فیل اسپنسر: بازی Call of Duty همزمان برای گیم پس و پلی استیشن عرضه خواهد شد

فیل اسپنسر: بازی Call of Duty همزمان برای گیم پس و پلی استیشن عرضه خواهد شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 10 ماه و 18 روز پیش

پس از این‌که نهاد رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد قصد دارد جزئیات معامله کمپانی مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد را بررسی کند، فیل اسپنسر (Phil Spencer) در بلاگ مایکروسافت اطلاعات بیشتری از برنامه‌های این کمپانی برای بازی Call of Duty و دیگر فرنچایزهای کمپانی اکتیویژن بلیزارد ارائه کرد.


همان‌طور که انتظار می‌رفت، اسپنسر اعلام کرد که درصورت نهایی شدن معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد، عناوینی مانند بازی Call of Duty، بازی Overwatch و بازی Diablo به سرویس گیم پس اضافه خواهند شد. البته اسپنسر اطمینان داد که «بازی Call of Duty هم‌زمان با دیگر پلتفرم‌ها و بدون هیچ تغییری نسبت به آن‌ها برای کنسول‌های پلی استیشن هم عرضه خواهد شد.»


اسپنسر اضافه کرد: «ما همچنان به بازیکنان اجازه خواهیم داد تا با دوستان خود روی دیگر پلتفرم‌ها بازی کنند.» به این ترتیب، کراس پلی بازی‌های مجموعه Call of Duty هم دچار هیچ اختلالی نخواهد شد.
مشخص است که کمپانی مایکروسافت به عمد این پست را هم‌زمان با آغاز بررسی‌ نهادهای بریتانیایی منتشر کرده و مستقیما به برخی از نگرانی‌های این نهاد اشاره می‌کند. امروز صبح نهاد CMA اعلام کرد که بازی‌های کمپانی اکتیویژن بلیزارد، خصوصا بازی Call of Duty، «بسیار مهم‌ هستند و می‌توانند روی میزان موفقیت رقبا در بازار، تاثیر مستقیم بگذارند.» این نهاد در همین بخش از بیانیه خود از پلی استیشن به‌عنوان یکی از کمپانی‌هایی که ممکن است از این معامله آسیب ببینند اشاره می‌کند.


نهاد CMA نسبت به ادامه حضور بازی Call of Duty روی پلی استیشن و احتمال عدم عرضه این بازی روی کنسول‌های پلی استیشن بعد از نهایی شدن معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد ابراز نگرانی می‌کند. به عقیده این نهاد، کمپانی مایکروسافت می‌تواند بعد از تصاحب این فرنچایز با عدم عرضه روی کنسول‌های پلی استیشن و انتشار این مجموعه روی سرویس اشتراکی خود «به فضای رقابتی بازار آسیب برساند.»

 


اسپنسر در این پست به نهاد CMA بریتانیا اشاره نمی‌کند، اما پاسخ کاملی به نگرانی‌های این نهاد می‌دهد.

«ما همچنان با شفافیت کامل به همکاری با نهادهای نظارتی که این معامله را زیرنظر دارند ادامه می‌دهیم و به تمام سوالات آن‌ها پاسخ می‌دهیم.»
 

البته اسپنسر در بخش دیگری از پست خود ذکر می‌کند که مایکروسافت تنها کمپانی‌ای نیست که درحال تصاحب دیگر کمپانی‌ها است.


«امروزه صنعت بازی‌های ویدیویی قدرتمند و پویاست. برخی از رهبران این صنعت، از جمله کمپانی‌های سونی و Tencent، همچنان درحال گسترش لیست بلندبالای بازی‌ها و دیگر برند‌ها و فرنچایزهای خود هستند.» اسپنسر درنهایت گفت: «باور داریم بعد از بررسی کامل این معامله مشخص می‌شود که ترکیب مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد برای صنعت و بازیکنان مفید خواهد بود.»


علاوه بر اسپنسر، رئیس کمپانی مایکروسافت هم در یک بیانیه جداگانه نسبت به واکنش‌های نهادهای نظارتی به معامله این کمپانی با اکتیویژن بلیزارد واکنش نشان داده است. بخشی از بیانیه برد اسمیت (Brad Smith) را در ادامه می‌خوانید.


«کمپانی ما حاضر است تا با CMA برای رفع هرگونه نگرانی همکاری کند. کمپانی سونی، به‌عنوان یکی از بزرگان این صنعت، می‌گوید که نگران بازی Call of Duty است، اما ما گفته‌ایم که قصد داریم همان نسخه‌ای که برای دیگر پلتفرم‌ها منتشر می‌شود را از اولین روز انتشار روی کنسول‌های پلی استیشن هم عرضه کنیم. ما می‌خواهیم افراد بیشتری به بازی‌ها دسترسی داشته باشند، نه کمتر.»

 
برچسب ها: ایکس باکس, گیم پس, فیل اسپنسر
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.