انویدیا درحال ساخت یک کنسول دستی برای رقابت با استیم دک است

انویدیا درحال ساخت یک کنسول دستی برای رقابت با استیم دک است

علیرضا غلامی علیرضا غلامی
3 ماه و 22 روز پیش

گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد شرکت اندویدیا به‌دنبال ساخت یک کنسول دستی برای رقابت با استیم دک است. درحال حاضر انویدیا پرچم‌دار ساخت پردازنده‌های گرافیکی است. تکنولوژی‌های جدیدی که این شرکت برای توسعه GPU کسب کرده نشان می‌دهد که روی آوردن به‌سمت کنسول دستی جدید، چندان هم بدنیست. به نظر‌می‌رسد انویدیا به‌دنبال ساخت یک دستگاه استریم برای اتصال به سرویس GeForce Now خواهد بود. امروزه شرکت‌های قدرتمندی در زمینه کنسول‌های دستی فعالیت دارند که هریک با روش نسبتا مشابهی پا به‌عرصه سرگرمی گذاشته‌اند، اما ورود انویدیا می‌تواند اوضاع را تغییر دهد.

در این زمینه، کنسول‌ Steam Deck OLED و Asus ROG Ally بازی‌ها را به صورت لوکال و با استفاده از سخت‌افزار داخلی‌ شرکت AMD اجرا می‌کنند. اما با توجه به توضیحات داده شده، اگر انویدیا به‌دنبال ارائه یک کنسول برای سرویس‌های ابری باشد، باید نگاه ویژه‌ای به دستگاه‌های استریم دیگر نظیر Logitech G Cloud و Razer Edge بیندازد زیرا این کنسول‌ها با استفاده از سرورهای اختصاصی به استریم بازی‌ها از طریق سرویس‌هایی مثل Nvidia GeForce Now و گیم پس متکی هستند.

افشاگر معتبر حوزه فناوری یعنی Moore's Law is Dead اخیرا گفته است که شرکت انویدیا مسیر جدیدی را برای ساخت کنسول دستی درنظر گرفته است. درحال حاضر به‌نظر می‌رسد که مدیران انویدیا از استفاده‌ی کامپیوتر‌ها و کنسول‌های قابل حمل از تکنولوژی‌های شرکت AMD خوشحال نیستند و تصمیم دارند به‌هر نحو که شده، مسیر جدیدی را برای روی آوردن کاربران بیشتر به‌سمت  تکنولوژی شرکت خودشان باز کنند.

 

Moore's Law is Dead ادعا می‌کند که شرکت انویدیا برای ورود به رقابت با شرکت AMD درحال حاضر روی توسعه یک کنسول دستی ممتایز متمرکز است. او اظهار کرده که برای توسعه بهتر این کنسول ممکن است شاهد همکاری بیشتری از انویدیا و اینتل باشیم. از دیگر شایعات پیرامون مربوط به‌شرکت انویدیا می‌توان به کنسول نینتندو سوییچ 2 اشاره داشت که قرار است با تراشه گرافیکی Nvidia T239 عرضه شود.

برچسب ها: استیم دک, سوییچ ۲
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.