فروش پلی استیشن 4 به خط پایان رسید

فروش پلی استیشن 4 به خط پایان رسید

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 ماه و 20 روز پیش

به‌نظر می‌رسد که سونی دیگر قصد ندارد که آمار و ارقام مربوط به ارسال پلی استیشن 4 به خرده فروشی‌ها را اعلام کند. به این ترتیب، این کمپانی دیگر هیچ گزارش جدیدی از تعداد پلی استیشن 4های عرضه شده به بازار منتشر نخواهد کرد.


به گزارش دنیل احمد (Daniel Ahmad)، طبق آخرین آمار منتشر شده توسط سونی، کنسول نسل هشتمی این کمپانی با فروش 117.2 میلیون دستگاه بین سال‌های 2013 تا 2021 به کار خود پایان خواهد داد و این کمپانی دیگر قصد ارائه آمار فروش سالیانه پلی استیشن 4 را ندارد. اگرچه پلی استیشن 4 نتوانست به رکورد 155 میلیونی پلی استیشن 2 نزدیک شود، اما فروش آن نسبت به فروش 87.4 میلیونی پلی استیشن 3 پیشرفت قابل توجه‌ای داشته است. 

 

فروش پلی استیشن 4 به خط پایان رسید


رقابت کنسول‌های خانگی در نسل هشتم مانند نسل هفتم داغ نبود و عملکرد بسیار بد مایکروسافت با ایکس باکس وان باعث شد که سونی با پلی استیشن 4 به‌راحتی کنترل بازار را در دست بگیرد. البته با توجه به این‌که نینتندو رقیب مستقیم این دو کمپانی محسوب نمی‌شود، نمی‌توان آمار فروش نینتندو سوییچ را در این مقایسه محاسبه کرد. این کمپانی در حال حاضر بیش از 111 میلیون دستگاه نینتندو سوییچ به بازار عرضه کرده و انتظار می‌رود که تا پایان سال مالی جاری با عبور از رکورد پلی استیشن 4 تبدیل به پرفروش ترین کنسول نسل هشتمی شود.


البته این به معنی پایان پشتیبانی سونی از پلی استیشن 4 نیست و این کمپانی در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای قطع کردن سرویس‌های کنسول نسل هشتمی خود را ندارد. عناوین انحصاری پلی استیشن هنوز هم برای پلی استیشن 4 منتشر خواهند شد و کمپانی‌های بازی‌سازی همچنان به عرضه بازی‌های خود برای این کنسول پرطرفدار ادامه خواهند داد.

 
برچسب ها: پلی استیشن 4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.