جوکر فلوریدا راکستار را به حمله سایبری تهدید کرد

جوکر فلوریدا راکستار را به حمله سایبری تهدید کرد

محمد مسعودی محمد مسعودی
4 ماه و 12 روز پیش

لارنس سالیوان (Lawrence Sullivan)، شخصی که به عنوان جوکر فلوریدا (Florida Jocker) نیز شناخته شده است، در پیامی دیگر خطاب به استودیو راکستار مبنی بر دریافت حق استفاده از چهره‌اش در بازی GTA 6، دوباره وارده عمل شده است. از زمان انتشار تریلر بازی GTA 6 در دسامبر سال ۲۰۲۳، استودیو راکستار متحتمل دریافت مجموعه‌ای از تهدیدها از سالیوان بوده‌است. او شباهت ظاهر خشن خود به یکی از شخصیت‌های نشان داده شده در تریلر بازی GTA 6 را، برای دریافت مقداری پول از استودیو راک استار بهانه کرده و از آن زمان تا کنون،‌ مبلغ درخواستی سالیوان به شکل مضحکی، بیشتر و بیشتر شده است. 

سالویان در جدیدترین ویدیو خود، از راکستار درخواست ۱۰ میلیون دلار پول کرده و شدیدا تاکید داشته که این «آخرین هشدار» او خواهد بود. البته این جمله «آخرین هشدار»، در ویدیوهای قبلی او هم خطاب به راکستار، دیده شده بود. با این حال، سالیوان در آخرین ویدیو اخاذی‌اش، اعلام کرد که اگر خواسته‌هایش توسط استودیو راکستار برآورده نشود، هکر ۱۸ ساله، آریون کورتاج (Arion Kurtaj)، را از بیمارستان فوق امنیتی‌ فراری می‌دهد و با همکاری او، دوباره سیستم‌های استودیو راکستار را مورد حمله سایبری قرار می‌دهد. 

 

پیشتر اعلام شده بود که کورتاج، به دلیل عضویت در گروه هکری بین‌المللی $Lapsus مجرم شناخته شده و به دلیل ابتلای او به بیماری اوتیسم، دادگاه او را به حبس در یک بیمارستانی فوق امنیتی، محکوم کرده بود. او همچنین در سال ۲۰۲۲، با نفوذ به سیستم‌های استودیو راک استار، بیش از ۱۰۰ گیگابایت از اطلاعات این استودیو را به صورت آنلاین منتشر کرد که شامل سورس کد‌های بازی GTA 5 هم بود. 


سالیوان در ویدیو خود مدعی شد که با توجه به شهرتی که به واسطه چهره‌اش پیدا کرده، نمی‌تواند به راحتی در جامعه حضور پیدا کند. علی رغم این ادعا که چنین چیزی موجب نابودی زندگی‌اش شده، سالیوان با رنگ کردن موهایش و پوشیدن لباسی هم رنگ لباس زندان، خود را تا حد امکان شبیه به شخصیت دادگاهی نشان داده شده در تریلر GTA 6 کرده است. 


اگر به سابقه استودیو راکستار درمورد تهدیدات سایبری نگاهی بیندازیم، می‌بینیم که این استودیو اصلا از این مسائل به راحتی عبور نکرده و می‌توان گفت که جوکر فلوریدا در آخرین ویدیو‌اش، در حال بازی با دم شیر است.

 

برچسب ها: GTA 6, Grand Theft Auto 6, GTA VI, Grand Theft Auto VI
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.