شیگرو میاموتو به حضور خود در نینتندو ادامه خواهد داد

شیگرو میاموتو به حضور خود در نینتندو ادامه خواهد داد

محمد مسعودی محمد مسعودی
3 ماه و 10 روز پیش

کمتر اشخاصی در صنعت بازی وجود دارند که به اندازه شیگرو میاموتو (Shigeru Miyamoto) از کمپانی نینتندو، تاثیر زیادی در این رسانه داشته باشند و این توسعه دهنده ۷۱ ساله همچنان قصد دارد که به راه خود ادامه دهد. میاموتو با سایقه ایجاد فرنچایزهایی مانند سری بازی The Legend of Zelda، سری بازی Super Mario، بازی Donkey Kong و بازی Pikim در دهه‌های گذشته، دیگر مانند گذشته در فرایند توسعه واقعی بازی‌ها حضور ندارد، اما او همچنان به عنوان یک چهره کلیدی به حضور فعال در این صنعت و رهبری کمپانی نینتندو ادامه خواهد داد و قصد ندارد به این زودی‌ها از این صنعت خداحافظی کند. 

در مصاحبه اخیر شیگرو میاموتو با خبرگزاری گاردین، زمانی که از او در مورد احتمال بازنشستگی پرسیده شد، میاموتو پاسخ داد که هنوز چنین برنامه‌ای ندارد و بیشتر «به روزی که از این دنیا» برود و اینکه در آینده چه چیز‌هایی را به چه کسانی «انتقال دهد»، فکر می‌کند. 


میاموتو گفت :«بیشتر از بازنشستگی، به روزی که از این دنیا خواهم رفت فکر می‌کنم. در دوره فعلی، افکار شما باید مربوط به یک بازه پنج ساله باشد. بنابراین، من به این فکر می‌کنم که در صورت بروز اتفاقی، همه چیز را به چه کسی منتقل کنم. واقعا از انرژی‌ای زیاد پیرامون چیز‌هایی که من درست کردم، بسیار سپاسگزارم. این‌ها چیز‌هایی هستند که قبلا به این دنیا راه یافته‌اند، توسط دیگران پرورش یافته‌اند، دیگران آن‌ها را بزرگ کرده‌اند و برای رشدشان تلاش داشته‌اند. بنابراین، من احساس مالکیت زیادی روی آن‌ها ندارم.»


اگرچه در سال‌های اخیر، نقش‌ داشتن میاموتو در توسعه عناوین، چیزی نادر محسوب می‌شود، اما با این وجود، او یکی از بخش‌های کلیدی چندین سرمایه‌گذاری کلیدی کمپانی نینتندو بوده است. میاموتو علاوه بر شرکت داشتن در ساخت Super Nintendo World، تهیه کنندگی فیلم The Super Mario Bros را هم بر عهده داشته و به طور مشابه، در ساخت فیلم The Legend of Zelda نیز مشارکت خواهد داشت.

برچسب ها: Nintendo, Legend of Zelda, Donkey Kong, Super Mario, Super Mario Bros
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.