کنترلر دوال سنس با پلی استیشن ۴ سازگار نیست

کنترلر دوال سنس با پلی استیشن ۴ سازگار نیست

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
3 سال و 9 ماه و 1 روز پیش

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، کمتر از یک ماه تا عرضه رسمی  پلی استیشن 5 زمان باقی مانده و تا به امروز جزئیات مختلفی نیز از این کنسول منتشر شده است، با این حال سونی همچنان از انتشار برخی اطلاعات از جمله اطلاعات تکمیلی در مورد کنترلر دوال سنس خودداری میکند.

 

یکی از مباحثی که همواره در مورد کنترلر DualSense وجود داشته، کارایی این کنترلر روی پلی استیشن 4 بوده است و حال امروز براساس گزارشات موجود میدانیم که کنترلر دوال سنس روی کنسول مذکور فاقد کارایی خواهد بود اما کاربران میتوانند از آن برای استفاده از دیگر پلتفرمها و دستگاههای خارج از اکوسیستم پلی استیشن استفاده کنند.

 

یک یوتیوبر مطرح به نام آستین ایونز (Austin Evans)، به تازگی از جانب سونی کنترلر DualSense را دریافت کرده و طبیعتا سازگاری این کنترلر را با محصولات و دستگاههای مختلفی امتحان کرده است. براساس ویدیویی که ایونز منتشر کرده است، این کنترلر هیچگونه عملکردی را روی کنسول PS4 نخواهد داشت و هنوز مشخص نیست که آیا این مسئله با انتشار یک آپدیت برای کنسول مذکور رفع خواهد شد یا خیر.

 

به دنبال عدم کارایی کنترلر دوال سنس روی کنسول PS4، وی شروع به همگام سازی این کنترلر با لپتاب Surface Go محصول شرکت مایکروسافت میکند و در کمال تعجب کنترلر کنسول جدید سونی به لپتاب شرکت رقیب متصل میشود؛ با این وجود براساس گفته ایونز کارایی این کنترلر روی لپتاب Surface Go تاحدودی خوب بوده و نقاط منفی و مثبت مختلفی در آن دیده می‌شده است.

کنترلر دوال سنس با پلی استیشن ۴ سازگار نیست

 

در مرحله بعد ایونز کنترلر دوال سنس را به موبایل Pixel 5 محصول شرکت گوگل متصل میکند که نتیجه آن کاملا موفقیت آمیز بوده و این کنترلر عملکرد فوق العادهای را روی دستگاه مذکور داشته است. وی همچنین از طریق سرویس گیمینگ xCloud، از این کنترلر برای تجربه بازی Forza Horizon استفاده کرد که نتیجه این مورد نیز تاحدودی رضایت بخش بود.

 

پلی استیشن 5 در تاریخ 12 نوامبر (22 آبان) در کشورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن، استرالیا، کانادا، مکزیک، نیوزلند و کره جنوبی عرضه خواهد شد. ناگفته نماند که این کنسول با تاخیر یک هفتهای در اروپا، خاور میانه، آمریکا جنوبی، آسیا و آفریقا جنوبی عرضه میشود.

 
برچسب ها: DualSense،پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.