بازی GTA 6 چگونه می‌ تواند از The Last of Us Part 2 الگو بگیرد

بازی GTA 6 چگونه می‌ تواند از The Last of Us Part 2 الگو بگیرد

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 9 روز پیش

بازی GTA 6 در حال حاضر یکی از داغ‌ترین بازی‌های حال حاضر یا حتی سال ۲۰۲۳ است. اگرچه اطلاعات زیادی درمورد این بازی درز کرده است، اما هنوز سوالات زیادی در مورد چگونگی داستان وشخصیت‌های این بازی وجود دارد. استودیو راک استار اخیرا اعلام کرده است که تریلر رسمی بازی GTA 6 در اوایل ماه دسامبر سال میلادی جاری منتشر خواهد شد و با توجه به اینکه مدت کوتاهی تا نمایش آن باقی مانده، سر و صدای زیادی در بین جامعه بازیکنان در مورد جزئیاتی که با نمایش تریلر رسمی فاش می‌شوند، شکل گرفت است. 

 

اگرچه جزئيات فاش شده از بازی GTA 6 توانسته بحث‌های زیادی را در بین بازیکنان و فعالان صنعت بازی ایجاد کند، اما به بسیاری از طرفداران مشتاق، نگاهی کوتاه به آنچه که از این بازی می‌توان انتظار داشت، ارائه داده است. با این حال، اینکه داستان کلی بازی به شکلی خواهد بود، هنوز یک راز بزرگ باقی مانده است. انتشار تریلر سمی این بازی یکی از بزرگترین لحظات صنعت بازی در سال میلادی جاری خواهد بود و با توجه به شایعات و فاش‌هایی که حاکی از وجود دو قهرمان اصلی در داستان این بازی است، می‌توان استدلال کرد که بازی GTA 6 می‌تواند با الهام گرفتن از بازی The Last of Us Part 2، بیشتر به موفقیت نزدیک شود. 

 

روایت داستانی با چند شخصیت اصلی

در ابتدا، به نظر بعید می‌رسد که بازی The Last of Us Part 2 بتواند منبع الهام بازی GTA 6 باشد، اما پیاده‌سازی روشی که استودیو ناتی داگ برای روایت داستان از طریق دو شخصیت قابل بازی در پیش گرفته است، در یک بازی GTA می‌تواند جذاب باشد. شایعات و جزئیات  ادعا دارند که دو شخصیت اصلی بازی GTA 6، لوسیا (Lucia) ‌و جیسون (Jason)، زوجی خواهند بود که از شخصیت‌های خلافکار بانی (Bonnie) و کلاید (Clyde) الهام گرفته‌ شده‌اند. بازی GTA 6، که احتمالا میزبان اولین شخصیت اصلی قابل بازی مونث در کل سری است، خود به اندازه کافی می‌تواند هیجان انگیز باشد، اما به تصویر کشیدن وقایع داستان از طریق دیدگاه‌های متفاوت لوسیا و جسیون می‌تواند جذاب‌تر باشد. 

یکی از بزرگترین لحظات بازی The Last of Us Part 2، در نیمه‌های بازی و زمانی بود که در یک لحظه، از بازیکنان کنترل شخصیت الی (Ellie) گرفته شد و باید به جای شخصیت ابی (Abby) ایفای نقش می‌کردند. این موضوع که بازیکنان باید روایت داستان از دیدگاه الی را رها می‌کردند و روایتی دیگر از دید ابی را تا رسیدن به این لحظه، دنبال می‌کردند، بسیار جسورانه بود. بازی GTA 6 هم می‌تواند از این روش به عنوان یک راه عالی برای به تصویر کشیدن دیدگاه های مختلف شخصیت‌های لوسیا و جیسون، استفاده کند. به عنوان مثال، بازیکنان می‌توانند جیسون را در نیمه اول بازی کنترل کنند و زمانی که این دو شخصیت در طول یک سرقت بزرگ، با یک مشکل بزرگ برخورد کردند، این جابه‌جایی شخصیت اصلی شکل بگیرد. پس از آن بازیکنان در نقش لوسیا به بازی ادامه می‌دهند تا داستان این شخصیت را، تا لحظه تغییر شخصیت بازی یا برعکس، تجربه کنند.


چنین چیزی می‌تواند راهی جدید و جذاب برای راک استار برای به نمایش کشیدن شخصیت شخصیت‌های بازی GTA 6 باشد. جیسون و لوسیا ممکن است احساسات و نظرات متفاوتی در مورد آنچه که درگیر آن شده‌اند، داشته باشد و چنین چیزی می‌تواند راه عمیق‌تری را برای بررسی این پویایی، به داستان ارائه دهد. چنین راهی می‌تواند منطقه جدید و هیجان‌ انگیزی برای استودیو راک استار باشد که تا به حال در آن قدم گذاشته. 

 

مطالب مرتبط: بازی GTA 6: بررسی بزرگترین شایعات

انتظارات زیادی وجود دارد که بازی GTA 6 بسیار متفاوت تر از نسخه‌های قبلی این سری بازی باشد و استفاده از روش روایت بازی The Last of Us Part 2، می‌تواند تغییر جالبی برای این فرنچایز باشد. درست است که سری بازی GTA، مجموعه‌ای شگفت انگیر بوده است، اما داشتن همان رویکرد داستانی کلی‌، مانند چیزی که در بازی GTA 5 دیدیم، می‌تواند کمی ناامید کننده باشد. ناگفته نماند که انتظارات زیادی بر دوش بازی GTA 6 سنگینی می‌کند و پیاده‌سازی روشی جدید برای نگریستن به داستان اصلی بازی، می‌تواند شروعی عالی برای این فرنچایز دوست داشتنی باشد. 
 

برچسب ها: GTA 5, GTA 6, The Last of Us Part 2
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.