برای تجربه بازی Gran Turismo 7 باید همیشه آنلاین باشید

برای تجربه بازی Gran Turismo 7 باید همیشه آنلاین باشید

آرمان دانه واش آرمان دانه واش
11 ماه و 3 روز پیش

با وجود این‌که در بیشتر بازی‌های امروزی شاهد بخش‌های هستیم که باید به‌صورت آنلاین تجربه شوند، بازیکنان معمولا انتظار دارند که در صورت عدم اتصال به اینترنت هم بتوانند بدون هیچ مشکلی از بخش تک‌نفره بازی‌های خود بهره ببرند. اما چنین انتظاراتی در مورد بازی مسابقه‌ای بزرگ و جدید استودیوی Polyphony Digital، یعنی بازی Gran Turismo 7، صدق نمی‌کنند. در صورت عدم اتصال به اینترنت، تقریبا تمام محتویت بازی از دسترس خارج می‌شوند و در واقع اگر هنگام بازی کردن آنلاین نباشید، این بازی به چیزی تقلیل پیدا می‌کند که می‌توان آن را تنها دمویی از بازی کامل دانست.

 

بازی Gran Turismo 7 دارای تجارب و بخش‌های مختلف و فراوانی است، ولی در صورت عدم اتصال به اینترنت، تمامی این بخش‌ها به‌جز یکی، یعنی بخش World Circuits، از دسترس خارج می‌شوند. البته سونی در اواخر تابستان سال جاری به این موضوع اشاره کرده بود، در آن زمان کازونوری یاماچی (Kazunori Yamauchi) اعلام کرد که به منظور جلوگیری از تقلب کردن افرادی که قصد اعمال تغییر در اطلاعات ذخیره‌سازی این بازی را دارند، اکثر محتویات آن را باید به صورت آنلاین تجربه کرد.

 

مطالب مرتبط:

معرفی بازی Gran Turismo 7

 

قرار است که بخش World Circuits، بخش داستانی این بازی باشد، اما حتی این بخش هم تنها به چیزی تقلیل یافته که می‌توان آن را یک دموی مغازه‌ای نامید؛ تجربه محدودی که کاربران در فروشگاه‌هایی مانند Target و Best Buy به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. هنگامی که به‌صورت آفلاین در بخش World Circuits مسابقه می‌دهید، نشانگرهای پیشرفتی مانند کردیت‌ها و ایکس‌پی افزایش پیدا نمی‌کنند و تنها 13 ماشین و 16 مسیر مسابقه را در مقابل خود می‌بینید و تنها در صورتی امکان باز کردن ماشین‌ها و مسیرهای بیشتری را خواهید داشت که به اینترنت وصل شوید.

 

در همین حین در صورتی که به اینترنت متصل نباشید تمامی محتویات دیگر بازی از دسترس شما خارج می‌شوند. همچنین مشخص است که در این صورت امکان بازی چندنفره هم نخواید داشت و به همین دلیل نمی‌توانید از قابلیت‌‌ها و بخش‌هایی مختلف، از جمله مواردی که ذکر می‌شوند بهره ببرید:

  • Missions
  • License Center
  • Used Cars
  • Brand Central
  • Sport
  • GT Auto
  • Garage
  • Cafe
  • Showcase
  • Scapes

 

احتمالا بیشتر بازیکنان با چنین رویکردی، که مربوط به مدیریت حقوق دیجیتال (DRM) است، مشکلی نخواهند داشت، به‌خصوص از آنجایی‌که اکثر بازیکنان به‌صورت آنلاین و به‌روز بازی می‌کنند، اما توجه داشته باشید که اگر بخواهید طی شرایطی مانند قطعی اینترنت این بازی را به‌صورت آفلاین تجربه کنید، احتمالا بهتر است که سراغ بازی دیگری به جز بازی Gran Turismo 7 بروید.

 

شما در مورد رویکرد شرکت سونی در ارتباط با بازی آفلاین چه نظری دارید؟ آیا چنین رویکردی تجربه شما در بازی Gran Turismo 7 را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها: Gran Turismo 7, Sony
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.