مایکروسافت: سونی از عرضه بازی‌ها روی گیم‌ پس جلوگیری می‌کند 

مایکروسافت: سونی از عرضه بازی‌ها روی گیم‌ پس جلوگیری می‌کند 

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 1 ماه و 13 روز پیش

کمپانی مایکروسافت ادعا می‌کند که کمپانی سونی برای جلوگیری از انتشار بازی‌ها روی گیم پس، به سازندگان آن‌ها پول پرداخت می‌کند. این ادعا در بخشی از مدارک کمپانی مایکروسافت در رابطه با معامله این کمپانی با اکتیویژن بلیزارد مشاهده شده است.


این کمپانی در بخشی از مدارکی که به مراجع مربوطه در برزیل ارسال کرده، ادعا می‌کند که «فعالیت‌های مایکروسافت برای پیش‌برد روند رو به رشد سرویس گیم پس، به دلیل فعالیت‌های مخرب سونی برای جلوگیری از این رشد، دچار اختلال شده است.» این کمپانی ادعا می‌کند که سونی با پرداخت مبالغی به سازندگان، آن‌ها را راضی می‌کند تا محتوای جدیدی به سرویس گیم پس یا دیگر سرویس‌های رقیب اضافه نکنند.

 


حقیقت ماجرا مشخص نیست و در حال حاضر مدرکی برای اثبات این ادعاهای مایکروسافت منتشر نشده است. در حال حاضر مشخص است که سونی در حال اضافه کردن محتوای زیادی به سرویس پلی استیشن پلاس است. البته این احتمال هم وجود دارد که این کمپانی در بخشی از قراردادهای مربوط به بازی‌هایی که منتشر می‌کند، بندهایی قرار دهد که سازندگان را از ارسال بازی‌شان به دیگر سرویس‌های گیمینگ منع می‌کند.


مشخص نیست که مایکروسافت در این بخش از مدارک خود دقیقا به چه چیزی اشاره می‌کند. قراردادهای انحصاری می‌توانند پیچیده باشند و با پررنگ شدن نقش سرویس‌های اشتراکی، این قراردادها پیچیدگی بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده‌اند. برای مثال، در بخشی از مدارک منتشر شده در دادگاه کمپانی Epic و Apple، مشخص شد که کمپانی مایکروسافت برای کسب حق استریم برخی بازی‌ها، سود کمتری از فروش آن‌ها روی کامپیوتر دریافت کرده است تا سازندگان را راضی به انجام این معاملات کند.

 

 
برچسب ها: پلی استیشن پلاس, گیم پس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.