بازگشت بازی Fable و بازی Perfect Dark برای کمک به مایکروسافت

بازگشت بازی Fable و بازی Perfect Dark برای کمک به مایکروسافت

آرین صفری آرین صفری
2 سال و 10 ماه و 22 روز پیش

سال 2020 با تمام فراز و نشیب‌های خاص خود، سالی بزرگ برای افرادی بود که آرزوی بازسازی و راه اندازی مجدد بازی‌های کلاسیک را داشتند. کمپانی مایکروسافت نیز در این بین اعلام کرد که بازی Fable و بازی Perfect Dark پس از سال‌ها در راه بازگشت خواهند بود. با اینکه این دو بازی کاملا از یکدیگر متمایز هستند و باهم فرق دارند، اما هردو مخاطبان خاص خود را دارند که از دیدن و تجربه دوباره دنیای این بازی‌ها به وجد خواهند آمد. تولید دوباره این عنواین کلاسیک می‌تواند به محبوبیت بیشتر کنسول ایکس باکس سری ایکس نیز کمک کند. این دو بازی قطعا به جمع عناوین مورد انتظار دیگری مانند بازی Halo Infinite و بازی Avowed خواهند پیوست. اگرچه شایان ذکر است که هیچ یک از این بازی‌ها تاریخ انتشار دقیقی ندارند.

توسعه و ساخت این دو بازی برای مایکروسافت اهمیت زیادی دارد، زیرا در زمان عرضه کنسول جدید مایکروسافت، بعضی از طرفداران به‌خاطر کمبود بازی‌های انحصاری و اصلی ایکس باکس ناامید شدند. با اینکه مایکروسافت بازی‌های بسیار زیادی دارد، اما بازی‌های انحصاری و اصلی آن به اندازه بازی‌های سونی معروف نیستند. حساسیت این موضوع با پیوستن استودیو‌های مختلف به مایکروسافت و دسترسی آن‌ها به عناوین مختلف، قطعا کمتر از قبل خواهد شد. همچنین درصورت استقبال طرفداران از این عناوین جدید، شاهد ساخت بازی‌های انحصاری بیشتری خواهیم بود. درغیر این صورت، می‌توان این بازی‌ها را به عنوان یک آزمون برای درک نیاز طرفداران دانست.

 

مایکروسافت و سونی هردو در سال 2020 کنفرانس‌های دیجیتالی بزرگی داشتند که سرانجام در آن‌ها جزئیات کنسول‌های جدید خود و برخی از بازی‌های نسل بعدی را معرفی کردند. بسیاری از طرفداران معتقد بودند که برنده این تبادل کنفرانس‌ها، مخصوصا در مورد معرفی بازی‌های جدید، سونی بوده است و مایکروسافت تاکید زیادی روی بازی‌های جدید ندارد. برخی از عناوین مورد انتظار مایکروسافت مانند بازی Avowed، تا عرضه نهایی فاصله زیادی دارند و بازی‌هایی مانند بازی Halo Infinite که قرار بود همراه با کنسول جدید آن‌ها عرضه شود نیز با تاخیر مواجه شده است. شرایط رقابت برای مایکروسافت از همیشه سخت‌تر شده است و برای باقی‌ماندن در آن نیاز به عناوین انحصاری قوی دارد.

بازگشت بازی Fable قطعا خبر خوشی برای طرفداران و نور امیدی برای مایکروسافت است. اگرچه اطلاعات کمی در مورد پروژه استودیو Playground Games منتشر شد، اما این اخبار مشخص کرد که مایکروسافت بدون شک برای آینده ایکس باکس سری ایکس و اس برنامه‌های زیادی‌ دارد. معرفی بازی Perfect Dark در مراسم The Game Awards 2020 این موضوع را بیش از پیش روشن کرد. اگر این دو بازی با استقبال خوب منتقدان و طرفداران روبه‌رو شوند، مایکروسافت قطعا به احیای بیشتر این دو سری محبوب خواهد پرداخت. علاوه بر این‌ دو بازی، خرید کمپانی Bethesda و دسترسی به عناوین فوق العاده محبوبی مانند بازی The Elder Scrolls 6 و سری بازی Fallout، سکوی پرتابی برای ایکس باکس سری ایکس خواهد بود.

 

اگرچه سونی در سال‌های گذشته با عناوین انحصاری مانند بازی God of War و بازی Marvel's Spider-Man موفقیت بسیاری کسب کرده است، اما مایکروسافت با خرید استودیو‌های جدید، توانایی تولید عنواین انحصاری قدرتمندی را خواهد داشت که بتوانند با این بازی‌ها رقابت کنند. سرویس گیم پس  در دراز مدت نمی‌تواند بزرگ‌ترین نقطه فروش برای ایکس باکس باشد. به همین دلیل مایکروسافت برای برنده شدن در این کورس چند ساله نیاز به چند عنوان انحصاری قدرتمند دارد. فشار زیادی برای بازده قابل قبول این بازی ها وجود دارد، اما اگر از آن‌ها استقبال شود تفاوت زیادی ایجاد می‌شود.

 

بازی Fable و بازی Perfect Dark همچنان در حال توسعه هستند و تاریخ انتشار دقیقی برای آن‌ها اعلام نشده است.

برچسب ها: Xbox Series X
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.