قیمت سرویس گیم پس افزایش پیدا نخواهد کرد

قیمت سرویس گیم پس افزایش پیدا نخواهد کرد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
6 ماه و 28 روز پیش

کمپانی مایکروسافت نگرانی سازمان رقابت و بازار بریتانیا درباره احتمال افزایش قیمت سرویس گیم پس در صورت نهایی شدن معامله اکتیویژن بلیزارد را بی‌دلیل دانست و احتمال رخ دادن این اتفاق را قویا رد کرد. بخشی از متن این سازمان را در ادامه مشاهده می‌کنید.


«قیمت سرویس‌های اشتراکی به‌سادگی قابل تغییر است و این احتمال وجود دارد که کمپانی مایکروسافت پس از اضافه کردن محتوای محبوب اکتیویژن بلیزارد به این سرویس، از جمله بازی Call of Duty، قیمت آن را افزایش دهد.»

کمپانی مایکروسافت هم در پاسخ به نگرانی‌های این سازمان اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت گیم پس ندارد و انجام این کار بیشتر از این‌که برای این کمپانی سودآور باشد، باعث کاهش مشترکین گیم پس خواهد شد.

تاریخ عرضه بازی‌های جدید سرویس گیم پس در ماه مارچ مشخص شد

این کمپانی در دفاع از خود به خرید کمپانی Bethesda و عدم افزایش قیمت گیم پس بعد از اضافه شدن محتوای پرطرفدار این کمپانی هم اشاره کرد. کمپانی مایکروسافت با خرید کمپانی مادر بتزدا یعنی ZeniMax Media، عناوینی مانند بازی Fallout، بازی The Elder Scrolls، بازی Doom و بازی Dishonored را تصاحب کرد.

 

به گفته این کمپانی، «مشترکین سرویس گیم پس روی قیمت این سرویس حساسیت بالایی دارند و افزایش هزینه اشتراک روی تمامی مشترکین تاثیرگذار خواهد بود. آن دسته از مشترکینی که بازی Call of Duty را تجربه نمی‌کنند یا به آن اهمیت نمی‌دهند هم تحت تاثیر تغییر قیمت این سرویس قرار خواهند گرفت.مشترکین سرویس گیم‌ پس می‌توانند در هر زمانی که بخواهند اشتراک خود را کنسل کنند. سری بازی Call of Duty سالی یک‌بار عرضه می‌شود و هر تاثیری که این مجموعه روی قیمت گیم پس بگذارد، عمر چندانی نخواهد داشت. بازیکنانی که بعد از چندماه دیگر علاقه‌ای به تجربه این بازی ندارند، به‌خاطر قیمت بالای سرویس از آن دوری خواهند کرد. به همین دلیل، هرگونه افزایش قیمت گیم پس باعث ریزش مشترکین خواهد شد.»
کمپانی سونی اخیرا ادعا کرده بود که در صورت نهایی شدن معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد، قدرت رقابت پلی استیشن با ایکس باکس بسیار کمتر خواهد شد. به گفته سونی، این موضوع باعث «افزایش قیمت کنسول‌، بازی‌ها و سرویس گیم پس برای کاربران ایکس باکس خواهد شد و از طرف دیگر، خلاقیت و کیفیت بازی‌ها را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.»

 

گزارش نهایی سازمان رقابت و بازار بریتانیا درباره معامله اکتیویژن بلیزارد حداکثر تا تاریخ 26 آپریل (شش اردیبهشت) منتشر خواهد شد.

برچسب ها: گیم پس, ایکس باکس سری ایکس, Call of Duty
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.