شایعه: سونی به دنبال خرید استودیوهای شرکت Warner Bros است

شایعه: سونی به دنبال خرید استودیوهای شرکت Warner Bros است

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 ماه و 27 روز پیش

شایعات حاکی از آن است که سونی به استودیو Warner Bros.Discovery برای خریدهای آینده پلی‌استیشن چشم دوخته است. زیرا این شرکت به دنبال فروش تیم‌های توسعه و IP‌های خود است. به گفته عمران خان (Imran Khan) از وب سایت Kinda Funny  ادعا می‌کند «مقداری خبرهای خوب» درباره استودیو WB Discovery شنیده است که «استودیوهای سازنده بازی خود را برای خریداری، آماده کرده است». جالب اینجاست که دقیقا یک سال پیش و به خصوص پس از ادغام با استودیو Discovery بود که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه استودیو Warner Bros می‌خواهد شاخه بازی سازی خود را کنار بگذارد، شنیدیم ، اما این شرکت در آن زمان این گزارش را تکذیب کرد.

 

 

سونی کاملاً قضیه را روشن کرده که هنوز خریدهایش تمام نشده است، اما خریدهای این شرکت در مسیری کاملاً متفاوت از مایکروسافت بوده است. دومی کل انتشارات را خریداری کرده است، در حالی که اولی روی استودیوهایی تمرکز کرده است که با آن‌ها کار کرده است. اگر آنچه عمران خان شنیده درست باشد، به نظر می‌رسد که شرکت Warner Bros می‌خواهد استودیوهای توسعه‌دهنده و IPهای محبوبش را بفروشد، که شامل بازی‌های بسیار زیاد می‌شود. ما در مورد بازی Mortal Kombat, بازی Batman, بازی Middle-earth صحبت می‌کنیم و این لیست ادامه دارد. در حال حاضر، استودیو Warner Bros صاحب تعدادی استودیو برجسته از جمله استودیو NetherRealm، استودیو Rocksteady، استودیو Avalanche Software، استودیو Monolith و استودیو TT Games است.

 

شایعه: رقابت سونی و مایکروسافت برای خرید استودیوهای Warner Bros

روزنامه‌نگار، جف گرستمن (Jeff Gerstmann)، با اعتباری به توییت عمران خان گفت که او نیز مدتی است که این شایعه را می‌شنود. همانطور که برخی از کاربران توییتر اشاره کردند، جف گراب (Jeff Grubb)، روزنامه‌نگار و اینسایدر معروف، یک سال پیش گفت که شنیده بود مایکروسافت علاقه‌مند به خرید استودیو‌ NetherRealm و استودیو‌ Rocksteady است. با این حال، پس از خرید‌ کمپانی Activision Blizzard و Bethesda (که قبلا توسط FTC مورد بررسی قرار گرفته است) و شایعاتی مبنی بر همکاری نزدیک سونی با توسعه دهنده بازی Hogwarts Legacy (استودیو Alavanche)، ما فقط می‌توانیم با شگفتی تمام، به دنبال این باشیم که در حال حاضر در پشت صحنه چه می‌گذرد.

 

در مورد اینکه چه کسی به استودیو‌های بازیسازی شرکت Warner Bros علاقه مند است، خان ادعا می‌کند که کمپانی‌های EA، Take-Two، Tencent، NetEase و PUBG Corp رقیب‌های سونی و مایکروسافت برای این خریدند.
 

 
برچسب ها: سونی, مایکروسافت
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.