شایعه: مدل جدید پلی استیشن 5 در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد

شایعه: مدل جدید پلی استیشن 5 در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 سال و 5 ماه و 10 روز پیش

طبق یک گزارش جدید، به نظر می‌رسد که کمپانی سونی در حال برنامه ریزی برای انتشار نسخه‌ای جدید از کنسول پلی‌ استیشن 5 است. طبق گزارشات تام هندرسون (Tom Henderson) در سال ۲۰۲۳ می‌توانیم شاهد طراحی جدید کنسول پلی استیشن 5 با یک شاسی جدید باشیم. 


این کنسول جدید که در کمپانی سونی با اسم رمز پلی استیشن 5 با شاسی D شناخته می‌شود، دارای سخت‌افزاری مشابه سری فعلی کنسول‌های پلی استیشن 5 در هر دو نسخه معمولی و دیجیتالی است. 

سری جدید پلی استیشن 5 طراحی متفاوتی دارد 

با این حال،‌ چیزی که موجب متمایز شدن نسخه جدید می‌شود، داشتن یک درایو دیسکی اکسترنال است. این درایو دیسکی با استفاده از یک درگاه USB-C اضافی در پشت کنسول به کنسول متصل می‌شود و اساسا این کنسول جدید را بین نسخه دیسکی و نسخه دیجیتالی کنسول پلی استیشن 5 قرار می‌دهد. بر اساس این گزارش، نسخه جدید کنسول پلی استیشن 5، هم به تنهایی و هم به همراه درایو دیسکی اکسترنال عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که خرید جداگانه درایو دیسکی اکسترنال این کنسول نیز ممکن است. در ادامه گزارش بیان شده که این درایو دیسکی اکسترنال با استایل کنسول پلی استیشن 5 مطابقت داشته و از آنجایی که قابل حمل است، می‌توان آن را به راحتی پنهان کرد. 

 

کنترلر دوال سنس مخصوص بازی God of War: Ragnarok معرفی شد

 

در حالی که کمپانی سونی هنوز هیچ بیانیه‌ای در رابطه با این موضوع نداده است، اما یک درایو دیسکی اکسترنال می‌تواند مدل جدید کنسول پلی استیشن 5 را کمی باریک‌تر از مدل اصلی این کنسول کند. با فرض اینکه هیچ بخش دیگری از طراحی یا سخت‌افزار تغییری نداشته باشد، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این مدل جدید شباهت نزدیکی با نسخه دیجیتالی کنسول پلی استیشن 5 باشد. 

 

این گزارش بیان می‌کند که کمپانی سونی در حال برنامه‌ریزی برای تولید ۱۸٫۵ میلیون نسخه از این کنسول جدید در سال ۲۰۲۳ است. تولید مدل اولیه این کنسول‌ هم در ابتدا به ۱۲ میلیون نسخه کاهش و سپس با مدل جدید جایگزین می‌شود.
 

برچسب ها: پلی استیشن 5, سونی
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.