کنترلر DualSense Edge باتری کوچک‌تری نسبت به مدل پیشین دارد

کنترلر DualSense Edge باتری کوچک‌تری نسبت به مدل پیشین دارد

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
1 سال و 5 ماه و 26 روز پیش

کنترلر جدید و نسبتا گران قیمت جدید سونی در جریان روز پنجشنبه گذشته از طریق فروشگاه‌های پلی استیشن در سرتاسر دنیا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. مدل جدید کنترلر DualSense که تحت عنوان Edge شناخته می‌شود، دارای دکمه‌هایی اضافی و قابلیت‌های شخصی سازی عملکردهای مختلف است. عوامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در گذشته تایید کرده بودند که باتری به کار رفته در کنترلر DualSense Edge از دوام کمتری در قیاس با مدل استاندارد این کنترلر برخوردار است. اگرچه که فرم و طراحی هر دو مدل مذکور تقریبا یکسان است، این شرکت ژاپنی علت اصلی این موضوع را وجود ویژگی‌های کاربردی متنوع و متعدد این مدل جدید اعلام کرد. بخشی از گفته‌های سونی پیرامون این موضوع به شرح زیر است:

ما می‌خواستیم تا بین مدت زمان عملکرد این کنترلر به صورت بی‌سیم و ارائه ویژگی‌های قدرت‌مند و کاملا کارآمد طراحی شده برای آن، تعادل قابل قبولی را ایجاد کنیم.

 

 

از آن‌جا که تمامی کاربران هم‌اکنون می‌توانند به کنترلر DualSense Edge دسترسی یابند و جوانب مختلف آن را شخصا بررسی کنند، نظرات قابل توجهی در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است. در این بین، یک شرکت الکترونیکی استرالیایی اقدام به بررسی باتری این کنترلر و میزان دوام آن کرده است. طبق گفته عوامل این شرکت، باتری مدل جدید کنترلر DualSense در قیاس با مدل ارجینال ظرفیت نسبتا کمتری را دارد. ظرفیت باتری کنترلر نام برده 1050 mAh است. در گذشته، این میزان برای دوال‌سنس ارجینال 1560 mAh اعلام شده بود.

ظرفیت باتری کنترلر DualSense Edge در قیاس با کنترلر DualShock 4 کنسول پلی استیشن 4 تنها حدود 50 mAh بیشتر است. مشخصا درصورتی‌که کاربران برخی از قابلیت‌های کنترلر جدید کنسول پلی استیشن 5 را غیرفعال کنند، باتری آن دوام بیشتری را خواهد داشت. با این وجود، چنین اقدامی با توجه به هزینه پرداختی ۲۰۰ دلاری کاربران برای این کنترلر چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. هنوز مشخص نیست که آیا سونی در سری‌های تولیدی جدید این کنترلر، تغییری را در شرایط باتری ایجاد خواهد کرد یا خیر.

برچسب ها: پلی استیشن 5،DualSense Edge
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.