سونی در هر 30 ثانیه یک پلی استیشن 4 تولید می کند

سونی در هر 30 ثانیه یک پلی استیشن 4 تولید می کند

ایلیا امینی ایلیا امینی
2 سال و 6 ماه و 25 روز پیش

یکی از کارخانجات تحت اختیار سونی در ژاپن توانسته است تا با بهره‌گیری از ربات‌های تمام خودکار و فوق پیشرفته در مدت زمان 30 ثانیه یک پلی استیشن 4 را که تماما قابل استفاده و مصرف است، تولید کند. در گزارشی که توسط سایت Nikkei منتشر شده بیان شده است که یک شرکت تولید لوازم الکترونیکی که در نقطه نسبتا دوری از شهر توکیو قرار دارد، درخود هزاران ربات در اندازه‌ها و عملکردهای مختلف را جای داده است، هم‌چنین مشاهده شده است که این شرکت در ماه‌های اخیر در زمینه تولید کنسول‌های پلی استیشن 4 بسیار فعال بوده است و این درحالی است که تنها چهار کارگر در این کارخانه مشغول به‌کار هستند. به‌غیر از بخش بسته‌بندی و قرار دادن مادربرد کنسول در دستگاه منتاژ که به‌صورت دستی انجام می‌شود، بقیه کارها تماما اتوماتیک و به‌صورت کامپیوتری صورت می‌گیرند.


براساس این گزارش شرکت مذکور قادر است تا تنها در مدت زمان 30 ثانیه یک کنسول سالم و فعال پلی استیشن 4 تولید کند، و بعد از مراحل تولید دو کارگر وظیفه انتقال کنسول‌های ساخته شده به محل بسته‌بندی و دو کارگر دیگر نیز به‌قرار دادن کنسول‌ها در جعبه‌های مخصوص می‌پردازند.

 

اما یکی از نکات بسیار شاخص این شرکت، توانایی ربات‌ها و ماشین آلات در اتصال سیم‌ها و چسب‌های موردنیاز در بخش‌های داخلی دستگاه است که در گذشته مشاهده نشده است. اگرچه درحال حاضر مشخص نیست آیا این روش کاری در زمینه تولید پلی استیشن 5 نیز به‌کار گرفته خواهد شد یا خیر، اما کاربری فوق بهینه دستگاه‌ها و ربات‌های این شرکت باعث شده است که احتمالات مربوط به این قضیه بالا برود. برخلاف اخبار احاطه کننده پلی استیشن 5، سونی اعلام کرده است که این شرکت قصد ندارد در مدت زمان نزدیکی به تولید و پشتیبانی از پلی استیشن 4 خاتمه دهد.

 

اما در اخبار تکمیلی در زمینه پلی‌استیشن بیان شده است که به‌تازگی بخش عناوین مستقل شرکت سونی توانسته است 9 عنوان مختلف را برای عرضه در کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 تدارک ببیند، و هم‌چنین در اوایل هفته جاری رییس شرکت Epic Games اعلام کرده بود که پلی استیشن 4 از لحاظ ساختار و معماری سخت‌افزاری یک شاهکار تمام عیار محسوب خواهد شد.

 

پلی استیشن 4 در تعطیلات زمستانی سال 2020 به بازار عرضه خواهد شد.

برچسب ها: PlayStation 4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.