معرفی بازی Forza Street

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی 2 ماه و 4 روز پیش

بازی Forza Street جزو اولین نسخه‌های فرعی مجموعه محبوب و موفق بازی Forza است که سال ۲۰۱۸ میلادی، به صورت انحصاری روی ویندوز ۱۰ و یا به عبارتی دیگر روی فروشگاه مایکروسافت منتشر شد. حال پس از گذشت ۲ سال، کاربران دو سیستم عامل اندروید و iOS می‌توانند به صورت رایگان بازی را تهیه و تجربه کنند.  اثری که قرار است بازیباز را به دل مسابقات خیابانی میامی ببرد. شهری که شب‌های آن در تسخیر ماشین‌سواران و مسابقات خیابانی است.

 

اما بازی تفاوت‌های عمیقی با آن چیزی که در نسخه‌هایی مانند بازی Forza Horizon 4 دیده‌اید خواهد داشت. از جمله آن‌ها می‌توان به بسته بدون فضای رانندگی در بازی اشاره کرد. به معنای دیگر، در این نسخه با دنیای Open-World رو به رو نخواهید بود و هر بار که به عنوان راننده پشت ماشین قرار خواهید گرفت، وارد زمین‌های مسابقه نسبتا یکسانی خواهید شد. اما نکته‌ای که باعث عدم تکراری شدن فضای بازی برای بازیباز می‌شود، رویداد‌ها و مسابقاتی است که در آن شرکت خواهید کرد.

 

تنوع رویداد‌ها در سطح‌بندی بازیکنان و ماشین‌هایی است که رقیبانتان دارند. سطح بندی ماشین‌ها در این بازی به صورت ستاره‌ای نشان داده می‌شود. به عنوان مثال، شما در ابتدای بازی ۲ ماشین به صورت رایگان دریافت خواهید کرد که تنها یک ستاره دارند. شاید بتوانید چند مسابقه ابتدایی را سپری کنید، اما با رسیدن به رویداد‌های بزرگ‌تر باید حتما به فکر تعویض ماشینتان باشید.

 

تعویض ماشین نیز با دو حالت امکان پذیر است. یا باید مسابقه دهید تا پول به‌دست بیاورید و یا می‌توانید با پرداخت‌های درون برنامه‌ای، پیشرفته‌ترین خودروها را خریداری کنید.

 

 

اما اصلی‌ترین تفاوتی که این نسخه با مجموعه اصلی و یا در بعضی مواقع با دیگر بازی‌های ماشین سواری و مسابقه‌ای دارد، مکانیزم رانندگی در آن است. در بازی Forza Street دیگر خبری از المان‌های حرکتی نیست و بازی‌ساز تنها دو گزینه در زمان رانندگی در اختیار بازیکن قرار داده است. یکی پدال است و دیگری نیترو که باعث سرعت بخشیدن به حرکت شما خواهد شد. اما استفاده از پدال به همین سادگی نیست، زیرا زمین بازی دارای پیج‌هایی است که لازم است با رسیدن به آن‌ها دستتان را از روی پدال بر دارید و سریعا بعد از به اتمام رسیدن خط پیچ، به فشردن پدال ادامه دهید. انجام این عمل به درستی باعث خواهد شد تا شما از رقیبتان پیشی بگیرید.

 

همانطور که گفته شد، بازی در شهر میامی روایت می‌شود. بعضی از افراد با نفوذ و پولدار این شهر توانسته‌اند برنامه‌ای به نام Street TV ایجاد کنند تا افرادی که به ماشین‌سواری و مسابقات خیابانی علاقه دارند، در آن عضو شده و در صورت لزوم شرکت کنند. سیستم بازی نیز به نحوی وابسته به همین برنامه عمل می‌کند. البته در بازی سازندگان المان‌هایی نیز برای قدرت بخشیدن به ماشین پیاده سازی کرده‌اند، اما آنچنان که باید و شاید نمی‌تواند جذاب عمل کند.

 

در بازی Forza Street متاسفانه با ویژگی به اسم شخصی سازی رو به رو نخواهید شد. اما احتمال دارد که به زودی با بروزرسانی‌های جدید، سازندگان آن را به بازی اضافه کنند. موسیقی بازی نیز می‌تواند در لحظاتی باعث تزریق هیجان به شما شود.

 

بازی Forza Street را همین حالا می‌توانید به صورت رایگان برای ویندوز ۱۰، اندروید و iOS دانلود و تجربه کنید.

برچسب ها: Forza Street

نظر کاربران

برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید