مایکروسافت تا نهایی شدن قراداد عملکرد مدیران اکتیویژن بلیزارد را نظارت می‌کند

مایکروسافت تا نهایی شدن قراداد عملکرد مدیران اکتیویژن بلیزارد را نظارت می‌کند

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 سال و 7 ماه و 24 روز پیش

مایکروسافت گفته است که قصد دارد تا ریاست اکتیویژن بلیزارد را از نزدیک بررسی کند تا  از قرار گرفتن فرهنگ و ایمنی محل کار، در اولویت اول این شرکت، اطمینان حاصل کند و بعد از عقد نهایی قرار داد، خود مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت و همین تعهدات را انجام خواهد داد.

برد اسمیت (Brad Smith)، رئیس مایکروسافت در صحبت با CNBC گفت که این شرکت می‌خواهد فرهنگ در اکتیویژن بلیزارد تکامل یابد و از هم‌اکنون تا زمانی که قرارداد خرید شرکت بسته می‌شود، بر عملکرد افزاد در این شرکت، نظارت خواهد داشت.

اسمیت گفت :« من فکر می‌کنم اگر یک چیز در مورد رسیدگی به مسائلی مانند آزار جنسی یا تقریباً هر موضوع فرهنگی برای مردم آموخته باشیم، این است که این مشکلات به ترکیبی از تعهد و فروتنی نیاز دارد. شما باید در قدم اول متعهد باشید، تا اوضاع بهبود یابد.»

مایکروسافت تا نهایی شدن قراداد عملکرد مدیران اکتیویژن بلیزارد را نظارت می‌کند

«ما امروز به دنبال یک تیم رهبری در اکتیویژن بلیزارد هستیم تا فرهنگ و ایمنی محل کار را، تا روزی که این قرارداد بسته شود، هر روز در اولویت اول قرار دهیم و سپس ما مسئولیت را بر عهده خواهیم گرفت و باید همان تعهد را داشته باشیم. اما من همچنین فکر می‌کنم که فروتنی هم مهم است. روزی که فکر می‌کنید کارتان تمام شده است، روزی که فکر می‌کنید می‌توانید اعلام پیروزی کنید، احتمالاً روزی است که ارزش‌هایی که امیدوار بودید ترویج کنید را، قربانی کنید.»

اسمیت همچنین درمورد تیم رهبری فعلی گفت :« که در حالی که برخی از جنبه‌ها تغییر می‌کنند، اما به یک تیم جدید مبدل می‌شوند هم کار خواهند کرد.»

« مهم‌‌تر از همه اینکه، ما می‌خواهیم  تکامل فرهنگ را ببینیم، و ببینیم که مردم از هم‌اکنون تا روز بسته شدن قرارداد (با فرض تایید آن) چگونه عمل می‌کنند. سپس این فرصت را خواهیم داشت که مطمئن شویم افراد مناسبی را در موقعیت‌ها و سمت‌ها درست، داریم.»

هنگامی که از اسمیت پرسیده شد که آیا برخی در پست‌های مدیریتی یا سایر کارکنان، در حال حاضر تحت نظارت هستند، اسمیت پاسخ داد که فکر می‌کند :«همه ما باید در دنیایی زندگی کنیم، که در آن تحت نظر هستیم.»

حال که صحبت از مدیریت شد، ناگفته نماند که در حال حاضر مشخص نیست که آیا بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد در طول کشش عقد قرارداد، دراین سمت خواهد ماند یا خیر.

زمانی، او اعلام کرده بود که اگر مسائل مربوط به آزار جنسی، تبعیض و مسائل فرهنگی گسترده‌تر در شرکت به سرعت رفع نشود از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. ظبق گزارش، کوتیک این اظهار نظر را در جریان جلسه‌ای با مدیران اجرایی در ماه نوامبر بیان کرده است.

 

زمانی که خرید ۶۷٫۷ میلیارد دلاری اعلام شد، مشخص شد که کوتیک در حالی که او و تیمش به تلاش برای تقویت بیشتر فرهنگ شرکت و تسریع رشد تجارت ادامه می‌دهند، موقعیت خود را نیز به عنوان مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد حفظ خواهد کرد. اما، این‌ هم گفته شد که هنگامی که قرارداد بسته شود، شرکت اکتویژن بلیزارد باید گزارشات را مستقیماً به رئیس سابق ایکس‌باکس و مدیر عامل فعلی مایکروسافت گیمینگ، فیل اسپنسر(Phil Spencer)، دهد.

 

به گفته خود کوتیک، زمانی که قرارداد با مایکروسافت اعلام شد، مدیر عامل وقت گفت که :« در صورت نیاز در دسترس خواهد بود.» تا مطمئن شود همه چیز به خوبی پیش می‌رود. او از گفتن اینکه آیا پس از بسته شدن قرارداد، موضع خود را حفظ خواهد کرد یا خیر، خودداری کرد.
البته بسباری بر این باورند که کوتیک دراین سمت باقی ‌نخواهد ماند.

برچسب ها: Microsoft, Activision Blizzard
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.