بازی‌هایی که از قابلیت‌های دوال سنس اج بهترین استفاده را می‌کنند

بازی‌هایی که از قابلیت‌های دوال سنس اج بهترین استفاده را می‌کنند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 3 ماه و 5 روز پیش

ویژگی‌های جدید کنترلر دوال سنس، این کنترلر را نسبت به دیگر رقبا متمایز می‌کرد، اما کنترلرهای حرفه‌ای مانند کنترلر ایکس باکس الیت سری 2 بیشتر مورد توجه بازیکنان حرفه‌ای قرار می‌گرفتند. کمپانی سونی هم با معرفی کنترلر حرفه‌ای خود پا به این بازار گذاشته و حالا نوبت به کنترلر دوال سنس اج رسیده تا با اضافه کردن قابلیت‌های بیشتر به مدل معمولی دوال سنس دل نظر بازیکنان حرفه‌ای را جلب کند.


البته دوال سنس اج هم مانند هر کنترلر حرفه‌ای دیگر فقط مخصوص بازیکنان حرفه‌ای شوترهای اول شخص نیست. هرکسی می‌تواند دوال سنس اج را برای بازی مورد علاقه‌اش برنامه‌ریزی کند و از دکمه‌های بیشتر آن برای بهبود عملکرد خود در‌ بازی استفاده کند. در ادامه این مطلب، بازی‌هایی که بیشترین بهره را از ویژگی‌های جدید کنترلر دوال سنس اج می‌برند معرفی خواهیم کرد.

 

بازی Elden Ring

شاید فکر کنید که به‌خاطر اهمیت بسیار بالای عکس العمل سریع در بازی‌های شوتر اول شخص و لزوم نگه داشتن هر دو انگشت شصت روی آنالوگ‌ها، دکمه‌های پشتی دوال سنس اج بیشتر برای استفاده در این عناوین تعبیه شده‌اند، اما این دکمه‌ها می‌توانند در مبارزات سخت و طاقت فرسای بازی Elden Ring جانتان را نجات دهند. با تغییر فرمان‌های دکمه راست و چپ D-Pad به دکمه‌های پشتی دوال سنس اج، می‌توانید بدون هیچ معطلی به آیتم‌ها، اسپل‌ها و جادوهای خود دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید دکمه دویدن سریع / جاخالی را هم از دکمه دایره به یکی از دکمه‌های پشتی منتقل کنید و سرعت واکنش خود برای جاخالی دادن ضربات را به حداکثر برسانید.


علاوه بر موارد بالا، با توجه به این‌که ممکن است به‌خاطر شکل طراحی نوع پدالی دکمه‌های پشتی احتمال برخورد اتفاقی انگشتانتان با آن‌ها بیشتر شود، بهتر است که آن‌ها را با دکمه‌های نیمه‌گنبدی جایگزین کنید.

 

بازی Red Dead Redemption 2

یکی از معدود مشکلات بازی Red Dead Redemption 2 نحوه کنترل حرکات آرتور مورگان توسط بازی است. ایم اسیست در تمام مراحل بازی کنترل مبارزات را در دست می‌گیرد و این موضوع تا حد زیادی به سکانس‌های تیراندازی جذاب این بازی لطمه می‌زند. خوشبختانه گزینه‌های کنترلر دوال سنس برای تنظیم حساسیت آنالوگ‌ها می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند. این کنترلر شش گزینه مختلف برای تنظیمات حساسیت آنالوگ دارد و اگر آن را از «Default» به «Precise» تغییر دهید، بلافاصله بهبود نشانه‌گیری شناورگونه این بازی را حس خواهید کرد. هرچه کمتر روی ویژگی نشانه‌گیری خودکار بازی Red Dead Redemption 2 حساب باز کنید، تجربه بهتری از سکانس‌های تیراندازی این بازی خواهید داشت.


همچنین می‌توانید دکمه‌های پشتی دوال سنس اج را در بازی Red Dead Redemption 2 مانند بازی Elden Ring تغییر دهید تا نیازی به برداشتن انگشت‌ شصت از روی آنالوگ برای تغییر آیتم‌ نداشته باشید.

 

بازی Horizon Forbidden West

این بازی هم مانند بازی Red Dead Redemption 2 بیشترین بهره را از تنظیمات حساسیت آنالوگ کنترلر دوال سنس اج می‌برد. البته استفاده از تنظیمات همان بازی در بازی Horizon Forbidden West بهترین گزینه نیست و بهتر است در این عنوان گزینه «Steady» را در تنظیمات حساسیت انالوگ انتخاب کنید. این گزینه بیشتر روی حرکت نرم و باثبات را در اولویت قرار می‌دهد که به شما اجازه نشانه‌گیری دقیق اجزای مختلف ربات‌ها را خواهد داد. شلیک بدون نشانه‌گیری هم به کمک این گزینه بسیار دقیق‌تر خواهد بود.


دکمه‌های پشتی دوال سنس اج در این بازی هم شدیدا کاربردی هستند. اگرچه سازندگان تمام تلاششان را برای بهینه‌ کردن نحوه انتخاب اسلحه و ابزار پرشمار ایلوی برای کنترلر دوال‌شاک 4 انجام دادند، اما برداشتن انگشت شصت از روی آنالوگ در یک مبارزه سخت و سریع برای انتخاب یک آیتم خاص، قطعا بازیکن را در موقعیت بدی قرار می‌دهد. دکمه‌های پشتی دوال سنس اج می‌توانند تقریبا در همه بازی‌ها جایگزین دکمه‌های D-Pad برای انتخاب آیتم شوند.


البته نیازی نیست که هر بار برای تجربه هر یک از این عناوین دکمه‌ها را شخصی‌سازی کنید و می‌توانید با ذخیره کردن پروفایل مخصوص برای هر بازی، به راحتی تنظیمات مخصوص خودتان را برای بازی‌های مختلف ذخیره کنید.

 

بازی Call of Duty: MW2

تنظیم حساسیت آنالوگ‌ها و شخصی‌سازی دکمه‌های پشتی اینجا هم کار شما را آسان خواهد کرد، اما برگ برنده اصلی دوال سنس اج در بازی MW2 امکان تغییر سریع پروفایل است.

 
کنترلر الیت سری 2 ایکس باکس هم از این قابلیت بهره می‌برد، اما منو پاپ آپ پلی استیشن 5 امکان دسترسی به پروفایل‌های دوال سنس اج را بسیار آسان می‌کند. با نگه داشتن هر یک از دکمه‌های Function دوال سنس اج (پدال‌های زیر دو آنالوگ) می‌توانید به‌راحتی به منو پروفایل‌های کنترلر خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر این‌که می‌توانید از پروفایل‌هایی که برای دیگر‌ بازی‌ها تنظیم کرده‌اید برای بازی MW2 هم استفاده کنید، امکان تنظیم چهار پروفایل مختلف برای هر کلاس بخش چندنفره و انتخاب سریع آن‌ها را هم خواهید داشت.

 

بازی Warhammer: Vermintide 2

پنج سال از انتشار بازی Vermintide 2 می‌گذرد اما تجربه دوباره این بازی با دوال سنس اج می‌تواند حس و حال کاملا متفاوتی داشته باشد. مانند عناوین بالا، این بازی‌ هم می‌تواند از دکمه‌های پشتی به‌عنوان جایگزین دکمه‌های D-Pad استفاده کند. پروفایل‌های مختلف هم می‌توانند بهترین چینش مخصوص هر شخصیت و کلاس‌های مختلف آن را ذخیره کنند تا به‌سرعت یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
علاوه بر موارد مذکور، تنظیم نقطه توقف تریگرهای L2 و R2 می‌تواند تاثیر بزرگی روی مبارزات این بازی بگذارد. با تنظیم نقطه توقف این تریگرها روی پایین‌ترین حد ممکن از طریق پایین‌ آوردن اهرم کوچک کنارشان، تریگرهای L2 و R2 تنها به‌اندازه یک چهارم حالت عادی فرو می‌روند. به همین سادگی می‌توان در بازی‌ Warhammer: Vermintide 2 و هر بازی دیگری که نیاز به فشردن مکرر L2 و R2 دارد، سرعت فشردن این دو تریگر را به شکل قابل توجهی افزایش داد.

 

بازی‌های بالا را به‌عنوان نمونه‌ای برای استفاده از کنترلر دوال سنس اج در هر بازی دیگر در نظر بگیرید. تجربه هر فرد می‌تواند با دیگری متفاوت باشد و شما باید با آزمایش دکمه‌های این کنترلر در هر بازی، بهترین چینش دکمه‌ها برای خودتان را پیدا کنید.
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, Elden Ring, Red Dead Redemption 2, dualsense, dualsense edge
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.