راهنمای ماموریت فرعی The Lost Warriors بازی Prince of Persia: The Lost Crown

راهنمای ماموریت فرعی The Lost Warriors بازی Prince of Persia: The Lost Crown

شهریار نادرمحمد شهریار نادرمحمد
2 ماه و 25 روز پیش

بازی Prince of Persia: The Lost Crown چندین ماموریت فرعی و متنوع دارد. یکی از جالب‌ترین این ماموریت‌ها، یافتن جنگجویان گمشده (The Lost Warriors) است که توسط نوژان به سارگون داده می‌شود. پس از ناپدید شدن سیمرغ، زمان جنگجویان زیادی را در کوهستان قاف به دام انداخته است. بسیاری از این جنگجویان سال‌هاست که در این وضعیت نامناسب به سر می‌برند. تحمل چنین چیزی برای هر سربازی کابوس‌وار است.

 

آخرین امید نوژان برای رسیدن به آرامش، سارگون است. او از قهرمان بازی Prince of Persia: The Lost Crown درخواست می‌کند تا کوهستان قاف را به دنبال همرزمانش بگردد. سارگون قول می‌دهد که آن‌ها را بیابد و در این راه سر از کانال‌های فاضلاب سرد و مرطوب، خرابه‌های شنی و نقاط زیاد دیگری درمی‌آورد.

 

مطالب مرتبط: ترفندهای مهم بازی Prince of Persia: The Lost Crown


نحوه شروع ماموریت فرعی جنگجویان گمشده

برای شروع ماموریت فرعی جنگجویان گمشده باید مردی رو به مرگ به نام نوژان را بیابید. او در اتاقی کوچک در مسیر جنگل هیرکانی حضور دارد. برای این کار از درخت واک واک پناهگاه (The Haven) به سمت پایین رفته و کمانداران و سایر دشمنان را پشت سر بگذارید. سپس به مسیر خود ادامه دهید تا به پایین‌ترین نقطه برسید. پس از رسیدن به در قفس، به مسیر سمت راست رفته تا نوژان را در حالی که به ستونی تکیه داده است پیدا کنید.

با نوژان صحبت کنید. او و افرادش پس از ورود به کوهستان قاف به دام زمان افتاده و مجنون شده‌اند. نوژان قبل از مرگش از سارگون می‌خواهد افرادش را پیدا کرده، شکست دهد و سپس نشانشان را بردارد. به گفته نوژان، این کار به منزله به آرامش رساندن جنگجویان بیچاره است.

نشان خسرو

نشان خسرو یکی از آسان‌ترین و نخستین نشان‌هایی است که مخاطب می‌تواند بیابد. برای دستیابی به این نشان نیازی به قدرت خاصی نیست. جهت یافتن نشان خسرو کافی است به جنگل هیرکانی رفته و سپس به نقطه شرقی محدوده بزرگی که با آسیاب علامت‌گذاری شده است بروید. در ادامه به سمت پایین و سپس چپ حرکت کنید تا به جسدی به دار آویخته شده برسید. توجه کنید که اگر ماموریت فرعی سرباز فراری (The Deserter) را آغاز کرده‌اید، برای پیشروی در آن نیاز به پایین آوردن این جسد دارید.

پس از عبور از جسد مذکور به سمت چپ حرکت کنید، سپس شاخههای درختی که راه را بسته‌اند را خرد کنید. خسرو پشت این مانع است. او در مبارزه از نیزه‌ای بزرگ و یک سپر استفاده می‌کند. حرکات خسرو مشابه با سربازانی است که همین سلاح‌ها را به کار می‌برند.

نشان بیژن

برای دستیابی به دومین نشان، دو راه وجود دارد. می‌توانید با پیشروی در داستان خود به خود اتاقی بزرگ در اعماق زیرزمین (Depths) را باز کنید. این اتاق با نشان فردی در حال سقوط علامت‌گذاری شده است. راه دیگر یافتن زودهنگام این اتاق است. برای این منظور کافی بوده راه خود را از درخت واک واکی در جنوب اتاق مذکور شروع کنید، سپس به سمت تالار تنگ و باریکی که در شرق قرار دارد بروید. بیژن در این تالار است. او نیز در مبارزه از نیزه و سپر استفاده می‌کند.

 

مطالب مرتبط: راهنمای ماموریت فرعی Motherly Love بازی Prince of Persia: The Lost Crown


نشان کوروش

برای دستیابی به سومین نشان، باید با پیشروی در داستان بازی به کتابخانه مقدس (The Sacred Archives) راه یافته باشید. همچنین باید زندانبان (The Jailor) را شکست داده و کلید دانش‌ورزی مقدس (Holy Scholarship Key) را به دست آورده باشید. زندانبان در اتاقی در سمت چپ معبد دانش (Temple of Knowledge) حضور دارد. برای رسیدن به او و شکست دادنش به سه قدرت شتاب سیمرغ (Dash of Simorgh)، سایه سیمرغ (Shadow of Simorgh) و روشن‌بینی (Clairvoyance) نیاز دارید.

 

پس از به دست آوردن کلید مقدس، می‌توانید تمامی درهایی که با چشم آبی‌رنگ علامت‌گذاری شده‌اند را باز کنید. برای یافتن کوروش، راهتان را از کتابخانه مقدس آغاز کنید، به سمت گوشه پایینی سمت راست منطقه که با چشمی بزرگ و نیمه‌باز علامت‌گذاری شده است حرکت کنید. سپس به مسیر خود ادامه داده تا کوروش را پیدا کنید. او برای مبارزه شمشیری بزرگ به کار برده و هر از چندگاهی چندین تبر به سمت سارگون پرتاب کرده یا روی زمین می‌کوبد. همچنین حواستان باشد که از دشمنان روی سقف که به سمتتان زهر پرتاب می‌کنند غافل نشوید. توجه کنید که این احتمال وجود دارد که پس از آن دو، زنبوری زهرآهگین جایشان را بگیرد.

نشان مرتضی

برای یافتن چهارمین نشان، باید به جاده سلطنتی قدیم (Old Royal Road)، نقطه آغازین بازی Prince of Persia: The Lost Crown، بازگردید. البته مرتضی تنها پس از این که سه قدرت شتاب سیمرغ، سایه سیمرغ و روشن‌بینی را در جریان سفر به زندان شنی (The Path to the Sand Prison) به دست آوردید، ظاهر می‌شود. اگر بعد از نشان کوروش مستقیما به سراغ مرتضی بیایید، کافی است پس از خروج از اتاق چشمی، به سمت چپ و منطقه پایین شهر (Lower City) بروید. جاده سلطنتی قدیمی پس از این نقطه قرار دارد. مرتضی همچون دو جنگجوی اول از سپر و نیزه استفاده می‌کند. علاوه بر این از توانایی‌های اضافی چون تبرهای پرتابی و احضار رعد و برق نیز بهره می‌برد.

نشان سامان

سامان را می‌توانید در گودال شن‌های جاویدان (The Pit of Eternal Sands) پیدا کنید. برای رسیدن به او به قدرت‌های روشن‌بینی و پنجه میان‌بعدی (Dimensional Claw) نیاز خواید داشت. روشن‌بینی پس از حل چهار معمای کتابخانه مقدس و پنجه پس از شکست کیانا، ملکه جنگل (Kiana, The Forest Queen)، قابل استفاده خواهد بود.

برای یافتن سامان پس از ورود به گودال شن‌های جاویدان، به سمت راست رفته و اولین درخت واک واک را پشت سر بگذارید. پس از مدتی به اتاقی بزرگ و تو در تو خواهید رسید که چندین جنگجوی سبزپوش در آن حضور دارند. به مسیرتان به سمت راست ادامه داده تا به یک دو راهی برسید. سامان در اتاق بالایی منتظر شما خواهد بود. او نیز برای مبارزه از نیزه و سپر استفاده می‌کند؛ اما از قدرت‌های یخی نیز بهره می‌برد.

نشان رضا

نشان بعدی متعلق به رضاست. او را می‌توانید در اعماق زیرزمین بیابید. پیش از یافتن رضا باید اژدها (Azhada) را شکست داده و قدرت زمانی بال‌های جاذبه (Gravity Wings) را به دست آورید. این قدرت به سارگون توانایی دو پرش پشت سر هم را می‌دهد. برای رسیدن به او ابتدا کافی است به اتاقی عمودی که با سه چهره گرد علامت‌گذاری شده است بروید. برای رسیدن به این اتاق می‌توانید از نقطه فست تراول دخمه‌ها (Catacombs) یا مخفیگاه زباله اوراقی (Scrapper's Hideout) اقدام کنید. پس از رسیدن به اتاق مذکور با استفاده از قدرت‌های شتاب سیمرغ و بال‌های جاذبه از موانع گذر کرده و وارد اتاق بزرگی که بالای آن حضور دارد شوید. حواستان را به دشمنانی که زهر پرتاب می‌کنند و دشمن چکش به دست جمع کنید. رضا در وسط این اتاق ایستاده است. او علاوه بر استفاده از نیزه و سپری زهرآهگین، توانایی احضار ارواح را نیز دارد. برای کاهش تاثیر حملات زهرآگین رضا می‌توانید از طلسم افعی شاخدار (Horned Viper) استفاده کنید.

نشان پیروز

برای یافتن پیروز، به تمامی قدرت‌های زمانی، خصوصا قدرت تار و پود زمان (Fabric of Time) نیاز خواهید داشت. همچنین باید تمامی ماموریت‌های اصلی را تکمیل کرده تا به برج سکوت (Tower of Silence) دسترسی یابید. برای رسیدن به پیروز، مسیرتان را از دومین درخت واک واک این برج شروع کنید. به اتاق بزرگی که با دو سنگ در حال سقوط علامت گذاری شده بروید. در وسط این اتاق یک دشمن قدرتمند انتظارتان را میکشد. پس از شکست او، از قدرت تار و پود زمان استفاده و از طریق مسیر میانی به بالای اتاق، محل ریزش سنگهای یخی، بروید. توجه کنید که سنگ‌ها به صورت سه تایی سقوط می‌کنند. پس از سنگ سوم، چند ثانیه فرصت برای عبور خواهید داشت.

در ادامه به اتاق بالایی رفته و با استفاده از قدرت‌های زمانی خود از موانع محیطی گذر کنید. ییروز در سکوی انتهایی این اتاق حضور دارد. او در مبارزه از یک شمشیر بزرگ و یک تیر و کمان استفاده کرده و اکثر حملاتش غیرقابل دفاع هستند.

نشان مسعود

هشتمین و آخرین نشان متعلق به مسعود بوده و در بالاشهر (Upper City) یافت می‌شود. مسعود در قسمت پایینی این ناحیه و کف زمین انتظارتان را می‌کشد. برای رسیدن به او می‌توانید از نقطه فست تراول معبد شب (The Night Temple) یا معبد روز (The Day Temple) استفاده کنید. ابتدا دو دشمن کمان‌دار در سکوی بالایی را از پای در آورده و سپس دو شیر آتشآفروزی که به همراه مسعود به سارگون حمله می‌کنند را شکست دهید. حواستان را به حملات آتشین مسعود جمع کنید. برخی از حرکات او استخر کوچکی از لاوا روی زمین بر جای می‌گذارند. او همچنین گاهی معجون‌های انفجاری به سوی سارگون پرتاب می‌کند. پس از شکست مسعود، نشان او به همراه دستورات اردشیر را به دست خواهید آورد.

پایان ماموریت و رویارویی با اردشیر

پس از جمع‌آوری تمامی نشان‌ها، به نقطه فست تراول پناهگاه رفته و از در سمت راست خارج شوید. سپس به سمت پایین و سمت چپ اتاق رفته تا با دروازه‌ای بسته مواجه شوید. با پرتاب چاکرام از دروازه رد خواهید شد. سپس سوئیچ را فعال کرده و به سمت چپ و پایین بروید. پس از دو دروازه دیگر، با اردشیر روبرو خواهید شد. او آخرین جنگوی گمشده است. اردشیر در مبارزه از نیزه و سپر و ترکیبی از عناصر مختلف به همراه توانایی‌های جدید استفاده خواهد کرد.

اردشیر توانایی پرتاب چکش را داشته و حریفی سرسخت است. پس از شکست او، تمامی جنگجویان سرانجام به آرامش رسیده و سارگون نشان اردشیر و یک گلبرگ درخت سما دریافت خواهد کرد.

در این مطلب به چگونگی تکمیل ماموریت فرعی یافتن جنگجویان گمشده در بازی Prince of Persia: The Lost Crown پرداختیم. نظر شما در مورد این ماموریت چیست؟ آیا آن را بهترین ماموریت فرعی این بازی می‌دانید؟

برچسب ها: راهنمای بازی, Prince of Persia: The Lost Crown
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.