هرآنچه از نقشه و محیط بازی GTA 6 می‌دانیم

هرآنچه از نقشه و محیط بازی GTA 6 می‌دانیم

آرین صفری آرین صفری
4 ماه و 27 روز پیش

سرانجام بازی GTA 6 به طور رسمی معرفی شد و مشخص شد که بازی در شهر پرجنب و جوش وایس سیتی (Vice City) جریان دارد. طراحی این شهر از میامی (Miami) آمریکا الهام گرفته شده است و این را می‌توان از باتلاق‌های اطراف شهر، خصوصا منطقه بیرونی شهر که از روی منطقه اورگلیدز (Everglades) در فلوریدا ساخته شده است، به‌وضوح دید. راک استار تریلر کوتاهی از جدیدترین بازی‌اش منتشر کرد، اما همین کافی بود تا طرفداران تک تک فریم‌های آن را برای پیدا کردن کوچک‌ترین اطلاعات زیر و رو کنند. در ادامه مطلب به برخی از بزرگترین نکته‌های نقشه بازی GTA 6 می‌پردازیم.

 

بازی GTA 5 عنوانی بود که شهرستان‌ها (یا Countyهای) مختلف را به‌این سری معرفی کرد. در بازی GTA 5 دو County لوس سانتوس و بلین (منطقه شمالی نقشه با یک بیابان بزرگ) وجود داشتند. در تریلر بازی GTA 6 نام سه County برده شده است که همین به‌این معنی است مناطق بیشتری برای کاوش کردن وجود خواهند داشت. این سه منطقه عبارتند از Vice Dale County، که در یک گزارش خبری روی نشان کلانتری دیده می‌شود، منطقه Leonard County است که نام آن روی یک ماشین پلیس، در یکی از ویدیوهای فضای مجازی تریلر، دیده می‌شود، و منطقه Kelly County که نامش روی تابلو‌های سطح شهر دیده می‌شود.

 

از آنجایی که Vice City از روی شهر میامی ساخته شده است، می‌توان گفت که Vice Dale County احتمالا از روی Miami-Dade County ساخته شده است؛ منطقه‌ای که شامل شهر میامی و بخش‌هایی از اورگلیدز است. البته نسخه‌ای که در GTA 6 می‌بینیم به‌احتمال زیاد فقط شامل شهر Vice City خواهد شد. راک استار همین کار را در بازی GTA 5 انجام داد که در آن Los Santos County فقط شامل شهر می‌شود و منطقه شمالی آن به‌عنوان Blaine County شناخته می‌شود. بنابراین Vice Dale County نیز احتمالا فقط شامل شهر Vice City و برخی از حومه‌های شهری می‌شود.

 

 

صحبت درباره دو منطقه دیگر، یعنی Leonard County و Kelly County نیاز به تحلیل موشکافانه‌تری دارد. با نگاهی به نقشه ایالت فلوریدا، می‌بینیم که Miami-Dade County در جنوب شرقی قرار دارد که در غرب با Monroe County و در جنوب با Collier County هم مرز است. بالاتر از Miami-Dade، Broward County را داریم که شهرهای آن مانند Fort Lauderdale شباهت زیادی به میامی دارند، اما ممکن است در بازی گنجانده نشوند. انتظار می‌رود بازی GTA 6 در کنار Vice City، شامل Monroe County و Collier County هم باشد. 

 

یکی از این شهرستان‌ها احتمالاً شامل منطقه باتلاق‌مانند اورگلیدز خواهد بود و دیگری شامل زندان و شهرهای کوچک و گرد و خاکی‌ای می‌شود که در تریلر دیدیم. سوال اصلی اینجاست که دقیقا کدام شهرستان‌ها این ویژگی‌ها را خواهند داشت؟ یکی از ویدیوهای شبکه‌های مجازی که در تریلر دیدیم، به Leonard County اشاره دارد و در آن پمپ بنزین شهری کوچکی را نشان می‌دهد که تابلوهای زرد و آبی آن اشاره‌ای واضح به سونوکو (Sunoco) دارند. سونوکو یک پمپ بنزین زنجیره‌ای است که در سراسر آمریکا شعبه دارد، اما جالب اینجاست که در منطقه اورگلیدز یافت نمی‌شود. این یعنی پمپ بنزین و ماشین پلیس Leonard County می‌توانند بخشی از Collier County باشند.

 

 

با تمام این توصیفات، به این نتیجه می‌رسیم که Kelly County یک نسخه تخیلی از Monroe County است و علائمی که روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی می‌بینیم از این موضوع پشتیبانی می‌کنند. اگر بخواهیم از لحاظ جغرافیایی به این قضیه نگاه کنیم، منطقی به نظر می‌رسد که تابلوهای راهنمایی و رانندگی در بخش‌های جنوب شرقی وایس سیتی، پیش از اینکه به مناطق شمال غربی اشاره کنند، به منطقه جنوب غربی اشاره می‌کنند. همین موضوع مشخص می‌کند که Kelly County به‌احتمال زیاد همان شهرستانی است که از روی اورگلیدز ساخته شده است.

 

 

پس در نهایت می‌توانیم با خیال راحت بگوییم که بازی GTA 6 شامل Vice Dale County در جنوب شرقی، Kelly County در جنوب غربی و شهرهای کوچک پراکنده Leonard County در شمال غربی خواهد بود. آن‌ها با هم لئونیدا (Leonida)، نسخه خیالی راک استار از ایالت فلوریدا را تشکیل می‌دهند.

همانطور که گفته شد، طرفداران این بازی موشکافانه تمام جزئیات بازی را بررسی می‌کنند. در آخرین خبرهای بازی GTA 6 شنیده شد که یک نقشه احتمالی از بازی در جدیدترین تصویر بازی یافت شده است. در گوشه پایین سمت راست صفحه یک تابلوی اعلانات دیده می‌شود که شامل نقشه‌ای شبیه به نقشه فلوریدا است. منطقه‌ای ساحل‌مانند را می‌توانید در به‌عنوان شاخه‌ای از سرزمین اصلی ببینید. هنوز مشخص نیست که آیا تمام این موشکافی‌ها واقعیت دارند یا خیر.

 

 

منطقه Vice Dale County در بازی GTA 6

وایس سیتی، جواهر Vice Dale County حساب می‌شود که به‌خاطر چراغ‌های نئون، سواحل زیبا، و ماشین‌های پر زرق و برقش معروف است. نسخه‌ای از وایس سیتی که در بازی GTA Vice City دیدیم، جذابیت‌های خود را داشت، اما به‌نظر می‌رسد اینبار راک استار برداشت واقعی‌تری از میامی خواهد داشت. ساحل جنوبی (South Beach)، واین‌وود (Wynwood) و آپارتمان آتلانتیس (Atlantis Condominium) همه از زیبایی‌های شهر میامی هستند که حتما در بازی GTA 6 هم آن‌ها را خواهیم دید.

 

مطالب مرتبط: بازی GTA 6: سوال‌هایی که حتی تریلر به آن‌ها جواب نداده است

 

کلاب NINE1NINE / E11EVEN

در بخش‌های اول تریلر بازی GTA 6، ساحل وایس سیتی را با تمام شکوهش می‌بینیم، اما نکته‌ای شاید از آن غافل شده باشید، هماپیمایی است که چیزی به‌نام NINE1NINE را تبلیغ می‌کند. اعتقاد بر این است که این بنر به کلاب E11EVEN اشاره دارد. اینکه این کلاب چگونه با داستان بازی مرتبط خواهد بود هنوز مشخص نیست، اما می‌دانیم که کلاب‌های شبانه نقش مهمی در این سری دارند و حتی می‌توانند خریداری شوند.

 

 

ورزشگاه Kaseya Center

در برخی از شات‌های تریلر بازی می‌توانیم ورزشگاه تیم بسکتبال شهر میامی، یعنی The Miami Heat را ببینیم. هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان می‌توانند در آن بازی کنند یا خیر، اما راک استار استودیویی است که اغلب ورزش‌های گوناگون را به‌ بازی‌هایش اضافه می‌کند. با توجه به اینکه تیم Miami Heat در دهه گذشته چهار بار در فینال مسابقات NBA حضور داشته است، منطقی است که راک استار آن را به‌عنوان بخشی از فرهنگ میامی درنظر بگیرد و آن را (با نام دیگری) در بازی GTA 6 بگنجاند.

 

 

برج دوقلوی میامی

یکی از نمادین‌ترین آسمان‌خراش‌های میامی، برج‌های دوقلوی آن هستند که در تریلر بازی GTA 6 هم آن را مشاهده کردیم. سقف این دو برج با بلوکی به‌هم متصل شده‌اند که در وسط آن یک سوراخ بزرگ وجود دارد. آپارتمان‌ها همیشه نقش مهمی در سری بازی GTA داشته‌اند، بنابراین یک آپارتمان لوکس برای لوسیا (Lucia) و جیسون (Jason) منطقی است.

 

 

بندر میامی / بندر وایس سیتی

شاید بندر یک شهر در بازی‌های دیگر آنچنان جذاب نباشد، اما بندر وایس سیتی قطعا یکی از محبوب‌ترین مکان‌های بازی GTA 6 خواهد بود. دلیل اصلی محبوبیت بندر هم مشخص است: قایق‌ها! فرار از دست پلیس‌ها با یک قایق تندرو قطعا یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های این بازی خواهد بود. شایان ذکر است که نام این بندر قبلا Vice Port بوده است، اما در این بازی به‌نام Port Vice City تغییر کرده است.

 

فرودگاه بین المللی وایس سیتی / فرودگاه بین المللی میامی

وسیله نقلیه دیگری که بازیکنان از آن در بازی GTA زیاد استفاده می‌کنند، هواپیماها هستند. احتمالا بزرگ‌ترین فرودگاهِ بازی براساس فرودگاه بین المللی میامی ساخته خواهد شد، اما راک استار قطعا فرودگاه‌های کوچک دیگری را در بازی پخش خواهد کرد که می‌توانند برای هواپیماهای کوچک‌تر استفاده شوند. قطعا شاهد چند ماموریت در این فرودگاه‌ها خواهیم بود، جایی که بازیکنان باید هواپیمای خاصی را بدزدند یا با کالاهای دزدیده شده از زمین بلند شوند.

 

آپارتمان آتلانتیس

کمی پس از اینکه برج‌های دوقلوی میامی در تریلر نشان داده می‌شود، می‌توانیم ساختمانی را ببینیم که به‌احتمال زیاد از آپارتمان آتلانتیس میامی الهام گرفته شده است. اگرچه این نسخه از آتلانتیس بلندتر و باریکتر از نسخه واقعی به نظر می‌رسد، اما از جهت‌های دیگر به نسخه اصلی‌اش شباهت زیادی دارد. این آپارتمان هم می‌تواند خانه‌هایی را فراهم کند که بازیکنان می‌توانند خریداری کنند.

 

 

واین‌وود

هنری‌ترین و رنگارنگ‌ترین خیابان میامی، واین‌وود نام دارد و راک استار پتانسیل بالای این خیابان را رها نکرده است. در تریلر بازی GTA 6 خیابانی را می‌بینیم که نقاشی‌های دیواری زیبایی دارد و اطراف آن انواع ماشین‌های اسپرت زیادی به‌چشم می‌خورد. وین‌وود، درواقع پر از گالری‌های هنری، بوتیک‌ها و کلاب‌های پرجنب‌وجوش است؛ مکانی که قطعا بین بازیکنهای بازی GTA محبوبیت خواهد داشت، خصوصا اگر به‌دنبال شخصی سازی ماشین‌تان هستید.

 

کلاب اسپیس (Club Space)

به‌نظر می‌رسد علاوه‌بر NINE1NINE، کلاب دیگری نیز در بازی حضور داشته باشد. یکی از کلاب‌های شبانه‌ای در تریلر بازی نشان داده شد، شباهت زیادی به Club Space، یکی از کلاب‌های معروف میامی دارد. البته هنوز اطلاعات بیشتری در دسترس نیست.

 

جزیره بیسکاین (Biscayne)

باتوجه به گرافیک خیره کننده‌ای که در تریلر بازی دیدیم، اگر در زمان شب از وایس سیتی عکس بگیرید، ممکن است آن را با نسخه واقعی میامی اشتباه بگیرید. جزیره Biscayne، یک نوار زمینی است که شهر میامی را به ساحل آن متصل می‌کند و در بازی GTA 6 به‌زیبایی بازسازی شده است.

 

 

ساحل‌ وایس سیتی / ساحل میامی

کل ساحل میامی به عنوان ساحل Vice در بازی بازسازی شده است. در بازی GTA Vice City این منطقه نیمی از نقشه اصلی بازی را تشکیل می‌داد. البته اینبار باتوجه به اندازه نقشه بازی، نمی‌توانیم بگوییم که نیمی از نقشه بازی ساحل است. ساحل میامی به سه منطقه اصلی تقسیم می شود: ساحل نمادین جنوبی، ساحل میانی و ساحل شمالی. در بازی GTA Vice City این مناطق Ocean Beach، Washington Beach و Vice Point نامیده می‌شدند، اما مشخص نیست که آیا این نامگذاری همچنان برجا خواهد ماند یا خیر.

 

 

خیابان آرت دکو / اوشن درایو

یک صحنه در تریلر بازی GTA 6 بود که بازیکنان را به‌دوران بازی GTA Vice City برد، هتل Ocean View بود. فضای نمادین ساحل جنوبی با ساختمان‌های آرت دکو، تابلوهای نئونی و ماشین‌های اسپرت پر زرق و برق، حال و هوای میامی را به‌بهترین شکل زنده کردند. خیابان اوشن درایو (Ocean Drive)، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های میامی است و پر از هتل‌ها و بارهای مختلف است. این‌ طراحی‌ها از جذابیت‌های اصلی میامی به‌شمار می‌روند و بازی GTA 6 هم قطعا از تمام این ویژگی‌ها به‌بهترین شکل استفاده خواهد کرد.

 

 

هتل بورد واک / هتل کلونی

هتل کلونی، یکی از معروف‌ترین مکان‌ها در خیابان اوشن درایو شناخته می‌شود و در بازی GTA 6 به‌عنوان هتل بورد‌واک (Boardwalk) بازسازی شده است. هتل کلونی که در سال 1935 افتتاح شد، یک ساختمان زیبای آرت دکو است که در میان صدها ساختمان برجسته است. این هتل، زمانی که از یک دزدیِ بزرگ جان سالم به‌در می‌برید، می‌تواند مکان مناسبی برای شخصیت‌های اصلی داستان باشد. دیگر هتل‌های شهر میامی، مانند Royal Palm و Loews Miami Beach، در بازی به‌زیبایی بازسازی شده‌اند.

 

مطالب مرتبط: 30 نکته‌ی مخفی در تریلر بازی GTA 6

 

منطقه Kelly County

منطقه Kelly County با وایس سیتیِ پر زرق و برق کاملا متفاوت است. با باتلاق‌های تیره و تارش، قطعا تجربه گیم‌پلی متفاوتی منتظر بازیکنان است. بخش زیادی از این منطقه در تریلر نشان داده نشد، اما تالاب‌هایی که به‌نمایش در آمد قطعا بازیکنان را به‌یاد باتلاق‌های بازی Red Dead Redemption 2 می‌اندازد.

 

 

وتلندز (Wetlands) / اورگلیدز

همانطور که در تریلر دیدیم، بازی GTA 6 از مرزهای وایس سیتی فراتر خواهد رفت و بازیکنان می‌توانند تالاب‌های جنوب غربی لئونیدا را کاوش کنند. در تریلر بازی یک قایق هوایی دیدیم در در منطقه‌ای مانند اورگلیدزِ فلوریدا حرکت می‌کند. همچنین چشمه کوچکی از حیات وحش این منطقه را دیدیم که در آن حیواناتی مانند فلامینگو و تمساح یافت می‌شوند.

 

 

رشته جزایر / فلوریدا کیز (Florida Keys)

فراتر از سرزمین اصلی فلوریدا، مجمع الجزایر فلوریدا کیز قرار دارد که احتمالاً در بازی GTA 6 زیر مجموعه Kelly County قرار می‌گیرد. اینکه راک استار این مناطق را در تریلر نشان داد، بیانگر وسعت زیاد نقشه بازی است. علاوه بر این، پل ناتمامی که در تریلر می‌بینیم کاملا شبیه پل باهیا هوندا (Bahia Honda Bridge) است؛ یک پل متروکه در فلوریدا کیز که قرار بود برای قطارها استفاده شود.

 

 

منطقه Leonard County

شهرهای کوچک در بازی GTA 5 تاثیر زیادی در بازی نداشتند، اما به‌نظر می‌رسد بازی GTA 6 با اضافه کردن شهرهای کوچک (به‌احتمال زیاد در Leonard County) این وضعیت را تغییر دهد. نام چند شهر مانند بلوار کاتالان (Catalan Boulevard)، استاک‌یارد داون تاون (Stockyard Downtown)، هملت (Hamlet) و وینینگ سندز (Waning Sands) را می‌توانیم در تریلر بازی ببینیم، اما نگاه جامعی به‌آن‌ها انداخته نشد.

 

دکل رادیویی / دکل WTVY

بالاترین نقطه فلوریدا، یک دکل رادیویی به‌نام WTVY است که در شات‌های اولیه تریلر بازی GTA 6 هم به‌تصویر کشیده شده است.

 

دپارتمان اصلاحات لئونیدا (Leonida Department of Corrections) / اداره اصلاحات فلوریدا (Florida Department of Corrections)

اولین باری که لوسیا را در تریلر می‌بینیم، زمانی است که به زندان افتاده است. حروف LDC روی لباس نارنجی او چاپ شده است که مخفف اداره اصلاحات لئونیدا است. این یک اشاره واضح به اداره اصلاحات فلوریدا است. به‌نظر می‌رسد این زندان خارج از محدوده شهر وایس سیتی باشد و در مقایسه با تالاب‌های Kelly County، هوای کثیف‌تری دارد، بنابراین انتظار داریم که این زندان در Leonard County واقع باشد.

 

 

پورت گلهورن (Port Gellhorn) / شهر کوچک فلوریدا (Small Town Florida)

در تریلر بازی، به‌نظر می‌رسد لوسیا و جیسون در اوایل دوران جنایی خود به‌سر می‌برند. سپس می‌بینیم که این دو در یک ماشین نشسته‌اند، دریفت می‌کشند و پشتشان گرد و خاک ایجاد می‌کنند. اگر کمی با دقت نگاه کنیم، مغازه‌ای به‌نام Pawn & Gun را می‌بینیم. چند فریم جلوتر، یک بنر تبلیغاتی برای همین مغازه هست که نام شهر Port Gellhorn بالای آن دیده می‌شود. به‌نظر می‌رسد این شهر فراتر از محدوده‌های شهری باشد و با محیط خشکی که دارد، منطقی نیست که نزدیک تالاب‌ها باشد. این‌ها همه می‌توانند نشانه این باشند که این شهر در Kelly County واقع است.

 

نکات گفته شده تمام جزئیاتی بود که درباره نقشه و محیط بازی GTA 6 فاش شده است. اگر نکته دیگری دیدید، آن را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها: GTA 6, GTA Vice City
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.