مایکروسافت: ایکس باکس توانایی رقابت با کنسول‌های پلی استیشن را ندارد

مایکروسافت: ایکس باکس توانایی رقابت با کنسول‌های پلی استیشن را ندارد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 ماه و 16 روز پیش

مدارک جدیدی که کمپانی مایکروسافت در رابطه با معامله این کمپانی با اکتیویژن بلیزارد به نهادهای برزیلی ارائه کرده، رسما تایید می‌کنند که فروش جهانی پلی استیشن 4 در نسل هشتم دوبرابر ایکس باکس وان بوده است.

 

این کمپانی در بخشی از مدارک خود صراحتا ذکر می‌کند که «کمپانی سونی از لحاظ فروش کنسول از مایکروسافت پیشی گرفته و فروش کنسول نسل هشتمی این کمپانی دوبرابر ایکس باکس وان بوده است.»

 


کمپانی سونی اخیرا با ارائه اعداد و ارقام نهایی فروش پلی استیشن 4 در نسل هشتم، اعلام کرد که دیگر هیچ اطلاعات جدیدی از فروش این کنسول منتشر نخواهد کرد. پلی استیشن 4 در نهایت موفق به فروش 117.2 میلیون دستگاه در سراسر جهان شد و با تبدیل شدن به پرفروش‌ترین کنسول نسل هشتمی (تا این لحظه)، درمیان موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ از لحاظ فروش جهانی قرار گرفت. با توجه به مدارک مایکروسافت، احتمالا 50 تا 60 میلیون دستگاه ایکس باکس وان در نسل هشتم به فروش رسیده است.


این آمار دید بهتری نسبت به برنامه‌های جدید مایکروسافت در نسل نهم در اختیار ما قرار می‌دهد. این کمپانی با تمرکز روی گیم‌ پس و جذب مخاطب روی تمام پلتفرم‌های ممکن، تقریبا از رقابت مستقیم با کنسول‌های سونی کنار کشیده است و حالا به‌دنبال جذب گیمرها به اکوسیستم ایکس باکس از طریق گیم پس است. این کمپانی در بخشی از مدارک خود ذکر کرده است که با فاصله گرفتن از «استراتژی دستگاه محور»، کسب و کار خود را به سمت «کاربر محور» یا «گیمر محور» شدن سوق می‌دهد.


علاوه بر این، مایکروسافت ذکر می‌کند که در «جنگ کنسولی»، به‌خاطر «وفاداری کاربران به پلی استیشن»، ایکس باکس احتمالا در نسل نهم هم توانایی رقابت مستقیم با کنسول‌های سونی را نخواهد داشت و «پلی استیشن همچنان موقعیت قدرتمند خود را در بازار حفظ خواهد کرد.»

برچسب ها: ایکس باکس, پلی استیشن
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.