کاربران بازی Helldivers 2 از شدت نارضایتی اقدام به پس دادن بازی و بازگشت پول خود کرده‌اند

کاربران بازی Helldivers 2 از شدت نارضایتی اقدام به پس دادن بازی و بازگشت پول خود کرده‌اند

ایلیا امینی ایلیا امینی
1 ماه و 10 روز پیش

بازی Helldivers 2 تا به این لحظه از سال ۲۰۲۴ توانسته است به موفقیت‌های بی‌شماری از زمان عرضه خود دست پیدا کند و به یکی از محبوب‌ترین عناوین تاریخ شرکت سونی تبدیل شود. این عنوان که براساس طرح پشتیبانی متمادی (Live Service) توسعه یافته است با ارائه و انتشار محتویات جدید در بازه‌های زمانی کوتاه از سوی توسعه‌دهندگان، به یکی از الگوهای موفق این سبک عناوین تبدیل شده است.

 

 

بهترین زره‌های Medium در بازی Helldivers 2

 

اما متاسفانه در روزهای اخیر به‌نظر می‌رسد که استودیو Arrowhead که وظیفه ساخت بازی Helldivers 2 را برعهده داشته است، با تصمیمات خود عده زیادی از کاربران این عنوان را ناراضی کرده است و سابقه خود را در زمینه محبوبیت میان بازیکنان خدشه‌دار کرده است. یکی از دلایل عمده نارضایتی بازیکنان بازی Helldivers 2 در روزهای گذشته وادار کردن کاربران به ساخت یک حساب پلی استیشن ( PSN ) و متصل کردن آن به حساب کاربری استیم آنان است، به‌طوری که از تاریخ چهارم ژوئن مصادف با ۱۵ خرداد دیگر بازیکنانی که این مراحل را طی نکرده‌اند قادر نخواهند بود به تجربه خود در بازی Helldivers 2 ادامه دهند.

بازیکنان بازی Helldivers 2 پس از اتخاذ این تصمیم از سوی توسعه‌دهندگان اقدام به اعتراضات گسترده‌ای از جمله نوشتن توییت و دادن نمرات پایین به بازی در پلتفرم استیم کردند. و حتی عده زیادی از کاربران بازی Helldivers 2 با شکایت از شرکت سونی و غیر قانونی خواندن این تصمیم، درخواست خود را برای پس دادن بازی و بازگشت پول خود به شرکت ولو (Valve) مالک پلتفرم استیم ارسال کردند.

این نکته حائز اهمیت است که آن دسته از بازیکنانی که قبل از ارسال درخواست خود مبنی‌بر بازگشت پول و پس دادن بازی Helldivers 2 صدها ساعت به تجربه آن پرداخته‌اند شاید احتمال قبول درخواست آن‌ها توسط شرکت استیم امری ناممکن بنظر برسد، اما برای برخی از کاربران که در کشورها و یا مناطقی از دنیا مانند فیلیپین، قزاقستان و قاره آفریقا ساکن هستند که امکان دسترسی و ساخت یک حساب PSN برای آن‌ها امکان پذیر نیست، به‌نظر می‌آید که شرکت استیم باید تمهیدات ویژه‌ای را بیاندیشد.

اما در سمت دیگر سازندگان بازی در استودیو Arrowhead ادعا می‌کنند که تصمیم گرفته شده خارج از محدودیت‌های اختیار آن‌ها بوده و شرکت سونی مقصر این اتفاقات است. در گفت و گوی انجام پذیرفته در شبکه اجتماعی دیسکورد، مدیر روابط عمومی استودیو توسعه دهنده بازی Helldivers 2 ادعا کرده است که شرکت سونی با ارسال یک نامه که در آن به اهمیت الحاق حساب PSN بازیکنان به حساب استیم آن‌ها برای هرچه بالاتر رفتن استانداردها و پروتوکل‌های ایمنی اشاره شده بود، استودیو بازیسازی را مجبور به اتخاذ تصمیمات صورت گرفته کرده است، که استودیو Arrowhead امیدوار است با مراودات صورت گرفته حداقل بازیکنانی که در کشورهای ذکر شده هستند بتوانند بدون نیاز به ایجاد یک حساب کاربری پلی استیشن به تجربه بازی Helldivers 2 بپردازند.

برچسب ها: Helldivers 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.