مدیر عامل پلی استیشن: گیم پس اثری مخرب در صنعت بازی دارد

مدیر عامل پلی استیشن: گیم پس اثری مخرب در صنعت بازی دارد

محمد مسعودی محمد مسعودی
6 ماه و 27 روز پیش

سرویس گیم پس از زمان عرضه تا الان به بخش مهمی از استراتژی مایکروسافت تبدیل شده است. این امر باعث شده که این کمپانی به سمت اتخاذ رویکردی فراگیرتر سوق داده شود که به یک پلتفرم بازی خاص وابسته نیست. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل پلی استیشن، طرفدار این سرویس اشتراکی نیست.

 

در یک جلسه پرسش و پاسخ با تحلیلگران در سال ۲۰۲۲، یکی از بسیاری از مواردی که در طی دادگاه کمپانی مایکروسافت افشا شد، از رایان در مورد تلاش‌های کمپانی مایکروسافت با سرویس گیم پس سوال شد. او اشاره کرد که رویکرد اولیه مایکروسافت «به هیچ وجه جواب نداده است» و این باعث شد که «آن‌ها خریدهای قابل توجهی در صنعت بازی داشته باشند».


رایان همچنین اضافه کرد که ناشران در صنعت بازی به آن‌ها گفته‌اند که سرویس گیم پس را عاملی «مخرب برای ارزش‌ها» در صنعت بازی‌سازی می‌دانند. جالب اینجاست که او همچنین به آخرین به‌روزرسانی کمپانی مایکروسافت برای تعداد مشترکان سرویس گیم پس اشاره کرد (که تا ماه ژانویه ۲۰۲۲ به ۲۵ میلیون نفر رسیده بود) و گفت که سرویس اشتراکی پلی استیشن پلاس را با داشتن نزدیک به 50 میلیون مشترک، یک سرویس «معنادارتر» می‌بیند.


رایان گفته بود :«می‌توانم با قطعیت بگویم که کمپانی مایکروسافت اولین راه را امتحان کرده و به جوابی نرسیده است. به همین دلیل آن‌ها به خرید‌های بزرگ روی آورده‌اند. من با تمامی ناشران صحبت کرده‌ام و تمامی آن‌ها از سرویس گیم پس بی‌زارند. زیرا ارزش‌ها را در کل صنعت بازی سازی تخریب می‌کند. آمار مشترکین اخیری که مایکروسافت برای این سرویس اعلام کرده بود، ۲۵ میلیون نفر است. مطمئنم که هر کس نظر خود را داد، اما من شخصا با توجه به پولی که این کمپانی خرج کرده است، انتظار نتایج بیشتری داشتم. ما نزدیک به ۵۰ میلیون مشترک در سرویس پلی استیشن پلاس داریم و معتقدیم که یک سرویس اشتراکی معنادار را به وجود آورده‌ایم.»


طبق دیگر اسناد فاش شده، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس باکس، امیدوار است که تا سال ۲۰۲۷ شاهد رشد قابل توجهی در تعداد مشترکین سرویس گیم پس باشد، در غیر این صورت، ممکن است کمپانی مایکروسافت به گزینه خروج از صنعت بازی سازی نیز روی آورد. 

 

برچسب ها: گیم پس, پلی استیشن پلاس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.