هر آنچه که باید درباره بازی Assassin’s Creed Mirage بدانیم

هر آنچه که باید درباره بازی Assassin’s Creed Mirage بدانیم

مجموعه بازی Assassin’s Creed را می‌توان در صدر لیست محبوب‌ترین و همینطور تاریخ‌سازترین آثار صنعت بازی‌های ویدئویی قرار داد. مجموعه‌ای که به نوعی ادامه دهنده راه یوبی‌سافت (Ubisoft) در مجموعه بازی Prince of Persia بود. نکته‌ای که بارها یوبی‌سافت به آن اعتراف کرده است. این موضوع را می‌توان در انتخاب داستان این بازی نیز به وضوح دید. داستان اصلی این مجموعه درباره فرقه‌ای است که گاهی اوقات به خاطر مردم و گاهی اوقات نیز به خاطر منافع شخصی‌شان، افراد قدرتمند شهر را از بازی سیاست حذف می‌کنند. کاری که با کشتن آن‌ها اتفاق می‌افتد. شاید جالب باشد بدانید که این گروه در اصل فرقه حشاشین هستند که در قلعه الموتِ قزوین برای اولین بار شکل گرفتند و رفته رفته، به کشور‌های همسایه نیز راه پیدا کردند. پس به طور خلاصه، یوبی‌سافت با مجموعه بازی Assassin’s Creed در اصل وارد دوره‌ جذابی از تاریخ ایران شده است که پیش از این چشمه‌هایی از آن‌ را در مجموعه بازی Prince of Persia دیده بودیم و حالا می‌توانیم بخش‌هایی از آن را در بازی Assassin’s Creed Mirage ببینیم.

 

اما نکته تاسف برانگیزی درباره خط داستانی این مجموعه وجود دارد و آن‌هم این است که هیچ‌وقت، شاهد روایت این بازی در ایران نبودیم. موضوعی که بارها کاربران ایرانی و خارجی در صفحه‌های شخصی سازندگان بازی به آن اشاره کرده‌اند. حال به نظر می‌رسد یوبی‌سافت چند قدم به ایران نزدیک‌تر شده است. نسخه جدید این مجموعه که در اصل نسخه فرعی به حساب می‌آید، روایتی جذاب از بغداد را به ما نشان می‌دهد. بله؛ یوبی‌سافت در بازی Assassin’s Creed Mirage به بغداد می‌آید و می‌خواهد ما را بعد از سال‌ها باری دیگر با ریشه‌های این مجموعه همراه کند.

 

در این مطلب بر اطلاعات منتشر شده از بازی Assassin’s Creed Mirage مروری خواهیم داشت و شما را بیشتر با این بازی آشنا می‌کنیم.

 

 

داستان بازی Assassin’s Creed Mirage؛ آیا واقعا به ایران می‌آید؟

قبل از معرفی بازی Assassin’s Creed Mirage، شایعات زیادی پیرامون جریان داشتن اتفاقات این نسخه در ایران به گوش می‌رسید. موضوعی که بیش از یک دهه، کاربران منتظر اتفاق افتادن آن هستند. اما به نظر می‌رسد یوبی‌سافت هنوز هم نمی‌خواهد این مجموعه را در جایی روایت کند که همه چیز از آن‌جا شروع شده است. با این اوصاف، یوبی‌سافت یک قدم دیگر به ایران نزدیک شده است. بازی Assassin’s Creed Mirage روایتی جذاب از بغداد در قرن نهم را به تصویر می‌کشد. به عبارتی در سال 861 که به عصر طلایی نیز معروف است. به گفته ژان-لوک سالا (Jean-Luc Sala) که وظیفه کارگردان هنری این بازی را بر عهده دارد، بغداد در این دوره به مرکز دانش، هنر، نوآوری، علم، تجارت و قدرت جهان، به ویژه خاورمیانه تبدیل شده است. شاید جالب باشد بدانید که به خاطر ویرانی صورت گرفته در بغداد، یوبی‌سافت برای به تصویر کشیدن این شهر به سراغ اسناد و مدارک مربوط به شهر‌های شبیه به بغداد مانند: «سامرا» رفته تا بتواند با اقتباس گیری از آن‌ها، شهر بغداد را با کیفیت بهتری در قالب بازی، بازسازی کند.

 

 

«بسیم»، شخصیت اصلی بازی

از شهر بازی دور شویم و به سراغ شخصیت اصلی آن برویم. در این نسخه با شخصیتی به نام بسیم (Basim) همراه خواهیم شد. به احتمال زیاد اگر جزو افرادی باشید که بازی Assassin’s Creed Valhalla را تجربه کرده‌اید، با این شخصیت آشنا هستید. بله، بسیم دقیقا همان شخصیت نسخه بازی Valhalla خواهد بود که قرار است با اتفاقی که هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده، از دنیای وایکینگ‌ها بیرون بیاید و به بغداد بی‌ آب و علف پا بگذارد. در این باره سارا بیولی (Sara Beaulieu) که وظیفه کارگردان داستانی این بازی را بر عهده دارد می‌گوید:‌ «بازی تبدیل شدن مردی جوان و سرکش به استادی قهار در قتل را با کشمکش‌های سرنوشتش به تصویر می‌کشد.»

همینطور احتمالاتی پیرامون دیدار الطائر و بسیم وجود دارد. موضوعی که اگر اتفاق بیفتد، به طور حتم می‌تواند سر و صدای زیادی به پا کند.

 

 

گیم پلی بازی Assassin’s Creed Mirage

یکی از نکاتی که به طور حتم برای طرفداران نسخه‌های کلاسیک و قدیمی این مجموعه جذاب است، گیم پلی این بازی خواهد بود. گیم پلی بازی Assassin’s Creed Mirage با هدف برگشت به ریشه‌های این مجموعه طراحی و پایه ریزی شده است. به همین منظور ما با دنیایی مواجه هستیم که در آن مخفی‌کاری از اهمیت بسیاری برخودار است. از طرفی، المان‌های اصلی این مجموعه نیز در این نسخه حفظ شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پارکور اشاره کرد. پارکور همواره نقش بسیار مهمی در آثار مجموعه بازی AC داشته است و در این نسخه نیز به گفته یوبی‌سافت نقش بزرگی خواهد داشت. عبور از ساختمان‌ها و پریدن روی پشت‌بام‌های شهر بغداد بسیار جذاب خواهد بود. شهری که معماری ساخت و ساز در آن با تمام شهر‌هایی که پیش از این در مجموعه بازی AC دیده‌اید، متفاوت است. کارگردان هنری این نسخه از افزایش سرعت پارکور خبر داده است. موضوعی که به عقیده وی، باعث می‌شود تا بازیکنان در زمان پرش از پشت‌بام‌های شهر احساس چابکی و قدرت بیشتری کنند. همچنین برخی از انیمیشن‌ها و حرکات نمادین نسخه‌های پیشین نیز در این نسخه استفاده شده است.

البته که قرار نیست همه چیز مثل قدیم باشد، بلکه شاهد المان‌های مدرنی نیز در بخش گیم پلی خواهیم بود. به عبارتی این نسخه تقابلی جذاب از المان‌های افسانه‌ای این مجموعه با المان‌های مدرن است که به طور حتم اگه به خوبی ترکیب شوند، نتیجه جذاب و خوبی را به تصویر خواهند کشید.

 

 

گرافیک بازی Assassin’s Creed Mirage

هنوز تا زمان نوشتن این مطلب، تریلری از گیم پلی بازی Assassin’s Creed Mirage منتشر نشده است و به موازات آن نیز اطلاعاتی از گرافیک بازی دردسترس نیست. شاید جالب باشد بدانید که این بازی توسط استودیو Ubisoft Bordeaux ساخته می‌‌شود و از طرفی، این اولین بازی رسمی و بزرگ این استودیوی برلینی خواهد بود. البته که پیش از این استودیو Ubisoft Bordeaux در ساخت بازی Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint و بازی Assassin’s Creed: Valhalla نیز همکاری داشته است و می‌توان از اتمسفر این دو بازی احتمال داد که با اثر خوش ساختی رو به رو هستیم. نباید فراموش کنیم که در نسل نهم قرار داریم و یوبی‌سافت همواره ثابت کرده است که کیفیت آثار مجموعه بازی Assassin’s Creed برایش از اهمیت بالایی برخودار است.

 

 

تاریخ انتشار بازی Assassin’s Creed Mirage

بازی Assassin’s Creed Mirage قرار است در سال ۲۰۲۳ میلادی منتشر شود. خوشبختانه عرضه این اثر روی کنسول‌های نسل هشتمی نیز تایید شده است. به عبارتی این بازی برای کنسول پلی استیشن 4، کنسول پلی استیشن 5، کنسول ایکس باکس وان، کنسول ایکس باکس سری ایکس و همینطور کامپیوتر منتشر خواهد شد. شایان ذکر است که عرضه این بازی روی کامپیوتر از طریق دو فروشگاه یوبی‌سافت و همینطور Epic Games صورت خواهد گرفت.

 

در آخر باید منتظر ماند و دید که یوبی‌سافت در جدیدترین نسخه از مجموعه بزرگ و محبوب بازی Assassin’s Creed چه می‌کند. نسخه‌ای که کاربران خاورمیانه‌ای، انتظارات فراوانی از آن دارند. اگر این نسخه بتواند عملکرد موفقی از خودش به جا بگذارد، شاید باعث شود که یوبی‌سافت گوشه چشمی به تاریخچه اصلی فرقه قاتلین کند و روایتی جذاب از بازی AC در ایران را بسازد. موضوعی که بیش از یک دهه کاربران روی آن پا فشاری دارند، اما یوبی‌سافت به هیچ وجه تمایلی به انجامش ندارد. شاید بغداد بتواند این طلسم را از بین ببرد.

 

نظر شما درباره بازی Assassin’s Creed Mirage چیست؟ به نظرتان این نسخه که به نوعی نسخه فرعی از مجموعه بازی AC به حساب می‌آید، می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد؟ خوشحال می‌شویم نظراتتان را با ما و کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Assassin’s Creed Mirage
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.