اطلاعات جدیدی از دنیا و گیم‌پلی بازی Redfall منتشر شد

اطلاعات جدیدی از دنیا و گیم‌پلی بازی Redfall منتشر شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 6 ماه و 5 روز پیش

بازی Redfall قرار بود تا پایان سال 2022 منتشر شود، اما استودیو Arkane اعلام کرد که به زمان بیشتری برای توسعه این عنوان نیاز دارد و تاریخ انتشار آن را تا نیمه اول سال 2023 به تعویق انداخت. در ویدیو جدیدی که از این بازی منتشر شده، هاروی اسمیت (Harvey Smith)، کارگردان استودیو Arkane Austin؛ ریکاردو بر (Ricardo Bare)، کارگردان خلاق این استودیو؛ کرن سگارس (Karen Segars)، کارگردان هنری و آرون کارتر (Aaron Carter)، تهیه کننده ارشد استودیو Arkane Austin درباره تمام ویژگی‌های جدید بازی Redfall صحبت می‌کنند. در این مطلب مهم‌ترین بخش‌های این مکالمه را مشاهده می‌کنید.

 

گزارشی از ویژگی‌های دنیا و گیم‌پلی بازی Redfall

اطلاعات جدیدی از دنیا و گیم‌پلی بازی Redfall منتشر شد

 

استودیو Arkane می‌خواهد تمام ویژگی‌هایی که بازی‌های قبلی استودیو را متمایز می‌کردند در بازی Redfall بگنجاند و آن‌ها را وارد سطح جدیدی کند. ترکیبی از سبک اول شخص و نقش آفرینی که باید علاوه بر هم‌خوانی با سبک بازی تک‌نفره، در دنیای جهان باز و چندنفره این بازی جواب دهد و آزادی عمل بازیکن در پیش‌روی در مراحل و دخالت در وقایع داستانی را محدود نکند.


به گفته ریکاردو بر، بازی Redfall جاه‌طلبانه‌ترین بازی این استودیو است که به بازیکنان اجازه خواهد داد به هرشکلی که می‌خواهند در این شهر پیش‌روی کنند. علاوه بر این، حداکثر چهار بازیکن می‌توانند در یک تیم این بازی را تجربه کنند و این موضوع نه‌تنها روی تجربه همه آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود، بلکه چالشی جدید برای سازندگان محسوب می‌شود. بازیکنان می‌توانند به روش خود با هر موقعیت خاصی که در این بازی وجود دارد برخورد کنند. مکالمات دشمنان انسانی این بازی همچنان اطلاعات مهمی از اهداف هر گروه از آن‌ها در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد که می‌تواند نحوه پیش‌روی آن‌ها و از بین بردن دشمنان را تحت تاثیر قرار دهد. بازیکنان می‌توانند پیش از مواجه شدن با فرقه‌های این بازی و نفوذ به قلعه آن‌ها، رفتارشان را زیر نظر بگیرند و بهترین راه برای نفوذ را انتخاب کنند.

 

 

برخلاف بازی‌های قبلی این استودیو، داستان‌سرایی محیطی در بازی Redfall کاملا از پیش طراحی شده نیست و طراحی‌هایی توسط گروه‌های مختلف این شهر روی دیوارها نقش می‌بندند، به‌صورت کاملا اتفاقی در محیط بازی قرار خواهند گرفت. علاوه بر این، اعلامیه‌ها، و روزنامه‌ها، دفاتر و یادداشت‌هایی که در گوشه و کنار این بازی وجود دارند، به بار داستانی بازی اضافه می‌کنند و بازیکنان می‌توانند با خواندن آن‌ها اطلاعات مفیدی درباره شخصیت‌ها و محیط‌های بازی به‌دست بیاورند.  

 این شهر بزرگترین محیطی است که استودیو Arkane طراحی کرده و هویت مخصوص خود را خواهد داشت که حال و هوای آن یادآور شهرهای کوچک آمریکایی است. چرخه شب و روز و آب و هوای پویای این بازی هم ممکن است روی نحوه حرکت دشمنان در محیط و رفتار آن‌ها تاثیر گذاشته و موقعیت‌های جدید و غیرمنتظره‌ای را برای بازیکنان خلق کند. ترکیب این ویژگی‌ها با راه‌های بسیار زیادی که برای حرکت در شهر ردفال وجود دارد، تجربه هر بازیکن در این بازی را خاص و متمایز از دیگری خواهد کرد.

 

داستان بازی Redfall

 داستان بازی Redfall جایی آغاز می‌شود که چند فرد ثروتمند وارد شهر ردفال می‌شوند و با خرید املاک در این شهر، شرکتی به‌نام Aevum را تاسیس می‌کنند که هدفش دست‌یابی به‌فرمولی برای افزایش طول عمر انسان است. تحقیقات این شرکت خیلی زود با شکست مواجه می‌شود و درنهایت این افراد تبدیل به خون‌آشام می‌شوند. این افراد به‌صورت تصادفی به این شکل درنیامده‌اند و دلیل تبدیل شدنشان به خون‌آشام هم یک ویروس یا اتفاق دیگری نیست. آن‌ها در وجود خود ویژگی‌های شیطانی داشتند که به کمک آزمایش‌های Aevum توانستند این ویژگی‌ها را با قدرت بیشتری نمایش دهند. این افراد با آغوش باز خون‌آشام بودن را پذیرفتند و حاضرند تا به قیمت جان دیگران تا ابد زندگی کنند.


خون آشام‌های این بازی مانند هر خون‌آشام دیگری دندان‌های نیش بزرگ دارند، از خون تغذیه می‌کنند و از نور آفتاب هم دوری می‌کنند. البته به دلیل این‌که این خون آشا‌م‌ها با دلایل علمی زاده شده‌اند، چیزهایی مانند صلیب، سیر یا آب روان روی آن‌ها اثری ندارد. همان‌طور که بالاتر ذکر کردیم، خون آشام‌های بازی Redfall افراد ثروتمندی هستند که برای افزایش طول عمر خود، خون‌آشام شدن را پذیرفته‌اند و در مجموع همه آن‌ها ذات بسیار شروری دارند. این ویژگی‌های اخلاقی در ظاهر و نحوه لباس پوشیدن خون آشام‌ها هم قابل مشاهده است.

 

اطلاعات جدیدی از دنیا و گیم‌پلی بازی Redfall منتشر شد

علاوه بر خون آشام‌ها، تعداد زیادی از ساکنین شهر هم به امید این‌که خون آشام‌ها آن‌ها را تبدیل به خون‌آشام کنند، به‌دنبال جلب توجه‌شان هستند. البته همه این افراد تبدیل به خون‌آشام نمی‌شوند و حتی آن‌هایی که توسط خون آشام‌ها برگزیده می‌شوند هم ممکن است به اشکال دیگر توسط آن‌ها استفاده شوند. خون آشام‌ها می‌توانند نحوه تبدیل شدن این افراد را کنترل کرده و برای مثال، آن‌ها را تبدیل به کیسه خون متحرکی برای تغذیه خودشان بکنند.

 

خون آشام‌های این بازی در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. بعضی از آن‌ها افرادی هستند که به‌تازگی توسط خون آشام‌های قدرتمند‌تر تبدیل شده‌اند و قدرت‌ و کاربردهای خاص خود را دارند. بعضی از آن‌ها خون آشام‌های قدرتمندی هستند که گروه‌های کوچک‌تر را کنترل می‌کنند. قدرتمندترین نوع خون آشام‌ها هم آن‌هایی هستند که در پروسه تبدیل شدن به خون‌آشام، بیشترین تغییر را کرده‌اند و توسط دیگر خون آشام‌ها و افراد جزیره پرستیده می‌شوند. دسته آخر، همان خون آشام‌های قدرتمندی هستند که شهر ردفال را قرنطینه کرده‌اند و جلوی تابش نور خورشید به این شهر را گرفته‌اند.

 

شخصیت‌های اصلی

برای این‌که بازیکنان بتوانند از دیدگاه‌های مختلف تغییراتی شهر ردفال را درک کنند، سازندگان تصمیم گرفتند تا تعداد از شخصیت‌های قابل کنترل اهل این شهر باشند و تعدادی از آن‌ها به دلایل مختلف وارد این شهر شده و در آن گرفتار شده باشند. لیلا (Layla) مشغول به تحصیل در دانشگاه این شهر بوده؛ دویندر (Devinder) برای گرفتن امضا از نویسنده مورد علاقه‌اش وارد شهر شده؛ رمی (Remi) به‌خاطر توانایی‌های جستجو و نجات‌اش، بعد از ظهور خون آشا‌م‌ها وارد شهر شده؛ جیکوب (Jacob) یک نظامی سابق است که پیش از تاریک شدن خورشید وارد شهر شده و در مقطعی کوتاه، عضو گروه‌های یاغی این شهر بوده است.


با وجود قابلیت‌های مخصوصی که هر یک از شخصیت‌ها را از دیگری متمایز می‌کند، هیچ کدام از آن‌ها در دسته‌بندی‌های معمول مانند تانک، پشتیبان یا مهاجم قرار نمی‌گیرند. آن‌ها پیچیدگی‌های شخصی خود را دارند و قابلیت‌های مخصوص‌شان هم به روش‌های گوناگون قابل استفاده هستند.

 

بازی Redfall هم مانند بازی Dishonored و بازی Prey، لیست بلندبالایی از قابلیت‌های جادویی و مخصوص هر شخصیت دارد. درخت مهارت‌های هر یک از چهار شخصیت اصلی بازی گزینه‌های زیادی برای ارتقای آن‌ها به شکل‌های مختلف پیش‌روی بازیکنان قرار می‌دهد و حتی اگر هر چهار بازیکن تصمیم بگیرند که یک شخصیت (برای مثال لیلا) را انتخاب کنند، ممکن است توانایی‌های هیچ یک از این چهار لیلا مشابه دیگری نباشد. لازم به ذکر است که اگر یکی از قابلیت‌های مخصوص یک شخصیت را تا حد کافی ارتقا دهید، تمام افراد گروه می‌توانند از آن قابلیت استفاده کنند. علاوه بر قابلیت‌های مخصوص، طلسم‌های جادویی هم در بازی وجود دارند که از خون خون‌آشام‌ها ساخته شده‌اند و ویژگی‌هایی مانند افزایش خط سلامتی یا تسریع بازیابی سلامت را به بازیکن می‌دهند.

 

شهر ردفال

برخلاف بازی‌های قبلی این استودیو که در محیط‌های کاملا خیالی مانند دانوال یا جزیره بلک‌ریف جریان داشتند، شهر ردفال شباهت زیادی به محیط‌های دنیای واقعی دارد. سازندگان می‌خواهند که بازیکنان در نگاه اول به راحتی با این شهر آشنا شوند تا زمانی که با تغییرات چهره این شهر توسط خون آشام‌ها مواجه می‌شوند تاثیر این تغییرات را بهتر درک کنند.


درنهایت سازندگان مثال جالبی درباره بزرگی نقشه شهر ردفال می‌زنند. بزرگی ایستگاه فضایی Talos 1 در بازی Prey با پنج زمین فوتبال برابری می‌کند؛ در منطقه دو شهر ردفال یک مزرعه وجود دارد که به‌تنهایی از ایستگاه فضایی Talos 1 بزرگتر است و به‌خوبی نسبت عظمت بازی Redfall نسبت به عناوین قبلی این استودیو را نشان می‌دهد.

 

بازی Redfall در سال 2023 برای کامپیوتر و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. این بازی از روز اول انتشار روی سرویس گیم پس در دسترس خواهد بود.

برچسب ها: Redfall, ایکس باکس سری ایکس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.