل کمپانی صاحب سری بازی Borderlands است. به‌نظر می‌رسد که اطلاعات بازاریابی مربوطه هم برای خریداران ارسال شده است.

 

رویترز لیستی از خریداران احتمالی کمپانی Gearbox منتشر نکرده، اما منابع ادعا می‌کنند که خریداران عموما از «گروه‌های بین المللی فعال در صنعت بازی» هستند. در این صورت اصلا بعید نیست که کمپانی چینی Tencent هم به خرید Gearbox علاقه نشان داده باشد.


البته با توجه به چیزی که در این گزارش ذکر شده، ممکن است هیچ معامله‌ای سر کمپانی Gearbox صورت نگیرد، اما مشخص است که کمپانی Embracer Group به دنبال خریدار برای Gearbox می‌گردد.


پس از خریدهای متعدد کمپانی Embracer Group در سال‌های اخیر، چنین اخباری چندان دور از انتظار نبود. این کمپانی با خرید چندین IP، استودیو و کمپانی بازی‌سازی بزرگ خود را وارد شرایط مالی سختی کرد و با برهم خوردن یک معامله دو میلیارد دلاری، تمام برنامه‌هایش تغییر کرد. حالا کمپانی Embracer Group ماه‌هاست که آشفتگی مالی را تجربه می‌کند و درحال بازسازی پروژه‌های داخلی است.

 

برچسب ها: Borderlands, Gearbox
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.