کاهش ۵۰ میلیونی بازیکنان سری Call of Duty در یک سال گذشته

کاهش ۵۰ میلیونی بازیکنان سری Call of Duty در یک سال گذشته

محمد مسعودی محمد مسعودی
5 ماه و 5 روز پیش

رشد قابل توجهی که سری Call of Duty پس از عرضه بازی Modern Warfare در سال ۲۰۱۹ از آن برخوردار بود، در سال گذشته به سرعت از بین رفته است. بازی Call of Duty: Vanguard در سال ۲۰۲۱ با استقبال کمی از سوی بازیکنان و منتقدان مواجه شد که در فروش ناامیدکننده بازی منعکس شد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این تاثیر کاملاً قابل توجهی بر تعامل ثابتی که سری از دید بازیکن خود دارد، داشته است.

 

کاهش ۵۰ میلیونی بازیکنان Call of Duty در یک سال گذشته

استودیو اکتیویژن بلیزارد در آخرین گزارش مالی سه‌ماهه خود، کاهش شدید تعداد کاربران فعال ماهانه خود را گزارش کرده، به خصوص زمانی که بحث استودیو اکتیویژن در میان باشد. این رقم تا ۳۱ ماه مارس ۲۰۲۱ (۱۱ فروردین ۱۴۰۰) به ۱۵۰ میلیون بازیکن رسیده بود، یک سال بعد، یعنی تا 31 مارس امسال (۱۱ فروردین ۱۴۰۱)، این عدد به ۱۰۰ میلیون بازیکن کاهش یافته که هنوز هم رقم بسیار بالایی است، اما نشان دهنده کاهشی است که سری Call of Duty در این اواخر، شاهد آن بوده.
ا

ستودیو اکتیویژن دلیل این کاهش بازیکن را به چند عامل نسبت می‌دهد. «سرگرمی کمتر» در بازی Call of Duty: Warzone و «فروش پریمیوم پایین» برای بازی Call of Duty: Vanguard، که همچنین منجر به کاهش سال به سال بازیکن در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ برای سری Call of Duty در کامپیوتر‌های شخصی و کنسول‌ها شده است. اما از سوی دیگر، بازی Call of Duty Mobile تغییر چندانی در اعداد خود ندیده است.

استودیو اکتیویژن امیدوار است که نسخه‌های بعدی سری Call of Duty یک بار دیگر شانس این سری را تغییر دهد. دنباله Call of Duty: Warzone قرار است در ماه‌های آینده اعلام شود، و دنباله نسخه ۲۰۱۹ بازی Call of Duty: Modern Warfare نیز پیش از اعلام رسمی آن، تبلیغ شده است. در همین حال، بازی Call of Duty: Warzone Mobile نیز در حال توسعه است، اگرچه گزارش شده است که در سال ۲۰۲۳ خبری از نسخه جدیدی از سری Call of Duty وجود نخواهد داشت.

برچسب ها: Call of Duty, Warzone, Call of Duty: Vanguard, Activision Blizzard
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.