مایکروسافت یک وکیل معروف برای دفاع از قرارداد اکتیویژن استخدام کرد

مایکروسافت یک وکیل معروف برای دفاع از قرارداد اکتیویژن استخدام کرد

محمد مسعودی محمد مسعودی
4 ماه و 28 روز پیش

طبق گزارش‌ها، کمپانی مایکروسافت برای اعتراض به تصمیم‌گیری نهاد‌های نظارتی انگلستان، که منجر به مسدود شدن قرارداد خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد شده بود، وکیلی را استخدام کرده که شهرت خود را با برنده شدن در پرونده‌های رقابتی در اتحادیه اروپا، بدست آورده است. 

ماه گذشته بود که سازمان رقابت و بازار انگلستان، به دلیل نگرانی‌های پیرامون تاثیر این خریداری در رقابت در بازار بازی‌های ابری، از ادامه یافتن خریداری کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط کمپانی مایکروسافت، جلوگیری کرد. 


به گزارش خبرگزاری تلگراف، در حال حاضر، کمپانی مایکروسافت دنیل بیرد کی‌سی (Daniel Beard KC) را استخدام کرده است و طبق برنامه‌ریزی‌های این کمپانی، در روز‌های آینده اعتراضی را به دادگاه تجدید نظر انگلستان ارائه خواهد داد. 

 

چه سرنوشتی در انتظار قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد است؟

دنیل بیرد شهرت خود را در لغو کردن تصمیمات کلان نهاد‌های نظارتی اتحادیه اروپا، بدست آورده است. پس از آنکه کمپانی اپل به دلیل ادعای دریافت کمک‌های دولتی غیر قانونی از ایرلند، از طرف اتحادیه اروپا به پرداخت ۱۳ میلیارد یورو مالیات محکوم شده بود، بیرد به نمایندگی‌ این کمپانی در دادگاه حاضر شد و نتیجه را به نفع کمپانی اپل برگرداند. 


در گذشته هم کمپانی اینتل به دلیل ادعای اتحادیه اروپا درمورد سلطه غیر منصفانه این کمپانی بر بازار ریزپردازنده‌ها، محکوم به پرداخت یک جریمه ۱٫۱ میلیارد یورویی شده بود که با استخدام بیرد در سال گذشته، نتیجه دادگاه به نفع کمپانی اینتل برگشت. حال کمپانی مایکروسافت امیدوار است که بیرد بتواند نتیجه‌ای مشابه را برای تغییر تصمیم سازمان رقابت و بازار انگلستان، رقم بزند.


اتحادیه اروپا هم در حال بررسی این خریداری است و اعلام کرده است که نتیجه بررسی‌های خود را تا دو هفته آینده اعلام می‌کند. (البته در دیگر گزارش‌ها بررسی‌ها مختومه اعلام شده و انتظار می‌رود که اتحادیه اروپا این معامله را تایید کند)

البته پیروز شدن در این دادگاه پایان کار نیست زیرا کمپانی مایکروسافت باید با ایالات متحده یک جنگ قانونی را پشت سر بگذارد. در ماه دسامبر گذشته، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده اعلام کرده بود که به دلیل نگرانی‌های رقابتی برای جلوگیری از نهایی شدن این معامله از کمپانی مایکروسافت شکایت کرده است.


پس از ماه‌ها بررسی، نهاد‌های انگلستان، در ماه گذشته، گزارش نهایی خود را درباره این معامله منتشر کرد و اعلام داشت که به دلیل «تاثیر این معامله بر آینده بازار بازی‌های ابری در حال رشد و کاهش نوآوری در آن‌ها و کم شدن تنوع انتخاب‌ برای بازیکنان انگلیسی در سال‌های آینده» از نهایی شدن این معامله جلوگیری کرده است.


برد اسمیت (Brad Smith)، رییس کمپانی مایکروسافت، هم اعلام کرده بود که از تصمیم سازمان بازار و رقابت انگلستان مایوس شد و با این ادعا که «این تصمیم درکی ناقص از این بازار و نحوه عملکرد واقعی فناوری‌ ابری مربوط را منعکس می‌کند» گفت که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

 

برچسب ها: مایکروسافت, ایکس باکس
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.