معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد یک قدم به نهایی شدن نزدیک‌تر شد

معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد یک قدم به نهایی شدن نزدیک‌تر شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 ماه و 7 روز پیش

سازمان رقابت و بازار بریتانیا بالاخره یافته‌های موقت خود را که پس از ماه‌ها تحقیق درباره معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد به‌دست آورده منتشر کرد. این سازمان اعلام کرد که اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌دهند معامله این دو کمپانی باعث افت کیفیت رقابت در بازار بازی‌های ویدیویی نخواهد شد.


این سازمان در ابتدا تحقیقات پیرامون معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد را به‌خاطر احتمال انحصاری شدن سری بازی Call of Duty برای پلتفرم ایکس باکس و تاثیرات منفی این موضوع روی بازار بازی‌های ویدیویی آغاز کرده بود. در آخرین بیانیه سازمان رقابت و بازار بریتانیا ذکر شده است که «این استراتژی (انحصاری شدن بازی Call of Duty) تحت هر شرایطی زیان‌ده خواهد بود.»

 

 

البته این سازمان باز هم تاکید کرده که یافته‌های حال حاضر موقتی هستند و تحقیقات مربوطه تا ماه آپریل ادامه خواهد داشت. مارتین کولمن (Martin Coleman)، مسئول تحقیقات مربوط به این معامله، درباره اهمیت یافته‌های موقت می‌گوید:
 

«یافته‌های موقت یکی از جنبه‌های کلیدی پروسه هر معامله‌ هستند. این داده‌ها مشخصا برای این طراحی شده‌اند تا پیش از تصمیم‌گیری نهایی به تمام شرکت‌هایی که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در معامله دخیل هستند، فرصتی برای ارائه مدارک جدید بدهند.»

 

او در ادامه اضافه کرد:
 

«با درنظر گرفتن مدارک جدیدی که در اختیارمان قرار گرفت، موقتا به این نتیجه رسیدیم که ادغام کمپانی اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت باعث کاهش چشم‌گیر رقابت درمیان سرویس‌های گیمینگ کنسولی نخواهد شد؛ زیرا ضرر عدم انتشار سری بازی Call of Duty روی پلی استیشن، بیشتر از سود آن برای کمپانی مایکروسافت خواهد بود. دیدگاه ما درباره تاثیرات این معامله روی سرویس‌های گیمینگ ابری تحت تاثیر این بیانیه نیست. تحقیقات ما تا ماه اپریل همچنان ادامه خواهد داشت.»
 

کمپانی مایکروسافت و کمپانی اکتیویژن بلیزارد با انتشار بیانیه‌های جداگانه خوشحالی خود را نسبت به نظر موقت سازمان بازار و رقابت بریتانیا نشان دادند. سخنگوی کمپانی مایکروسافت در مصاحبه با CNBC گفت:
 

«ما با قدردانی از ارزیابی کامل و سختگیرانه مدارک توسط سازمان رقابت و بازار بریتانیا از یافته‌های موقت جدید استقبال می‌کنیم. این معامله به بازیکنان بیشتر گزینه‌های بیشتری برای تجربه سری بازی Call of Duty و بازی‌های محبوبشان می‌دهد. مشتاقیم تا برای برطرف کردن هرگونه نگرانی برجسته دیگر با این سازمان همکاری کنیم.»
 

سخنگوی کمپانی اکتیویژن بلیزارد هم اعلام کرد که بیانیه اخیر سازمان رقابت و بازار بریتانیا نشان می‌دهد که این سازمان به درک بهتری از بازار کنسول گیمینگ رسیده است.
 

«کارزار کمپانی سونی برای محافظت از سلطه‌اش بر بازار با جلوگیری از انجام این معامله، درنهایت بر حقایق چیره نشد. کمپانی مایکروسافت راه‌حل‌های موثر و قابل اجرایی را برای رفع نگرانی‌های باقی‌مانده سازمان رقابت و بازار بریتانیا ارائه کرده است. ما می‌دانیم که این معامله برای رقابت، نوآوری و مصرف‌کنندگان در بریتانیا مفید خواهد بود.»

 

گزارش نهایی سازمان رقابت و بازار بریتانیا درباره معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد حداکثر تا تاریخ 26 آپریل (شش اردیبهشت) منتشر خواهد شد.

برچسب ها: مایکروسافت, ایکس باکس, Call of Duty
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.