علت تاخیر انتشار بازی Halo Infinite مشخص شد

علت تاخیر انتشار بازی Halo Infinite مشخص شد

آرمان دانه واش آرمان دانه واش
1 سال و 11 ماه و 22 روز پیش

هفته گذشته مایکروسافت با خبر به تعویق افتادن انتشار بازی Halo Infinite به سال 2021 هواداران را غافلگیر کرد. با وجود اینکه بازخورد هواداران به رونمایی از گیم‌پلی بازی زیاد پراشتیاق نبود ولی پنج سال از آغاز تولید این بازی گذشته است! می‌توان با قطعیت گفت که استودیوی 343 Industries باید برای انتشار ایکس باکس سری ایکس بازی را آماده می‌کرد.

 

گزارش جدیدی از برد سمز (Brad Sams)، منبع داخلی معتبری از مایکروسافت، می‌تواند به سوال‌های هواداران حول محور دلیل تاخیر این بازی پاسخ دهد. طبق صحبت‌های سمز، بازی Halo Infinite از ابتدا قرار بوده که برای نمایش قابلیت‌های ایکس باکس سری ایکس استفاده شود، ولی تولید بازی در سال 2015 و چند سال قبل از پایان تولید سخت‌افزار ایکس باکس سری ایکس آغاز شد، به همین دلیل عدم قطعیت زیادی در فرآیند تولید وجود داشت. اما نهایتا، سخت‌افزار و این عدم قطعیت مشکل اصلی فرآیند تولید این بازی نبود.

گفته می‌شود که بخش بزرگی از تولید بازی Halo Infinite به منابع و استودیوهای خارجی سپرده شده است، حتی بیشتر از اکثر بازی‌های AAA، و تمام استودیوهایی که در جریان تولید این بازی قرار گرفتند با هم هماهنگ نبودند. به عنوان مثال، تریلر تحسین برانگیز Discover Hope که در سال 2019 منتشر شد به احتمال زیاد توسط منابع خارجی تولید شده بود، چرا که بازی اصلی شباهتی به آن نداشت و به اندازه آن زیبا و خوب نبود. همکاری مشترک در تولید بازی Halo Infinite باعث ایجاد تنش و درگیری‌های بسیاری شد، احتمالا قطع همکاری با دو عدد از کارگردان‌های خلاق بازی- تیم لانگو (Tim Longo) و مری اولسن (Mary Olsen)- در یک سال هم به همین دلیل بود.

 

پس چرا فردی در استودیو 343 Industries مسئولیت این خرابی‌ها را بر عهده نگرفت و مسیر تولید را هدایت نکرد؟ در جواب باید گفت که به نظر مدیریت این استودیو مشغول سریال در حال تولید Halo TV series بوده است. همچنین گفته می‌شود که ارتباطی بین تیم تبلیغات و تیم تولید بازی Halo وجود ندارد، به این صورت که تیم تبلیغ قصد داشته که به تبلیغ و تحریک هواداران ادامه دهد در صورتی که تیم تولید هدف توقف این فرآیند را داشته است. البته، تمام این مسائل در حال حاضر در حد شایعه هستند ولی سمز تصویری دقیق و کامل از استودیوی 343 Industries ترسیم می‌کند و آن را به عنوان استودیویی که دارای تمرکز و هدفی واحد نیست معرفی می‌کند. امیدواریم که این استودیو بتواند با این مشکلات کنار بیاید و تجربه خوبی از بازی Halo را به هواداران ارائه دهد.

 

بازی Halo Infinite در سال 2021 برای دستگاه رایانه شخصی، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا هنوز امیدی برای مستر چیف باقی مانده است؟

 

برچسب ها: Halo infinite, xbox one x
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.