فروش پلی استیشن 5 در بریتانیا حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است

فروش پلی استیشن 5 در بریتانیا حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 27 روز پیش

اطلاعات جدید نشان می‌دهند که فروش ماه فبریه پلی استیشن 5 در بریتانیا، نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۱۶ درصد و نسبت به ماه ژانویه ۲۷ درصد رشد کرده است. برای مقایسه، بهتر است بدانید که مجموعه فروش ایکس باکس سری ایکس و اس در ماه فبریه ۲۱ درصد نسبت به ماه قبل و تنها ۱۵ درصد نسبت به ماه فبریه سال پیش رشد کرده است.
فروش پلی استیشن 5 در دو ماهه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۸۰ درصد افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد افزایش تولید و در دسترس بودن این کنسول تاثیر بزرگی روی افزایش فروش آن گذاشته است.
در طرف مقابل، فروش ایکس باکس در دوماهه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵٬۳ درصد کاهش داشته است. البته لازم به ذکر است که این کنسول همچنان به‌راحتی در بازارهای اروپا پیدا نمی‌شود.

 


نینتندو سوییچ هم در ماه فبریه افت فروش ۱۵ درصدی نسبت به ماه قبل را تجربه کرده و فروش دو ماه اول سال ۲۰۲۳ این کنسول نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افت داشته است. اخیرا بازی‌های بزرگ کمتری برای این کنسول، که به‌زودی شش‌ ساله می‌شود، عرضه می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که کمپانی نینتندو سال گذشته بازی Pokemon Legends: Arceus را منتشر کرده بود اما امسال هیچ عنوان مشابه‌ای عرضه نکرد.

انتشار بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom می‌تواند باعث رشد فروش نینتندو سوییچ شود. البته با توجه به کمبود بازی بزرگ برای این کنسول تا پایان سال، احتمالا شاهد کاهش بیشتر فروش آن خواهیم بود.

در میان بازی‌های موفق این چند ماه، بازی Hogwarts Legacy با شکستن رکوردهای مختلف درحال درخشیدن است. فروش هفته اول این بازی نسبت به بازی Elden Ring صد درصد بیشتر بوده و با توجه به اطلاعات منتشر شده، احتمالا به‌زودی از رکورد فروش کلی این بازی هم عبور خواهد کرد.


 

برچسب ها: پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.