راهنمای ماموریت فرعی The Moon Gatherer بازی Prince of Persia: The Lost Crown

راهنمای ماموریت فرعی The Moon Gatherer بازی Prince of Persia: The Lost Crown

شهریار نادرمحمد شهریار نادرمحمد
2 ماه و 24 روز پیش

یکی از عناصر کلیدی بازی Prince of Persia: The Lost Crown، انحراف زمان در کوهستان قاف است. این امر سبب شده تا شخصیت‌های بازی درون این کوهستان سرگردان شوند. یکی از این شخصیت‌ها، مردی است که اعتقاد دارد ماه شکسته و به چند تکه تقسیم شده است. او از سارگون می‌خواهد تا تکه‌های ماه را جمع کرده و آن را به آسمان بازگرداند. از آنجایی که سارگون از معدود افرادی بوده که می‌تواند آزادانه و بدون گرفتاری در نفرین زمان در کوهستان قاف ماجراجویی کند، این مهم را می‌پذیرد. برای یافتن تکه‌های ماه باید سراسر کوهستان قاف را گشته و جان ماه‌یاب را نجات دهید. در ادامه می‌توانید راهنمای کامل ماموریت فرعی ماه‌یاب (The Moon Gatherer) در بازی Prince of Persia: The Lost Crown را مطالعه کنید.

نحوه آغاز ماموریت فرعی ماه‌یاب

برای آغاز این ماموریت، نخست باید به کتابخانه مقدس (Sacred Archives) رسیده باشید. سپس می‌توانید مستقیما به زندان رفته یا توسط زندانبانان اسیر و به آنجا منتقل شوید. پس از رسیدن به زندان، به سمت اتاق بزرگی که چندین کیمیاگر مجنون در آن حضور دارند حرکت کنید. سپس از پله‌هایی که با تغییر جهت سارگون، ارتفاعشان تغییر می‌کند، بالا بروید. لازم به ذکر است که برای رسیدن به این اتاق می‌توانید مسیرتان را از نقطه فست تراول کتابخانه مقدس نیز آغاز کنید.

به سمت گوشه چپ اتاق بروید. پس از عبور از یک راهروی باریک، با علامت ماه آبی‌رنگی که در مه احاطه شده است روبرو می‌شوید. به مسیرتان ادامه داده و دیوار چوبی را بشکنید. ماه‌یاب پشت این دیوار پنهان شده است. برای آغاز این ماموریت فرعی، با او صحبت کنید. برای راهنمایی در مسیر یافتن هر کدام از قطعات ماه، کافی است منوی ماموریت را بررسی کنید.

 

مطالب مرتبط: راهنمای ماموریت فرعی Motherly Love بازی Prince of Persia: The Lost Crown


نحوه یافتن نخستین تکه ماه

نخستین تکه ماه مورد نیاز برای تکمیل این ماموریت را می‌توانید در اعماق زیرزمین (The Depths) پیدا کنید. این تکه در اتاقی پر از گل و لای قرار گرفته است. برای یافتن این اتاق، مسیرتان را از نقطه فست تراول مخفی‌گاه اوراقی (Scrapper's Hideout) یا درخت واک واک نزدیک او شروع کنید. به سمت راست و پایین حرکت کنید تا به اتاق بزرگی با دو چرخ‌دنده برسید. سپس به سوی بالا و سمت چپ حرکت کنید و تا رسیدن به یک چاله به مسیرتان ادامه دهید.

سپس با دقت به سمت پایین رفته تا به اتاق کوچکی برسید. به سمت راست به مسیرتان ادامه دهید تا با یک بن‌بست روبرو شوید. برای تخلیه گل و لای این اتاق باید از مجموعه‌ای از حرکات مخصوص چون شتاب و سایه سیمرغ استفاده کنید. پس از فعال‌سازی دو سوییچ، گل و لای تخلیه خواهد شد. سپس کافی است به سمت در گرد در کف اتاق رفته و ماه‌یاب را آزاد کنید.

 

نحوه یافتن دومین تکه ماه

دومین تکه ماه را می‌توانید در بندر غرق شده (Sunken Harbor) پیدا کنید. این تکه در اتاقی بزرگ و شلوغ پنهان شده، اتاقی که نیمه جلویی یک کشتی خرابه نیز در آن است. مسیرتان را از نقطه فست تراول دهکده دزدان دریایی (Pirate Village) شروع کنید. به سمت چپ بروید. پس از ورود به اتاق عمودی، به پایین رفته و مسیر سمت راست را ادامه دهید. سپس به اتاق عمودی بزرگ‌تری خواهید رسید. در اینجا نیز به سمت پایین رفته و مسیر سمت راست را برگزینید. سپس به اتاقی با سکوهای معلق خواهید رسید. به سمت بالا رفته و در اولین فرصت از سمت راست وارد اتاق بعدی شوید. توجه داشته باشید که اگر به مسیر رو به بالا ادامه دهید، میان‌بری به نقطه فست تراول دهکده دزدان دریایی باز خواهید کرد.

در ادامه به یک درخت واک واک خواهید رسید. پس از آن اتاق بزرگ با کشتی خرابه قرار دارد. ماه‌یاب را در دماغه کشتی خواهید یافت. برای نجات او باید ابتداد دو خرچنگ کوچک و یک خرچنگ غول‌آسا را شکست دهید.

 

مطالب مرتبط: راهنمای ماموریت فرعی The Lost Warriors بازی Prince of Persia: The Lost Crown


نحوه یافتن سومین تکه ماه

تکه بعدی در گودال شن‌های جاویدان (Pot of Eternal Sands) پنهان شده است. برای دسترسی به این ناحیه باید دو قدرت پنجه میان‌بعدی (Dimensional Claw)  و روشن‌بینی (Clairvoyance) را دریافت کرده باشید. این به معنی رساندن خط داستانی به ماموریت اصلی مسیر زندان شنی (The Path to the Sand Prison) است.

پس از ورود به گودال، به سمت چپ تصویر رفته و از طریق راهرویی باریک وارد اتاقی بزرگ که با مجموعه‌ای از ساختمان‌ها و تپه‌ها علامت‌گذاری شده است شوید. به سمت پایین منطقه پیشروی کرده تا به یک دیوار قابل تخریب برسید. صدای ماه‌یاب از پشت این دیوار به گوش می‌رسد. پس از تخریب آن، در امتداد مسیر حرکت کنید تا به چند کوزه بزرگ رسید. برای نجات ماه‌یاب، کافی است این کوزه‌ها را بشکنید. همچنین می‌توانید یکی از کوزه‌های شنی روح‌زده را در مجاورت ماه‌یاب بیابید.

 

نحوه یافتن چهارمین تکه ماه

تکه بعدی در برج سکوت (Tower of Silence) پنهان شده است. برای دسترسی به این ناحیه، باید اژدها را در گودال شن‌های جاویدان شکست داده وقدرت زمان بال‌های جاذبه را به دست آورده باشید. همچنین باید به قدرت تار و پود زمان که در طول ماموریت‌های اصلی آزاد می‌شود نیز دسترسی داشته باشید.

 

مسیرتان را از دومین درخت واک واک برج سکوت یا نقطه فست تراول ورودی مقبره (Tomb Entrance) آغاز کنید. به اتاق بزرگی که با دو سنگ در حال سقوط علامت‌گذاری شده بروید. اگر میان‌بر این اتاق را باز نکرده‌اید، کافی است پس از نقطه فست تراول مذکور به سمت راست رفته و در اولین فرصت دور بزنید. در ادامه با یک دشمن قدرتمند روبرو خواهید شد. پس از شکست او، از طریق مسیر شیب‌دار به سمت پایین رفته و مراقب باشید تا به سنگ‌های یخی بزرگ برخورد نکنید. در ادامه با دو دشمن دیگر مواجه خواهید شد. دشمن دیگری نیز روی سکویی در میان اتاق ایستاده که برای نجات ماه‌یاب نیاز به شکست او خواهید داشت. سپس برای آخرین مرتبه با ماه‌یاب صحبت کنید. او خواهد گفت که به دنبال محل مناسبی برای مشاهده ستارگان می‌گردد. پاداش تکمیل این ماموریت، ارتقای حداکثر تعداد معجون‌های سارگون است.

ی

در این مطلب به راهنمای ماموریت فرعی ماه‌یاب در بازی Prince of Persia: The Lost Crown پرداختیم. نظر شما در مورد این ماموریت فرعی چیست؟ آیا آن را بهترین ماموریت بازی می‌دانید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: راهنمای بازی, Prince of Persia: The Lost Crown
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.