هر آنچه که باید قبل از خرید بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition بدانید

هر آنچه که باید قبل از خرید بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition بدانید

محمد مسعودی محمد مسعودی
6 ماه و 8 روز پیش

می‌توان گفت که بازی Cyberpunk 2077 استودیو CD Projekt RED، از زمان انتشارش در دسامبر ۲۰۲۰ تا به امروز، سفر پر فراز و نشیبی داشته‌است. این بازی از همان ابتدای انتشار، آپدیت‌های متعددی را دریافت کرد و جدیدترین آن، یعنی آپدیت نسخه ۲.۰، به همراه اولین و تنها بسته گسترش‌دهنده‌ی این بازی، یعنی Phantom Liberty، منتشر شد که به شکلی گسترده بازی اصلی را تغییر داد و آن را بهبود بخشید. 

 

پس از آن، بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition معرفی شد و در تاریخ پنجم دسامبر (۱۴ آذر ۱۴۰۲) به کنسول پلی استیشن 5، کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس و همچنین کامپیوتر‌های شخصی، راه یافت. از آن‌جایی که این بازی، پیشنهادی عالی برای آن دسته از بازیکنانی است که تا به حال نسخه‌های قبلی این بازی را تجربه نکرده‌اند، است، در این مطلب قصد داریم همه چیزی‌هایی که قبل از وارد شدن به دنیای این بازی، باید بدانید را ارائه دهیم. 

 

نسخه‌ی Ultimate بازی Cyberpunk 2077 دقیقا چیست؟

بازی Cyberpunk 2077، یک عنوان نقش آفرینی اکشن اول شخص، به همراه برخی از عناصر شبیه‌سازی همه جانبه و دنیایی باز، محسوب می‌شود. نسخه Ultimate این بازی، اساسا نسخه نهایی‌اش است و شامل همه چیز‌های منتشر شده برای این بازی، در قالب یک بسته یکپارچه است. بهترین بخش قضیه این است که این بازی را می‌توان در هر دو حالت فیزیکی و دیجیتالی تهیه کرد و بازیکنان تازه وارد می‌توانند تنها با یک بار خرید، به تمامی محتوای اضافی‌ای که به صورت جداگانه به فروش می‌رسند، دسترسی داشته باشند.

 

بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟

جدای از همراه بودن با بازی اصلی، نسخه Ultimate شامل بسته گسترش‌دهنده‌ی Phantom Liberty نیز می‌شود که جدیدترین و تنها DLC منتشر شده برای این بازی است. این نسخه همچنین تمامی آپدیت‌های بازی مانند Edgerunners، که محتوای مربوط به انیمه ساخته شده توسط استودیو Trigger و آپدیت ۲.۱ که بهبود‌ها و ویژگی‌هایی جدیدی به بازی اضافه کرد، را داراست. علاوه بر این، نسخه Ultimate حاوی آتیم‌های دیجیتالی برنامه «My Rewards» هم می‌شود که بازیکنان می‌توانند در صورت ثبت‌نام، آن‌ها را دریافت کنند. 

 

قیمت

بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition، قیمتی معادل ۷۹.۹۹ دلار دارد اما در زمان نوشتن این مطلب، تخفیف‌هایی در فروشگاه‌های مختلف از جمله GOG برای این نسخه در نظر گرفته شده است. بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty هم به صورت جداگانه برای آن دسته از بازیکنانی از قبل بازی اصلی را خریداری کرده بودند، قابل تهیه است و قیمتی معادل ۲۹.۹۹ دلار دارد.

 

بازی Cyberpunk 2077 چگونه است ؟

شاید برخی از بازیکنان لطف سر و صدا و شهرت زیاد بازی Cyberpunk 2077 قصد تهیه آن را داشته باشند، اما به طور کامل نمی‌دانند که در بازی چه کار‌هایی باید انجام شود. بازیکنان در بازی Cyberpunk 2077، در نقش شخصیتی به نام V قرار دارند که توسط خود بازیکنان، شخصی‌سازی می‌شود. بازیکنان می‌توانند در شروع کار، سه مسیر مختلف Street Kid، Corpo و Lifepaths Nomad را انتخاب کنند. این سه مسیر، سه مقدمه مختلف را در هنگام شروع را ارائه و دیالوگ‌های مختلفی را در حین بازی در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند. پس از ملاقات با شخصیت جکی (Jackie) و همکاری با او، V به یک مزدور (Mercenary)، تبدیل می‌شود و با پرسه زدن در Night City، ماموریت‌های اصلی و جانبی را بر عهده می‌گیرد و در نهایت، با شخصیت جانی سیلورهند (Johnny Silverhand)، ملاقات می‌کند.

قصد نداریم که داستان کمپین اصلی بازی را در این مطلب فاش کنیم، اما بد نیست که بدانید که شهر Night City، به عنوان جامعه‌ای متشکل از ابر سرمایه داران و مملو از فناوری، جرم و جنایت و هر چیز دیگری است. شهر به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که هر کدام فضای منحصر به فرد و چالش‌های خاص خود را دارند. شما با گروه‌های مختلف، برخی دوستانه و برخی خصمانه روبرو خواهید شد و برای بقا، باید از مهارت‌ها و سلاح‌هایتان استفاده کنید. همچنین برای کاوش شهر و کشف اسرار آن به وسایل نقلیه مختلفی از موتور سیکلت گرفته تا ماشین‌هایی خاص، دسترسی خواهید داشت.

سیستم مبارزه 

بازی Cyberpunk 2077 یک عنوان اول شخص است و بازیکنان به دامنه وسیعی از سلاح‌ها، از جمله انواع تفنگ‌های ساچمه زن، تفنگ‌های هوشمند، تک تیر‌انداز‌ها و انواع تفنگ‌های اتوماتیک کوچک و بزرگ دسترسی دارند. اما کل سیستم مابرزه گنجانده شده در این بازی، تنها به تیراندازی ختم نمی‌شود. بازیکنان می‌توانند با استفاده از انواع مختلفی از سلاح‌های سرد، از چاقو گرفته تا انواع شمشیر، به مبارزه با دشمنان بپردازند. بازیکنان می‌توانند با استفاده از ایمپلنت‌ها، برتری خاصی در بازی به‌دست آورند و برای مثال، با استفاده از Sandevistan Cyberware، برای مدتی کوتاه زمان را با آهسته کنند. همچنین قابلیت Quick Hack هم وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان انواع ویروس‌ها را روی دشمنان آپلود و به آن‌ها آسیب فیزیکی وارد کرد. بازیکنان به حدی در این بازی آزاد هستند که می‌توانند با حداکثر سر و صدا، دشمنان خود را قتل عام کنند یا اینکه یک استراتژی مخفی‌کاری را در پیش بگیرند. 

 

بهبود‌ها و پچ‌ها

بازی Cyberpunk 2077 در زمان عرضه، مشکلات متعددی از جمله انواع باگ‌ها، گلیچ‌ها و مشکلات مربوط به عملکرد در کنسول‌های نسل قبلی را به همراه داشت. همچنین برخی از ویژگی‌هایی که وعده آن‌ها داده شده بود، ازجمله سفر با مترو یا تعقیب و گریز با پلیس در بازی وجود نداشتند. علاوه بر این، برخی از جنبه‌های بازی، مانند تنوع بیلد شخصیت ، Crafting و مبارزات نزدیک، شدیدا به بهبود نیاز داشتند.

استودیو CD Projekt RED از آن زمان آپدیتهای متعددی را برای این بازی منتشر کرده که از بسیاری جهات، بهبودهایی را ایجاد کرده است. آن‌ها هوش مصنوعی را اصلاح کرده‌اند، گزینه‌هایی برای تغییر ظاهر V اضافه کرده‌اند، اجازه اجاره چند آپارتمان را داده‌اند، قابلیت‌های transmog و cross-progression را معرفی کرده‌اند و ویژگی‌های زیادی را به بازی اضافه کرده‌اند. توسعه‌دهندگان همچنین سلاح‌ها، انواع تجهیزات جانبی، ماموریت‌ها و رازهای جدیدی را به همراه رفع اشکال و بهبود پایداری، به بازی اضافه کرده‌اند. اگرچه این بازی صد در صد کامل نیست، اما به نسبت وضعیتی که در هنگام راه‌اندازی داشته، پیشرفت‌های چشمگیری کرده است.

 

درگیری در وسایل نقلیه و تعقیب و گریز 

آپدیت ۲.۰  تغییرات بزرگی را در  بازی رقم زد که ازجمله آن‌ها می‌توان به اضافه شدن ویژگی‌های جدیدی از جمله درگیری در وسایل نقلیه و تعقیب و گریز با پلیس، اشاره کرد. بازیکنان حالا می‌توانند در حین رانندگی، از سلاح‌های سبک، مانند تپانچه‌ها و سلاح‌های اتوماتیک کوچک، برای درگیر شدن با دشمنان استفاده کنند و این ویژگی جدید در حین موتور سواری، شامل استفاده از سلاح‌های سرد نیز می‌شود.


پلیس Night City، از زمان عرضه‌ی بازی شاهد پیشرفت‌هایی بوده است، اما حالا سیستمی وجود دارد که بازیکنان، به نسبت جرمی که مرتکب شده‌اند، ستاره دریافت می‌کنند و منجر به شدت گرفتن رفتار پلیس می‌شود. اگر هم ستاره‌ها پر شوند، بازیکنان حتی با گروه‌های MaxTac هم مواجه می‌شوند. 

 

بازسازی سیستم پرک‌ها 

امتیازات (Perks) هم به لطف آپدیت ۲.۰، دستخوش بازنگری کاملی قرار گرفت و حالا گزینه‌های بیشتری را برای مبارزه، ارائه می‌دهد. چه بخواهید با تیغه‌های روی دستتان گلوله‌ها را از بین ببرید، چه بخواهید با حملات قدرتمند خود را به سمت دشمنان پرتاب کنید، یا به بهای سلامتی، Cyberware Capacity خود را به حد حداکثر برسانید، می‌توانید پرکی متناسب با نیاز خود پیدا کنید. همچنین می‌توانید با کشتن تعداد مشخصی از دشمنان، حالت Furry را نیز به صورت اتومات فعال کنید (که آسیب وارده شده به دشمنان را افزایش می‌دهد)، اجساد را به سمت دشمنان پرتاب کنید یا اینکه با چابکی، در هوا به حرکت کردن بپردازید. 

 

تغییرات مهم اپدیت ۲.۰

آپدیت ۲.۰ ده‌ها تغییر را در هسته بازی ایجاد کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر رابط کاربری تلفن، پیش نمایش لباس‌ها و اسلحه‌ها در Inventory، اضافه شدن ماد‌های جدید برای سلاح‌ها، حذف قابلیت ارتقا لباس‌ها با استفاده از ماد‌ها، عدم استفاده از Stamina در حین حرکت در خارج از وضعیت مبارزه‌، بهبود‌های متعدد هوش مصنوعی بازی، بهبود رانندگی و دیگر موارد، اشاره کرد. با این حال، سیستم دفاعی و سختی جدید برای دشمنان به بازی اضافه شده است که بسته به میزان درجه‌ی سختی آن‌ها، زره‌های مختلفی برایشان در نظر می‌گیرد.

 

بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty

بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty، بخش داستانی جدیدی را ارائه می‌دهد که در آن بازیکنان باید برای نجات شخصیت روزالیند مایرز (Rosalind Myers)، رئیس جمهور NUSA، به Dogtown بروند. بازیکنان همچنین با شخصیت‌های جدید سانگ برد (Songbird) و سولومون رید (Solomon Reed)، نیز مواجه می‌شوند که هر کدام اسرار پنهان خود را دارند. در نهایت، بازیکنان در نقش V، باید شخصیت کرت هانسن (Kurt Hansen)، رهبر شبیه نظامیان Barghest که کنترل Dowgtown را در دست دارد، مبارزه کنند و او را شکست دهند. 
منطقه Dogtown متشکل از مکان‌های مختلفی است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: 

  • استادیوم EBM Petrochem، که حکم بازار سیاه Dogtown را دارد و در آن‌جا می‌توان هر نوع سلاح، Cyberware، انواع Quick Hackها، لباس‌ها و هر چیز دیگری را تهیه کرد. 
  • The Heavy Hearts Club، مکانی است که افراد سطح رو به بالای جامعه در آن جمع می‌شوند و پاتوق می‌کنند.
  • و در آخر، Black Sapphire هم نیز وجود دارد که در آن قدرتمندترین و تاثیر گذارترین افراد Dogtown، به معامله و تغییر سرنوشت این منطقه با هزینه مردم، می‌پردازند. 

 

مهارت‌های جدید

یک درخت مهارت کاملاً جدید به نام Relic Tree با بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty به بازی اضافه شده‌است. این درخت امکان استفاده از برخی توانایی‌های بسیار کارآمد در برابر دشمنان را فراهم می‌کند. شما می‌توانید از حملات جهشی (Leap Attack)، به همراه Implant‌های Mantis Blades، به دشمنان خود آسیب‌هایی سنگین وارد کنید و اگر این قابلیت را به Spatial Mapping ارتقا دهید، قادر خواهید بود که دشمنانتان را متلاشی و قطعه قطعه کنید. 

 

مطالب مرتبط: بازی Cyberpunk 2077 سری The Witcher را در موقعیت خطرناکی قرار می‌دهد

همچنین قابلیت Emergency Cloaking هم نیز در درخت Relic تعبیه شده است که در مواقع اضطراری، برای مدت کوتاهی، شما را نامرئی کرده و این امکان را فراهم می‌کند که از مخمصه فرار کرده یا جایگری بهتری برای پیاده‌سازی حملات خود روی یک هدف، داشته باشید. یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب ارائه شده، Vulnerability Analytics است که نقطه ضعف دشمنان را مشخص می‌کند و به شما اجازه می‌دهد که با شلیک یا حمله به آن نقطه، زره اهداف خود را به راحتی از بین ببرید و سپس آسیبی جدی به آن‌ها وارد کنید. نکته قابل توجه این است که این درخت همانند درخت مهارت‌های شخصیت V، گسترده نیست اما قابلیت‌های آن توانایی‌هایی را در اختیار شما می‌گذارد که در هنگام نبرد، تمامی معادلات را تغییر می‌دهد. 

 

فعالیت‌های جانبی جدید

بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty، چندین فعالیت جدید مانند ماموریت‌هایی برای سرقت اتوموبیل و تحویل آن‌ها در مکان‌هایی خاص به دستور شخصیت El Capitan، را ارائه می‌دهد. برخی از این ماموریت‌ها، با شرایطی اضافی مانند فرار از دشمنان و آسیب نرسناندن به ماشین، با پاداش‌های بیشتری همراه هستند. 

همچنین مکان‌هایی با عنوان Restricted Data Terminal، نیز در نقشه بازی گنجانده شده است که امتیازاتی مختص Relic و برای باز کردن قابلیت‌های آن، به شما می‌دهد. همچنین تعداد مکان‌های مربوط به ماموریت‌های Criminal Activity نیز افزایش داشته، که در آن‌ها، بازیکنان با باس فایت‌هایی روبرو می‌شوند و در صورت پیروز شدن، علاوه بر پاداش، آیتم‌هایی را نیز دریافت می‌کنند. در بخش Dogtown، چیزی با عنوان Airdrop نیز گنجانده شده است که باید در نقشه به دنبال آن‌ها بشتابید. برخی اوقات هم باید برای به دست آوردن Airdropها، با رقبایی که به دنبال آن هستند، درگیر شوید. ماموریت‌های Airdrop، از جمله فعالیت‌هایی هستند که در طول بازی تکرار می‌شوند و با پاداش‌هایی همچون پول و XP، بازیکنان را به انجام آن‌ها ترغیب می‌کند. 

 

ویژگی‌ها و حالت‌های گرافیکی

در حالی که بازی Cyberpunk 2077، از وضوح 4K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه، پشتبیانی می‌کند، اما وضعیت در کنسو‌ل‌ها، کمی متفاوت است. این بازی روی ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5، دو حالت Performance و Ray Tracing را ارائه می‌دهد. حالت اول، وضوح 4K را به همراه نرخ فریم ۶۰  ارائه می‌دهد که native نیست اما به لطف تکنولوژی AMD FSR2، زیاد به چشم نمی‌آید. حالت Ray Tracing، هم وضوح 4K را با نرخ فریم ۳۰  ارائه می‌دهد. آن دسته از بازیکنانی که به پردازنده‌های گرافیکی GeForce RTX 4070 Ti، یا بالاتر دسترسی دارند هم، می‌توانند ویژگی Path Tracing را برای دسترسی به Ray Tracing کامل و روشنایی جهان بازی، فعال کنند. همچنین DLSS 3 نیز، برای اطمینان از عملکرد بهتر همراه با Ray Tracing، پشتیبانی می‌شود.

 

مدت زمان کلی بازی

با توجه به محتوای جدید گنجانده شده، این سوال مطرح می‌شود به پایان رساندن بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition چقدر زمان خواهد برد؟

 طبقه گفته وب سایت HowLongToBeat، حدود ۶۰ ساعت زمان برای پایان رساندن کمیپن اصلی و حدود ۲۲ ساعت، برای پایان دادن بخش Phantom Liberty، لازم است. تکمیل همه فعالیت‌ها هم در هر دو بخش اصلی و بسته گسترش‌دهنده، روی هم رفته چیزی حدود ۱۳۳ ساعات بازیکنان را سرگرم خواهد کرد. البته میزان پیشرفت هر بازیکن، می‌تواند با آمار و ارقام ارائه شده، تفاوت‌هایی داشته باشد.

 

آیا بسته گسترش‌دهنده‌ Phantom Liberty، در نسخه‌ی فیزیکی بازی نیز وجود دارد ؟

متاسفانه، آن دسته از بازیکنانی که نسخه فیزیکی بازی Cyberpunk 2077: Ultimate Edition را خریداری می‌کنند، باید توجه داشته باشند که بسته گسترش‌دهنده Phantom Liberty روی دیسک‌های کامپیوتر‌های شخصی و کنسول پلی استیشن 5، گنجانده نشده است و فقط در دیسک‌های مربوط به کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس، قرار دارد. بازیکنان سایر پلتفرم‌ها، یک کد درنسخه‌ی فیزیکی دریافت می‌کنند که امکان دانلود بسته گسترش‌دهنده را برای آن‌ها فراهم می‌کند. خرید نسخه Ultimate هنوز هم گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود و با اتصال به اینترنت می‌توان به بسته گسترش‌دهنده دست یافت. 

 

آپدیت ۲.۱

آپدیت ۲.۱ اخرین به‌روز رسانی اصلی بازی Cyberpunk 2077 است همراه با نسخه Ultimate این بازی، منتشر شد. این به روز رسانی «عناصر گیم پلی جدید و مورد انتظار» را به بازی اضافه کرد. با این آپدیت، بازیکنان حالا می‌توانند از مترو‌ها برای Fast Travel استفاده کرده یا تنها یک سواری معمولی در مترو را تجربه کنند. همچنین ۱۹ ایستگاه و پنج خط مترو نیز به بازی اضافه شده است که بازیکنان می‌توانند در ایستگاه‌های مربوطه خط را عوض کنند.

 

مطالب مرتبط: جزئیات به‌روزرسانی ۲.۱ بازی Cyberpunk 2077 منتشر شد 

از دیگر جزئیات جدید اضافه شده به بازی به لطف این آپدیت، می‌توان به پورشه ۹۱۱ جانی سیلورهند، تک چرخ زدن با موتور سیکلت، قابلیت گوش دادن به رادیو در حین پیاده روی، اضافه شدن گزینه‌های دسترسی بیشتر و همچنین چالش بر انگیزنر شدن مبارزه با شخصیت آدام اسمشر (Adam Smasher)، اشاره کرد. 
 

برچسب ها: Cyberpunk 2077, CD Project RED, Cyberpunk 2077: Ultimate Edition
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.